02126409037 09391565850

6 ایده جدید سقف کاذب فروشگاهی که مشتری را جذب می کند

6 ایده جدید سقف کاذب فروشگاهی که مشتری را جذب می کند

فهرست مطالب

در دنیای مدرن و لوکس امروزی بیشتر افراد به دنبال فروشگاه‌هایی با ظاهری زیبا و لاکچری هستند. بدین ترتیب طراحان و مهندسان باید از متریال و ابزارهای جدید استفاده کنند تا ظاهر فروشگاه را از شکل سنتی و قدیمی به یک فروشگاه مدرن و جدید تبدیل کنند. یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین ابزارهایی که تغییرات بسیاری در دکوراسیون و سقف فروشگاه ایجاد می‌کند، انواع سقف کاذب فروشگاهی است.

سقف کاذب فروشگاه یکی از مواردی است که به عنوان پوشش سقف اصلی قرار می‌گیرد و آن را زیباتر و چشم‌نوازتر می‌کند. در ایران انواع سقف کاذب فروشگاهی جایگاه خاص و طرفدار بسیاری دارند، یکی از بهترین و پرطرفدارترین مدل‌های سقف کاذب، سقف کاذب سمنت برد است.

بهترین مدل ‌های سقف کاذب فروشگاهی

برای سقف کاذب فروشگاه از متریال و مدل‌های مختلفی استفاده می‌کنند که با توجه به نحوه اجرای سقف کاذب فروشگاهی و ویژگی ‌های سقف کاذب فروشگاهی نمی‌توان از همه آن‌ها استفاده کرد. در ادامه با 6 ایده سقف فروشگاهی آشنا خواهید شد:

 • استفاده از ماربل شیت: یکی از جدیدترین و بهترین سقف فروشگاهی ماربل شیت است که جلوه بسیار جذاب و زیبایی ایجاد می‌کند. ماربل شیت ورقه‌های PVC با طرح سنگ مرمر هستند که در رنگ‌های تیره و روشن به بازار عرضه شده‌اند.
 • استفاده از اشکال هندسی: یکی از مدل‌های جدید و فانتزی استفاده از اشکال هندسی دایره‌ای شکل است که به صورت همپوشانی روی یکدیگر قرار می‌گیرند. برای جذابیت بیشتر این اشکال از نورهای مخفی داخل آن استفاده می‌کنند.
  از این مدل برای سقف کاذب پارکینگ در برج‌های اداری و مسکونی هم استفاده می‌کنند.
 • استفاده از نورپردازی متنوع: نورپردازی علاوه بر روشنایی بیشتر سقف‌های کاذب موجب جلوه بیشتر آن‌ها می‌شود و سقف کاذب را لوکس و زیبا می‌کند. از لامپ‌های تزئینی کوچک، لوسترهای کریستالی و غیره برای نورپردازی استفاده می‌کنند.
 • استفاده از نورپردازی مخفی: استفاده از نور مخفی آفتابی و مهتابی هم جلوه فروشگاه را زیباتر می‌کند و اگر در محل مناسبی کار گذاشته شوند موجب بعد بیشتر محیط فروشگاه می‌شوند.
 • استفاده از سمنت برد: سمنت برد صفحه سیمانی بسیار محکمی است که از الیاف سلولزی، الیاف شیشه، افزودنی‌های بدون آزبست ساخته می‌شود. از سقف کاذب سمنت برد علاوه بر فروشگاه در مراکز تجاری، اداری و مسکونی هم استفاده می‌کنند. خرید سمنت برد گزینه مناسبی برای انواع فروشگاه هاست.
 • استفاده از چوب و کناف: بهترین سقف کاذب فروشگاهی و یکی از طرح‌های زیبا و نوستالژی سقف کاذب برای فروشگاه است که فضای بسیار دوستانه و آرامش‌بخشی را مهیا می‌کند.

انواع سقف کاذب فروشگاهی

سقف‌های کاذب فروشگاهی مدل‌های مختلفی دارند که بهترین سقف کاذب فروشگاهی هم با توجه به ویژگی‌ها و کاربردی که دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • سقف کاذب کشسان: این نوع سقف کاذب از یک پارچه پی وی سی کشسان ساخته شده است و قابلیت تحمل وزن بالا را دارد. کاربرد سقف کاذب فروشگاهی کشسان در مقایسه با سایر مدل‌ها بسیار بیشتر است.
 • سقف کاذب کناف: یکی از پرکاربردترین و بهترین سقف کاذب فروشگاهی، سقف کاذب کناف است که از یک صفحه با روکش گچی ساخته شده است. وزن کم، قیمت مناسب، تحمل وزن بالا از مهم‌ترین مزایای آن‌ها هستند.
 • سقف کاذب آسمان مجازی: در طراحی و ساخت این نوع سقف کاذب از طلق‌های شیشه‌ای استفاده می‌شود.
 • سقف کاذب چوبی: اگر به دنبال بهترین سقف کاذب فروشگاهی نوستالژی هستید این مدل سقف گزینه مناسبی است زیرا با چوبی که در آن به کار رفته است فضای بسیار زیبا و جذابی در فروشگاه ایجاد می‌کند.

نحوه اجرای سقف کاذب فروشگاهی

در زمان اجرای سقف کاذب فروشگاهی باید دو بخش مهم نصب پنل و تایل، نصب شبکه فلزی را در نظر داشته باشید. در مرحله اول باید محل قرار گرفتن تایل‌ها و ارتفاع سقف را مشخص کنید، معمولا بیشتر سقف‌های کاذب 10 تا 15 سانتی‌متر پایین‌تر از سقف اصلی قرار می‌گیرند. سپس باید محل قرارگیری تایل‌ها را روی نقشه ترسیم کنید.

در مرحله دوم نحوه اجرای سقف کاذب فروشگاهی باید دور تا دور دیوار را نبشی وصل کنیم، این مرحله با دقت زیاد انجام می‌شود و تمام نبشی‌ها باید تراز باشند. برای نصب نبشی روی دیوارهای گچی، سرامیکی و کاشی از میخ پرچ و برای نصب روی دیوار سیمانی و بتنی از میخ چاشنی استفاده می‌کنند.

نحوه اجرای سقف کاذب فروشگاهی و ویژگی‌ های سقف کاذب فروشگاهی

در مرحله سوم، بعد از اینکه نبشی‌ها به درستی نصب شدند باید به سراغ سازه‌های عمودی و آویزها بروید. بدین ترتیب باید سازه‌های سپری را به صورت عمودی و دقیق نصب کنید. توجه داشته باشید که برای نصب سازه‌های عمودی باید به سیم مفتول، جنس تایل، تعداد روشنایی و غیره توجه کنید. در آخرین مرحله از نحوه اجرای سقف کاذب فروشگاهی هم باید تایل‌ها را یکی یکی روی آویزها نصب کنید.

ویژگی‌ های سقف کاذب فروشگاهی

هر یک از انواع سقف کاذب فروشگاهی با توجه به مدل و طرحی خود، ویژگی‌های بسیار متفاوتی دارند که از مهم‌ترین ویژگی ‌های سقف کاذب فروشگاهی عبارتند از:

 • هدف بیشتر طراحان از استفاده سقف کاذب پوشاندن سیم‌های اضافی، چراغ‌ها و لامپ‌ها، مجراهای نور، کانال‌های تهویه و سایر لوازم جانبی است که در ساخت سقف استفاده شده‌اند.
 • سقف کاذب فروشگاه معمولا با فاصله 10 تا 15 سانتی متر از سقف اصلی و در چهارچوبی از آلومینیوم، چوب یا آهن گالوانیزه به صورت ثابت یا آویزان قرار می‌گیرد.
 • در ساخت سقف کاذب از متریال و مصالح مختلفی چون پی وی سی، تخته سه لایه، تخته گچ و غیره استفاده می‌کنند.
 • مهم‌ترین ویژگی ‌های سقف کاذب فروشگاهی عایق بودن آن است، سقف کاذب فروشگاه عایق خوبی برای صدا است و ترکیب گچ با مواد مصنوعی از ورود هرگونه سر و صدایی جلوگیری می‌کند.
 • سقف‌ کاذب فروشگاه از موادی ساخته شده که در برابر آتش‌سوزی مقاوم هستند و تا 4 ساعت می‌تواند زیر آتش دوام بیاورد.

مزایای استفاده از سقف کاذب فروشگاهی

مزایای استفاده از سقف کاذب فروشگاهی در هر یک از انواع سقف کاذب فروشگاهی متفاوت است، به همین دلیل بیشتر طراحان ترجیح می‌دهند به جای استفاده از سقف‌های معمولی از این مدل استفاده کنند. در واقع با مقایسه سقف کاذب فروشگاهی با سقف معمولی متوجه خواهید شد که چرا استفاده از این مدل رایج شده است.

 • نصب سقف کاذب فروشگاه بسیار راحت و آسان است.
 • اجرای سقف کاذب موجب بهینه سازی انرژی و مانع هدر رفتن آن می‌شود.
 • به دلیل استفاده از مصالح به کار رفته، وزن بسیار کمی دارد.
 • امکان پارتیشن بندی سقف را مهیا می‌کند و تنوع بسیاری در نوع، طرح و مدل سقف دارد.
 • سقف کاذب فروشگاه قابل حمل است. .
 • با استفاده از سقف کاذب فروشگاه می‌توان نورپردازی‌های متنوعی اجرا کرد.

کاربرد سقف کاذب فروشگاهی

سقف کاذب فروشگاهی در ظاهر فروشگاه و چشمگیر بودن آن نقش بسیار مهمی دارد، بیشتر طراحان دکوراسیون داخلی بر این باورند که مهم‌ترین کاربرد سقف کاذب فروشگاهی علاوه بر پنهان کردن برخی معایب سقف اصلی، یک پوشش و کاور مناسب برای سیم برق و لامپ و غیره است.

مقایسه سقف کاذب فروشگاهی با سقف معمولی

ویژگی‌های سقف کاذب فروشگاهی و نحوه اجرای سقف کاذب فروشگاهی باعث شده تا بیش از سقف معمولی مورد توجه طراحان قرار بگیرد. شاید برایتان این سوال مطرح شود که سقف کاذب فروشگاهی با سقف معمولی چه تفاوتی دارند؟

 • سقف کاذب به دلیل استفاده از مصالح و متریال مختلف، وزن بسیار کمی دارد. وزن سقف کاذب حدود یک هشتم سقف معمولی است.
 • سقف کاذب بسیار مقرون به صرفه‌تر از سقف معمولی است، برای اجرای این سقف باید بهای بسیار کمتری نسبت به یک سقف معمولی بپردازید.
 • سقف کاذب یک عایق بسیار خوب و کارآمد است. در برخی ساختمان‌ها صدای راه رفتن طبقه بالایی در خانه شنیده می‌شود، اگر از سقف کاذب استفاده کنید به عنوان یک عایق صدا عمل می‌کند و مانع انتقال سر و صدا از سقف به پایین می‌شود.
 • سقف کاذب در مقایسه با سقف معمولی تنوع طرح و مدل بسیار بالایی دارد.

بهترین سقف کاذب فروشگاهی

با مقایسه سقف کاذب فروشگاهی با سقف معمولی متوجه خواهید شد که بهترین سقف فروشگاهی استفاده از سقف سمنت برد است، یکی از عواملی که در فروشگاه‌ها موجب جذب مشتری و افزایش میزان درآمد می‎شود علاوه بر ویژگی‌ های سقف کاذب فروشگاهی؛ استفاده از دکور زیبا و سقف فروشگاه است. به عنوان مشتری اولین چیزی که توجهتان را جلب می‌کند بعد از اجناس و محصولات فروشگاه، ظاهر و دکوراسیون آن است.

اما چه عواملی موجب انتخاب بهترین سقف فروشگاهی می‌شود؟ کیفیت بالای متریال استفاده شده، طرح و مدل سقف کاذب، برند تولید کننده، جنس سقف کاذب و غیره از عواملی هستند که می‌توان به کمک آن‌ها بهترین سقف کاذب فروشگاه را انتخاب کرد.

ایده‌ های جدید و مدرن سقف فروشگاهی

امروزه در بازار مدل‌های بسیار متنوعی از سقف کاذب وجود دارد که از آن می‌توان در طراحی‌های مدرن و جدید استفاده کرد. با توجه به 6 ایده سقف فروشگاهی که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم، تصاویر زیر نشان دهنده بهترین سقف کاذب فروشگاهی و ایده‌های جدید و مدرن هستند.

بهترین سقف کاذب فروشگاهی و ایده‌ های جدید و مدرن سقف فروشگاهی

طراحی جدید و مدرن با سقف کاذب

در زمان انتخاب بهترین سقف کاذب فروشگاهی علاوه بر کمک گرفن از یک طراح دکوراسیون داخلی باید سلیقه خود را هم مد نظر قرار دهید. برخی افراد می‌خواهند با حداقل بودجه‌ای که دارند این کار را انجام دهند، این دسته از عزیزان بهتر است از سقف‌های60 در 60 استفاده کنند که بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است.
بهترین سقف کاذب فروشگاهی سقفی است که کیفیت خوب و قابل اعتنایی داشته باشد و از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه باشد. در این مطلب به معرفی کامل انواع سقف کاذب فروشگاهی، ویژگی‌های سقف کاذب فروشگاهی، نحوه اجرای سقف کاذب فروشگاهی و 6 ایده سقف فروشگاهی اشاره کردیم و مقایسه سقف کاذب فروشگاهی با سقف معمولی پرداختیم.
در حال حاضر شرکت ویسمنت بهترین و با کیفیت‌ترین سمنت بردها را در بازار عرضه می‌کند، برای خرید سمنت برد و اطلاع از شرایط فروش این محصول به وب‎سایت شرکت ویسمنت، تولیدکننده سمنت برد مراجعه کنید. در این وب‌سایت علاوه بر خرید فایبر سمنت برد با مزایای استفاده از سقف کاذب، کاربرد سقف کاذب فروشگاهی و غیره بیشتر آشنا خواهید شد.

6 ایده جدید سقف کاذب فروشگاهی که مشتری را جذب می کند
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *