02126409037 09391565850

آشنایی با انواع روش های بازسازی دکوراسیون اداری

آشنایی با انواع روش های بازسازی دکوراسیون اداری

فهرست مطالب

امروزه توجه به دکوراسیون اداری و طراحی آن از اهمیت بالایی برخوردار است و نقش اساسی در زندگی انسان‌ها دارد. انواع روش های بازسازی دکوراسیون اداری موجود است که نه تنها زیبایی و استحکام ساختمان را افزایش می‌دهد بلکه راندمان کاری را نیز بالا می‌برد؛ همچنین بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری در افزایش خلاقیت، کارایی و روحیه کارکنان تأثیر بسزایی دارد. این حقیقت برای بسیاری از کارفرمایان روشن بوده و تلاش کرده‌اند تا نگرش و فکری نو را از طریق بازسازی ساختمان‌های اداری ایجاد کنند. کارفرمایان توانسته‌اند تا میزان بازدهی خود را با بهره‌گیری از روانشناسی طرح‌ها، مواد و رنگ‌ها به حد اعلا برسانند. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع روش‌هایی آشنا کنیم که در بازسازی دکوراسیون اداری به کار برده می‌شود. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

هدف بازسازی دکوراسیون اداری چیست؟

هر کارفرمایی علاقه دارد تغییری در محل کار خود ایجاد کند و باید بداند که هدفش از تغییر، نوسازی است یا بازسازی. این دو واژه با یکدیگر تفاوت دارند که برای کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با نوسازی پیشنهاد می‌کنیم نوسازی ساختمان چیست را مطالعه کنید. کارفرما با توجه به دلایل و اهداف گوناگونی اقدام به بازسازی دکوراسیون اداری می‌کند که این اهداف عبارت است از:

تغییر کاربری (مسکونی به اداری)

تخریب در این نوع بازسازی بخش مهمی را تشکیل می‌دهد. باید توجه داشت که طراحی داخلی اداری به گونه‌ای صورت بگیرد و دکوراسیون طوری طراحی شود که شبیه به فضای اداره باشد. هزینه‌ای که برای این کار برآورد می‌شود جزء هزینه‌های متوسط است.

بازسازی همراه با تغییر دکوراسیون جهت بهینه ساختن فضا

هدف از این نوع بازسازی تغییر دکوراسیون داخلی است که تخریب کمی در آن صورت می‌گیرد. از آن جایی که طراحی دکوراسیون داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است، از این رو باید اصولی انجام شود. در عملیات تخریب و بازسازی، کم هزینه ولی در تغییرات دکوراسیون هزینه زیادی را می‌طلبد.

بازسازی به دلیل فرسودگی ساختمان

معمولاً این نوع بازسازی مختص ساختمان‌هایی است که دارای مساحت بالایی هستند که علت اصلی آن فرسودگی و به روز نبودن معماری داخلی است. از آن جایی که بخش وسیعی از بودجه صرف احیای سیستم تأسیسات ساختمان، تعمیرات، تعویض و احیای سیستم سرمایش و گرمایش می‌شود این نوع بازسازی بسیار پر هزینه است. این نکته را بدانید که قبل از شروع عملیات بازسازی، مشکلات و وضعیت ساختمان به طور تخصصی بررسی شود.

انواع بازسازی دکوراسیون اداری

انواع روش های بازسازی دکوراسیون اداری طراحی شده است که افراد با توجه به نوع کار، مشتریان و هدف خود یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کنند. فضا باید به گونه‌ای بازسازی شود که حس آسودگی، اعتماد و آرامش را به کارمندان و مشتریان بدهد. در ادامه به بیان تعدادی از انواع بازسازی دکوراسیون اداری می‌پردازیم.

بازسازی دکوراسیون اداری به صورت مدرن

بسیاری از افراد به وسایل مدرن علاقه زیادی دارند و می‌خواهند که مدرن‌ترین شیوه‌ها را در بازسازی دکوراسیون به کار بگیرند؛ زیرا توام با نشاط، تحرک و پویایی است. در این شیوه برای جداسازی فضا‌ها از پارتیشن‌های بسیار جذاب استفاده می‌کنند که برای انواع نما ساختمان مناسب است؛ همچنین برای جذاب کردن محیط، رنگ‌های روشن و شاد را مورد استفاده قرار می‌دهند و بهره‌گیری از مجسمه‌هایی با اشکال مختلف و نقاشی‌های مدرن نقش بسزایی در زیبایی دکوراسیون دارد و جلوه خاصی را به آن می‌دهد.

انواع بازسازی دکوراسیون اداری

در دفاتر کاری مدرن برای استراحت کارکنان محیط‌هایی را در نظر می‌گیرند. از دیگر عناصر این سبک می‌توان به میز و صندلی‌های اداری جذاب، استفاده از مبلمان به روز، نورپردازی و لوستر‌های شیک اشاره کرد.

بازسازی دکوراسیون اداری به صورت کلاسیک

رنگ‌هایی که در این نوع دکوراسیون به کار برده می‌شود رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای و یا خنثی است. استفاده از گیاهان، چوب، لوستر‌ها و کاغذ دیواری‌های کلاسیک روح تازه‌ای را به فضای کار می‌بخشد. از دیگر ویژگی‌های این سبک می‌توان به بهره‌گیری از کتابخانه‌های مجلل و مبلمان اداری چوبی با روکش‌های چرمی اشاره کرد. دکوراسیون اداری کلاسیک حس قدرت و تجمل را به فرد می‌دهد؛ به همین خاطر برای اتاق مدیریت مناسب است.

بازسازی دکوراسیون اداری به صورت راحت و شاد

یکی دیگر از انواع روش های بازسازی دکوراسیون اداری که امروزه اکثر استارتاپ‌ها از این روش در ادارات خود استفاده می‌کنند، نوع راحت و شاد است؛ زیرا به روز بوده و سبب ارتباط بیشتر و بهتر کارمندان و مدیران می‌گردد. این ارتباط، تسلط بالاتر مدیران بر کارمندان را به دنبال دارد. رنگ‌های شاد، روشن و متنوع بیشترین کاربرد را در این نوع دکوراسیون دارند.

اگر در بازسازی دکوراسیون به دنبال کاهش هزینه‌ها و نوآوری هستید از پارتیشن اداری استفاده کنید که در ادامه تعدادی از پارتیشن‌های اداری را برای شما بیان می‌کنیم.

انواع پارتیشن‌ در بازسازی ساختمان اداری

انواع پارتیشن‌ها در بازسازی ساختمان اداری عبارت است از:

پارتیشن های صفحه آکوستیک

ار دفاتر کاری که دارای پلان باز هستند، می‌توان از فضای موجود حداکثر استفاده را کرد. تنها موردی که در این دفاتر چالش برانگیز بوده حفظ سکوت و حریم خصوصی است. پارتیشن اداری آکوستیک، دارای فوم‌های آکوستیک ضخیمی بین پنل‌های خود هستند که باعث جذب سر و صدا می‌گردند.

پارتیشن های چوبی

برای داشتن یک ظاهر طبیعی و پر احساس در دفاتر کاری، پارتیشن‌های چوبی بهترین گزینه است و علاوه بر کاربردی بودن، ظاهر چشم نواز و دل‌انگیزی را به دکوراسیون داخلی فضای کار می‌بخشد. معمولا در اتاق‌های کنفرانس، سوییت‌های اجرایی و اتاق‌های هیات مدیره از این نوع پارتیشن‌ها استفاده می‌کنند.

پارتیشن های شیشه ای

پارتیشن‌های شیشه‌ای دارای انواع مختلفی مانند ترکیبی از پارتیشن‌های تو پر، یک، دو یا سه جداره هستند. پارتیشن‌های شیشه‌ای با قاب استیل یا چوبی، پنل‌های کامل شیشه یا نیمه شیشه و همچنین سبک‌های متنوع از جمله شیشه مات، رنگی و چاپی گزینه‌های موجود برای پارتیشن‌های شیشه‌ای هستند. استفاده از این نوع پارتیشن برای تقسیم‌بندی فضای کار موجب می‌گردد کارکنان در فضای روشن و پر نوری کار کنند. امنیت کارکنان در هنگام زلزله و حوادث دیگر از نکاتی است که باید در این فضا‌ها در نظر گرفت.

سخن پایانی

علاوه بر زیبایی محیط زندگی، زیبایی محیط کار و دکوراسیون اداری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. از آن جایی که افراد ساعات زیادی را در محل کار سپری می‌کنند، کارفرما باید با انتخاب یکی از انواع روش های بازسازی دکوراسیون اداری، فضایی دنج و پر نشاطی را برای کارکنان خود ایجاد کند. برای نجات روحیه کارمندان، جذب مشتریان، پیشرفت شرکت و معتبرسازی محیط کار باید یکی از روش‌های مدرن، کلاسیک و شاد را پیاده‌سازی کرد تا حالت آشفته و کسل‌کننده فضای کار از بین برود؛ همچنین استفاده از پارتیشن‌ها نمایی خاص را در دکوراسیون اداره‌ها ایجاد می‌کند که به هزینه کمی نیاز دارد.

آشنایی با انواع روش های بازسازی دکوراسیون اداری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *