02126409037 09391565850

7 روش تضمینی کاهش هزینه ساختمان سازی که باید بدانید

7 روش تضمینی کاهش هزینه ساختمان سازی که باید بدانید

فهرست مطالب

صنعت ساختمان‌سازی روز‌به‌روز در حال پیشرفت و تغییر است و در انجام آن از اشکال مختلف فناوری استفاده می‌شود. کیفیت بالای سازه یکی از مهم‌ترین مواردی است که به جلب توجه مخاطبان منجر خواهد شد؛ بنابراین اغلب سازندگان روی این فاکتور حساسیت زیادی نشان می‌دهند. نکته قابل توجه اینجاست که افزایش کیفیت سازه در عین کاهش هزینه ساختمان سازی نشان‌‌دهنده حرفه‌ای بودن یک گروه سازنده است و به بالا بردن ارزش سازه کمک می‌کند. اما چگونه می‌توان هزینه ساخت‌و‌ساز را کاهش داد در حالی‌که کیفیت آن حفظ شود؟ در این مقاله با 7 روش تضمینی کاهش هزینه ساخت‌و‌ساز آشنا می شوید، تا پایان همراه ما بمانید.

با این روش ها در هزینه ساخت و سازهای خود صرفه جویی کنید

یکی از نکات مهم و شایان توجه اهمیت مدیریت در ساخت‌و‌ساز است تا بدون ایجاد هر‌گونه مشکل و چالش هزینه‌های پروژه را کاهش دهد. در ادامه با چند روش تضمینی و قابل قبول جهت کاهش هزینه‌های ساخت‌و‌ساز آشنا خواهید شد که مستلزم مدیریت و دقت بالا هستند:

1.با توزیع کنندگان اصلی ارتباط بگیرید

اصلی‌ترین اشتباه در یک پروسه ساخت‌و‌ساز که هزینه شما را به‌طرز قابل توجهی بالا خواهد برد، استفاده از واسطه‌ها است. با مراجعه به توزیع کنندگان اصلی مواد اولیه هزینه‌های شما به‌طرز قابل توجهی کاهش پیدا می‌کنند. علاوه‌بر این امکان تهیه مصالح باکیفیت‌تر از طریق مراجعه به توزیع کنندگان اصلی امکان‌پذیر خواهد بود.

کاهش هزینه ساختمان سازی: پیش از خرید مصالح آن ها را به دقت بررسی کنید

2.پیش از خرید مصالح آن ها را به دقت بررسی کنید

در زمان مراجعه به عرضه‌کنندگان حتما مصالح مورد نیاز خود را به دقت و با جزئیات بررسی کنید، در غیر اینصورت مجبور به صرف وقت و هزینه بسیار زیادی خواهید شد. همان‌طور که خرید مصالح کم دردسرساز است خرید بیش از حد نیز می‌تواند منجر به دور ریز و هدر رفت آن‌ها شود؛ بنابراین جهت کاهش هزینه‌های خود در خرید مصالح دقت کنید. فراموش نکنید که مقاوم ترین مصالح ساختمانی آن‌‌هایی هستند که با دقت خریداری شده‌اند.

3.متریال ارزان نخرید

ممکن است در نگاه اول به محصولی ارزان قیمت جذب شوید و قیمت آن شما را به خرید وادار کند. این در‌حالی است که محصولات ارزان قیمت اغلب از کیفیت پایینی برخوردار هستند و انتخاب مناسبی برای ساخت‌و‌ساز به‌شمار نمی‌روند. متریال ارزان شاید گزینه مناسبی برای شروع یک پروژه به نظر آید اما انتخاب خوبی برای کاهش هزینه ساختمان سازی نیست و بدون شک شما را با مشکلات متعددی رو به‌رو خواهد کرد.

4.سرمایه بیشتری جهت خرید مصالح به کار بگیرید

با توجه به نوسانات قیمتی زیادی در بازار مثالح ساختمانی بهتر است بخش مهمی از سرمایه خود را جهت خرید مصالح به‌کار بگیرید. شاید جالب باشد بدانید که پروژه‌های زیادی به‌دلیل التهابات و نوسانات قیمتی به شکست منجر شده‌اند و تمام هزینه‌های آن‌ها به هدر رفته است. براین اساس پیشنهاد می‌شود که پیش از هر کاری به خرید مصالح و متریال مورد نظر خود اقدام کنید تا در زمان گران شدن آن‌ها دچار مشکل نشوید. به عنوان مثال، قیمت فایبر سمنت برد طرح چوب و کارایی آن نسبت به سایر روش نمای ساختمان را در نظر بگیرید.

5.پیش خرید متریال مورد نظر خود را فراموش نکنید

یکی از بهترین اقدامات جهت کاهش هزینه  ساختمان سازی پیش فروش متریال مورد نظر است. با پیش فروش هزینه‌ها حتی در صورت افزایش قیمت متریال مجبور به صرف هزینه بیشتر نیستید. در این روش بخشی از مبلغ لازم را پیش از خرید و در ابتدای قرار داد و مابقی را در زمان تحویل متریال پرداخت خواهید کرد.

6.از کاربرد سمنت برد غافل نشوید

با کاربرد انواع فایبر سمنت برد در ساخت‌و‌ساز علاوه‌بر بالا بردن مقاومت آن هزینه‌های پروژه را به‌طرز قابل توجهی کاهش خواهید داد. با استفاده از سمنت برد دیگر نیازی به کاربرد گچ، آب، میلگرد و… نیست که این عامل خود در کاهش هزینه‌ها تاثیر قابل توجهی دارد.

کاهش هزینه ساخت و ساز: نوسانات بازار را به طور مداوم بررسی کنید

7.نوسانات بازار را به طور مداوم بررسی کنید

یکی از مهم‌ترین سیاست‌ها در ساخت‌و‌‌ساز آگاهی از اخبار و اطلاعات روز و نوسانات بازار است. آگاهی از این نوسانات راهنمای راه شما در خرید محصولات مختلف به‌شمار می‌رود و در کاهش هزینه‌ها بسیار موثر است.

سخن پایانی

همان‌طور‌که در این مطلب ذکر شد کاهش هزینه ساختمان سازی لازمه یک پروسه حرفه‌ای و هدفمند است. براین اساس توصیه می‌شود که در انجام پروژه‌های خود به 7 موردی که در مقاله حاضر اشاره شده است توجه داشته باشید و هزینه‌های خود را تا جایی‌که امکان دارد کاهش دهید. شایان ذکر است که عدم کاهش کیفیت سازه در عین توجه به این موارد اهمیت زیادی دارد و نشان‌دهنده توانایی شما در انجام یک پروژه است. بنابراین تلاش کنید تا در عین انجام صحیح و اصولی این روش‌ها و کاهش هزینه‌های مورد نظر در ساخت سازه، کیفیت و ماندگاری آن را در نظر داشته باشید.

7 روش تضمینی کاهش هزینه ساختمان سازی که باید بدانید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *