02126409037 09391565850

نورپردازی نمای ساختمان چگونه است؟

نورپردازی نمای ساختمان چگونه است؟

فهرست مطالب

امروزه نورپردازی نمای ساختمان محبوب شده است و بسیاری از ساختمان‌ها از این ویژگی برای زیباتر شدن نمای ساختمان‌شان در شب استفاده می‌کنند. نحوه انتخاب نورپردازی نمای ساختمان می‌تواند به طور قابل توجهی کیفیت جذابیت ساختمان‌ها را بهبود بخشد. در این مطلب بیشتر درباره این موضوع صحبت می‌کنیم که در کنار محصولات مناسب برای نمای ساختمان، یک نورپردازی ویژه نیز انتخاب کنید.

منظور از نورپردازی نما چیست؟

نورپردازی نما نوعی نورپردازی است که برای نورپردازی نمای بیرونی ساختمان استفاده می‌شود. می‌توان از آن برای برجسته کردن ویژگی‌های خاص ساختمان یا ارائه روشنایی عمومی استفاده کرد. انواع مختلفی از نورپردازی نما از جمله نورافکن، LED و موارد دیگر را می‌توان استفاده کرد. نوع نورپردازی نما که استفاده می‌شود معمولا به نیازهای خاص ساختمان و طراحی نما بستگی دارد.

نورپردازی نمای بیرونی علاوه بر ارائه مزایای زیبایی شناختی می‌تواند ایمنی و امنیت ساختمان را بهبود بخشد. این موضوع می‌تواند به مردم کمک کند هنگام راه رفتن در شب احساس امنیت بیشتری کنند و همچنین می‌تواند به عنوان یک بازدارنده در برابر جرم عمل کند.

چرا استفاده از نورپردازی نمای بیرونی ساختمان مهم است؟

نورپردازی نما در هر طراحی ساختمانی بسیار مهم است زیرا به ایجاد حس هنری کمک می‌کند، توزیع نور برابر را تضمین می‌کند و تصور کلی را ایجاد می‌کند. بسیاری از سازه‌های معماری کلاسیک مانند عجایب هفت‌گانه جهان یا سایر شاهکارهای معماری، نور شگفت‌انگیزی در بخش اصلی خود دارند.

استفاده از این ویژگی در طراحی یک احساس کلی ایجاد می‌کند. می‌توان تفاوت فاحشی را در این ساختمان‌ها و عملکرد آکوستیک آن‌ها عمدتا به دلیل ظاهر آن‌ها مشاهده کرد. علاوه بر این، بسیاری از محصولات نورپردازی موجود در بازار می‌توانند به ایجاد طرح‌های نمای عالی، به ویژه برای جاذبه‌های گردشگری کمک کنند.

چرا استفاده از نورپردازی نمای بیرونی ساختمان مهم است؟

بسیاری از کشورها با پیشینه معماری غنی این ایده‌های نورپردازی نما را برای جذاب‌تر کردن مکان‌های دیدنی خود به کار می‌برند. کشورهای زیادی وجود دارند که به دلیل طراحی نورپردازی خود مشهور هستند. مهم نیست نمای ساختمان چگونه است و این موضوع برای انواع نمای ساختمان کاربرد دارد.

به عنوان مثال، پاریس بیش از ۲۹۶ نورپردازی دارد و به آن شهر نورها می‌گویند. این موضوع یکی از اولین مکان‌هایی بود که به دلیل طراحی‌های نورپردازی منحصر به فرد و جذابش شناخته شد و هنوز هم یک سایت محبوب برای این بازدیدکنندگان است. مردم ترجیح می‌دهند نورپردازی نما را به ساختمان‌های خود اضافه کنند زیرا می‌توان آن‌ها را در طرح‌ها و گزینه‌های مختلف یافت. اجازه دهید به انواع مختلف نورپردازی نما و چگونگی کمک به ایجاد طرح‌های بیرونی عالی نگاه کنیم.

انواع نورپردازی نمای بیرونی خانه و ویلا

امروزه بیشتر ساختمان‌ها با انواع مختلف نورپردازی نما تزئین می‌شوند. حتی بسیاری از ویلاها که از سمنت برد طرح چوب استفاده می‌کنند، از نورپردازی نمای ویلا بهره می‌برند. نماها می‌توانند اشکال و طرح‌های مختلفی داشته باشند اما داشتن گزینه‌های نورپردازی همه کاره می‌تواند به ایجاد بهترین تصور کمک کند. طراحان می‌توانند انواع زیر را برای نورپردازی نمای ساختمان خود بیابند:

انواع نورپردازی نمای بیرونی خانه و ویلا

نمای جامد

نمای جامد نمایانگر یک دیوار صاف و بدون طرح است و یکی از رایج‌ترین عناصر هر ساختمان است. تکنیک‌های نورپردازی طبیعی بهترین گزینه برای این نماها هستند زیرا تنوع طراحی ندارند. بیشتر نماهای جامد سطوح بزرگ و صافی هستند و می‌توانند به طور موثر طیف وسیعی از نورپردازی نما را در خود جای دهند. طراحان حتی می‌توانند دماهای مختلف و تغییرات نور را با هم ترکیب کنند و در مجموع ظاهر شگفت‌انگیزی ایجاد کنند.

نمای عمودی تقسیم شده

این نماها معمولا نیاز به تغییر جهت دارند زیرا سازه‌ها عمودی هستند. طراحان گزینه‌هایی مانند تیرهای باریک را جایگزین خوبی برای این ساختمان‌ها می‌دانند. ساختار تقسیم عمودی مستلزم ایجاد جدایی بین دیوارها و مقاطع معماری است. علاوه بر این، می‌توان نورهای پایین و نورهای بالا را نیز نصب کرد تا نماهای تقسیم شده عمودی را بیشتر بهبود بخشد.

نمای افقی تقسیم شده

نمای افقی برعکس نماهای عمودی تقسیم شده است که انواع مختلفی از سایه‌ها را در زیر نور تشکیل می‌دهد. طراحان شاهد سایه‌ای طولانی بر روی تقسیمات افقی هستند که می‌تواند بافت و ظاهر نورپردازی نما را بهبود بخشد. با این حال، نصب این چراغ‌ها می‌تواند کمی دشوار باشد (به دلیل مناطق نصب مشکل در تقسیمات افقی) اما می‌تواند ظاهر ساختمان شما را بهبود بخشد. اما می‌توان سایه‌ها را کاهش داد تا ساختمان را روشن کند، عناصر جذاب ساختمان را برجسته کند و ظاهری متعادل‌تر در محیط ایجاد کند.

نمای سوراخ دار

نمای سوراخ دار در دسترس‌ترین نوع نور است. این ویژگی به طراحان اجازه می‌دهد تا انواع مختلف وسایل نور را در محیط اطراف ترکیب کنند تا بافت‌های عالی ایجاد کنند و ویژگی‌های ساختمان را برجسته کنند. آن‌ها به بیرون آمدن سطح کمک می‌کنند و ظاهر نما را بیشتر نمایان می‌کنند.

نماهای سوراخ دار نیاز به برنامه ریزی بیشتری دارند زیرا ترکیب انواع مختلف نور می‌تواند چالش برانگیز باشد. علاوه بر این، عواملی مانند هزینه‌های انرژی، اندازه پروژه‌ها و هزینه‌های نگهداری همگی نقش حیاتی دارند. همچنین ممکن است لازم باشد شکل نور و معماری کلی را در نظر بگیرید.

سخن پایانی

نور نما راهی عالی برای تقویت و افزایش زندگی بیشتر به هر سازه و ساختمانی است که در غیر این صورت ساده است. این چراغ‌ها در تنوع طراحی، گزینه‌های نصب و گزینه‌های دمای رنگ متفاوت هستند. استفاده از محصولات باکیفیت در نمای ساختمان در کنار نورپردازی نمای بیرونی ساختمان اهمیت به سزایی دارد.

متخصصان معماری می‌توانند تا حد امکان ظاهرهای بیشتری را آزمایش کنند و یک نمای نهایی عالی ایجاد کنند. علاوه بر این، نورپردازی نما همچنین می‌تواند سازه را برجسته کند، ارزش زیبایی شناختی بیشتری به آن اضافه کند و جذابیت آن را افزایش دهد. با این وجود، فرد باید شیوه‌های طراحی مناسب را انتخاب کند و عناصری را اضافه کند که به خوبی با محیط طراحی ترکیب شود. سعی کنید اجزای ساده‌ای را ترکیب کنید و به اجزای پیچیده‌تر برسید.

نورپردازی نمای ساختمان چگونه است؟
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *