02126409037 09391565850

چگونه سقف کاذب را تمیز کنیم

چگونه سقف کاذب را تمیز کنیم

فهرست مطالب

سقف کاذب یکی از پرطرفدارترین متریال‌هایی است که در سال‌های اخیر به‌وفور مورد استفاده قرار گرفته است. این نوع سقف اغلب از چوب، پلاستیک، فیبر، آکوستیک و… ساخته می‌شود و مقاومت قابل توجه آن را به‌دنبال دارد. اما سقف کاذب چیست و چگونه می‌توان آن را تمیز کرد؟ یکی از سوال‌های رایج در میان کاربران این است که چگونه سقف کاب را تمیز کنیم؛ چراکه نظافت این بخش از منزل نقش قابل توجهی در زیبایی و پاکیزه دیده شدن آن اجرا می‌کند. تمیز بودن سقف کاذب ظاهر خانه را به‌طرز قابل توجهی تغییر می‌دهد و زیبایی آن به چشم می‌آید. در این مقاله به نحوه تمیز کردن سقف کاذب و اقدامات لازم در این زمینه می‌پردازیم، پس تا پایان با ما بمانید.

نحوه تمیز کردن انواع سقف کاذب

شاید بپرسید دلیل تمیز کردن سقف کاذب چیست و چرا باید این کار را در برنامه خود قرار داد؟ همان طور که از نام این سقف برمی‌آید به نظافت مداوم و همیشگی نیاز دارد و باید با رعایت اصول انجام شود. انواع سقف کاذب قابل در جنس‌های مختلف قابل کاربرد است که جهت تمیز کردن هر یک باید نکات خاصی را مد نظر قرار داد. در ادامه با نحوه تمیز کردن انواع سقف کاذب آشنا شوید:

نحوه تمیز کردن سقف کاذب

سقف کاذب تیغه ای

نحوه نحوه تمیز کردن سقف کاذب تیغه ای به‌دلیل مقاومت بالا و طراحی خاصی که دارد کار سخت و وقت‌گیری نیست. برای تمیز کردن این سقف بهتر است از یک تکه پارچه نخی مرطوب با قدرت جذب بالا استفاده و به‌وسیله آن گرد و خاک را از تمام بخش‌های سقف بگیرید. در نهایت با یک دستمال خشک رطوبت و رد دستمال مرطوب بر سقف را پاک کنید. توجه داشته باشید که تمیز کردن مداوم سقف طول عمر و کیفیت آن را کاهش می‌دهد؛ بنابراین تنها در شرایط خاص و در صورت لزوم نسبت به پاک کردن سقف اقدام کنید.

سقف کاذب چوبی

این نوع سقف از عمر نسبتا طولانی‌تری در مقایسه با انواع دیگر برخوردار است و گاهی به 20 سال نیز می‌رسد، اما این بدان معنا نیست که از رسیدگی و تمیز کردن آن غافل شوید. یکی از روش‌ها برای نظافت این نوع سقف استفاده از پارچه تمیز و خشک است؛ چراکه دستمال مرطوب موجب تخریب و رشد حشرات موذی در سقف می‌شود. از دیگر روش‌های کاربردی جاروبرقی است که با مکش خود تمام گرد‌و‌غبار موجود در سقف را پاک می‌کند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که حتما سری نرم جاروبرقی را به کار بگیرید تا خط و خش اضافی روی سقف ایجاد نکند. در موضوع مرتبط با فایبر سمنت برد چیست نیز به این مورد توجه شد که زیبایی و نظافت اهمیت زیادی در جلوه این متریال دارد.

سقف کاذب فیبری

نحوه تمیز کردن سقف کاذب فیبری نیز کار راحتی است و دردسر زیادی ندارد. یکی از بهترین ابزارها برای این کار تکه‌ای اسفنج تمیز و تازه است که به‌خوبی تمام سطح سقف را تمیز می‌کند. چنانچه لکه‌های بیشتری روی سقف است می‌توان پارچه‌ای تمیز را در ماده سفید کننده زد و به‌کمک آن سطح مورد نظر را پاک کرد. البته در صورتی‌که سقف دارای ناخالصی نباشد احتمال آسیب رسیدن به سقف زیاد است.

سقف کاذب فلزی

همان‌طور که پاسخ دادن به سوال چگونه نمای ساختمان را تمیز کنیم از اهمیت زیادی برخوردار است ، نحوه تمیز کردن سقف کاذب آن هم از نوع فلزی اهمیت دارد. برای تمیز کردن سقف فلزی می توان از پارچه‌ای خشک برای تمیز کردن گرد‌و‌غبار استفاده و در نهایت با کمک آب و صابون آن را به‌خوبی تمیز کرد. شایان ذکر است که جهت نظافت این نوع سقف باید از دستمالی نرم و لطیف استفاده کرد تا خط و خش روی سقف ایجاد نشود.

سقف کاذب فایبر گلاس

بدون شک در پاسخ به سوال چگونه سقف کاذب را تمیز کنیم می‌توان از روش‌های زیادی استفاده کرد، اما مواد شوینده ساده‌‌تر بهترین عملکرد را خواهند داشت. از آنجاکه سقف کاذب فایبر گلاس از مقاومت و پایداری قابل توجهی برخوردار است می‌توان به راحتی و تنها با یک دستمال مرطوب و مواد شوینده مورد نظر خود آن را تمیز کرد. البته این نکته را بای مد نظر قرار داد که استفاده از مواد شوینده با غلظت بالا مانند وایتکس احتمال آسیب دیدن سقف را به‌‌طرز قابل توجهی بالا می‌برد. براین اساس بهتر است از مواد شوینده ساده مانند صابون یا مایع دستشویی استفاده کرد.

سخن پایانی

نحوه تمیز کردن سقف کاذب یکی از چالش‌های بزرگ برای کسانی است که از این متریال در ساخت سقف خانه یا محیط کار خود استفاده می‌کنند. آگاهی از نحوه تمیز کردن سقف کاذب برای افرادی که با آن سر و کار دارند اهمیت زیادی دارد. سقف کاذب با کم‌ترین امکانات و تنها به کمک یک دستمال ساده و تمیز قابل نظافت است. فراموش نکنید که نظافت این بخش از تاثیر بسیار زیادی بر جلوه منزل شما دارد؛ بنابراین اگر زیباتر دیده شدن منزل برای شما در اولویت است حتما نظافت و رسیدگی به سقف کاذب را در برنامه هفتگی یا ماهانه خود قرار دهید.

چگونه سقف کاذب را تمیز کنیم
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *