02126409037 09391565850

کف کاذب و معرفی بهترین تایل برای اجرای آن !

کف کاذب و معرفی بهترین تایل برای اجرای آن !

فهرست مطالب

کف کاذب چیست؟ چرا از کف کاذب استفاده می‌کنیم؟ کف مرتفع از چه اجزایی تشکیل شده است؟ انواع کفپوش‌های برآمده کدامند؟ کجا می‌توانیم از کف بلند استفاده کنیم؟ مزایا و معایب کف بلند چیست؟ چه عواملی را باید در هنگام انتخاب یا طراحی کفپوش مرتفع در نظر بگیریم؟ کفپوش مرتفع چگونه نصب می‌شود؟ پس از نصب چه اقدامات احتیاطی باید انجام شود؟ ما در اینجا قصد داریم تمام این سوالات را مورد بحث قرار دهیم. پس با ما همراه باشید !

کف کاذب چیست ؟

کف کاذب به عنوان کف دسترسی یا سیستم کفپوش قابل دسترسی نیز شناخته می‌شود و به کفپوشی گفته می‌شود که در بر روی کف اصلی ساختمان ساخته شده است که فضای باز ایجاد شده بین این دو را برای تاسیسات، سیم کشی یا زیرساخت خنک کننده و … تسطیح می‌کند.
کفپوش سمنت برد از انواع کف کاذب محسوب می‌شود.

بهترین متریال برای کف کاذب چیست ؟

محصولات فایبر سمنت برد یکی از بهترین محصولات برای کف کاذب محسوب می‌شود. ورق سیمانی الیاف دار به دلیل برخورداری از ویژگی‌های منحصر بفری که دارد، متریالی مناسب برای کفپوش کاذب است. این محصول وزنی نسبتا سبک داشته به عنوان متریالی پایدار در کشورهای پیشرفته سالیان زیادیست که مورد استفاده قرار می‌گیرد.
سمنت برد به عنوان محصولی پایدار شناخته شده که قابلیت بازگشت به طبیعت را دارد. تولید و کاربرد آن به محیط زیست هیچ گونه آسیبی وارد نخواهد کرد. همین امر باعث شده تا طرفداران بسیاری را در سرتاسر دنیا برای اجرا در زمینه‌های متعددی به خود جلب نماید. این محصول در موارد زیر نیز کاربرد دارد:
• سایدینگ سمنت برد
• سقف کاذب سمنت برد
• سقف شیروانی سمنت برد
• نماپوش سمنت برد

چرا از کف کاذب استفاده می‌کنیم ؟

در اینجا هدف اصلی استفاده از طبقه مرتفع در ساختمان است: ایجاد یک فضای کف خالی که در آن خدماتی مانند: برق، نوری، مخابرات، گرمایش/ تهویه و مکانیکی قابل هدایت باشد.

کف کاذب چیست ؟

اجزای کف کاذب چیست ؟

ساختار سیستم طبقه برآمده از پانل‌هایی بر روی شبکه‌ای تشکیل شده است که توسط پایه‌های عمودی قابل تنظیم بوده و پشتیبانی می‌شوند. در زیر اجزای اصلی، کل سیستم کف دسترسی را تشکیل می‌دهند.
پایه‌های طبقه برآمده از طریق زیرسازی اصولی اجرا خواهند شد. از آنجایی که پایه‌ها قابل تنظیم هستند، فاصله بین کفپوش و کف اصلی می‌تواند متغیر باشد. برای اطمینان از ثابت ماندن و حمایت پایدار پانل، زیرسازی باید اصولی انجام شود.

روش نصب کف کاذب چیست ؟

پانل‌های کف برای امنیت بیشتر برروی پایه ثابت می‌شوند. روش نصب سمنت برد برای کفپوش کاذب بسیار آسان بوده و از طریق زیرسازی انجام می‌شود. سیستم‌های کف برآمده با پیچ، استحکام کششی بالایی را با استفاده از کاشی‌های بدون پیچ به سمت پایین ایجاد می‌کنند. پانل‌های فولادی لخت دارای سوراخ‌های رزوه‌ای برای پیچاندن پیچ و مهره‌ها به آنها هستند. این می‌تواند با مکانیزم پیچ و مهره، استحکام بالاتری ارائه دهد، از نصب سریع و گزینه‌های خود درگیر اطمینان حاصل کند. همچنین از لرزش در طبقات دسترسی جلوگیری کند و کف دسترسی شما را برای سال‌های آینده بادوام می‌کند. به طور گسترده برای اتاق سرور، کف کارخانه و فضاهای اداری استفاده می‌شود.

مزایای کف کاذب چیست ؟

سهولت در پیکربندی دوباره و دسترسی آسان: دسترسی سریع و آسان به تاسیسات و داده‌های زیر زمین به شما این امکان را می‌دهد که چیدمان خود را با حداقل زمان خرابی پیکربندی مجدد کنید. زیرا فضای کاری شما نیاز به تغییر دارد.

صرفه جویی در انرژی: به شما کمک می‌کند تا با فشار دادن هوا از کف به بالا و نه از سقف، هزینه‌های انرژی را کاهش دهید.

صرفه جویی در هزینه: با استفاده از وسایل برقی زیر کف، می‌توانید ساعات کار نصب برق را 30 تا 40 درصد کاهش دهید و در نتیجه برنامه‌های ساخت و ساز کوتاه‌تر و هزینه‌ها کاهش می‌یابد.

سلامت و آسایش ساکنین: محیط کاری سالم ایجاد کنید. هوای تمیز و تازه تهویه شده از طریق کف مستقیماً به منطقه اشغال شده وارد می‌شود.

پایداری: بازیافت سمنت برد و استفاده مجدد از اجزای کف کاذب می‌تواند در هزینه‌های اولیه ساختمان و هزینه‌های عملیاتی مستمر صرفه جویی کند.

نصب سریع: جابجایی، نصب و اجرای کف کاذب سمنت برد آسان بوده و امکان سفارشی سازی و سرعت در نصب را فراهم می‌کنند.

انعطاف پذیری طراحی: تغییر طراحی فضاهای موجود محدود به محل قدرت و داده نیست. ارتفاع کف را می‌توان برای تطبیق پوشش‌ها یا عملکردهای مختلف در یک فضا تغییر داد.

پتانسیل بالا برای سفارشی‌سازی: رنگ، آرم‌ها و الگوهای تزئینی را می‌توان توسط تامین‌کننده سیستم کفپوش برجسته، از طریق پانل‌های پوشش‌دهی شده و پانل‌های خالی با دسترسی بالا، سفارشی‌سازی و تولید کرد.

بهترین متریال برای کف کاذب چیست ؟

کاربرد کف کاذب چیست ؟

پانل‌های کف به صورت آزاد روی پایه قرار می‌گیرند و دسترسی آسان به فضای خالی کف زیر را فراهم می‌کنند. یک سیستم طبقه با قابلیت گرانش سبک، که از ورق سیمان الیاف دار ساخته شده است. این پنل‌ها که برای تمام کاربردهای اداری تجاری و کاربردهای عمومی مناسب هستند، در جایی که هزینه دغدغه اصلی یک پروژه است، ایده‌آل هستند.

کجا می‌توان از سیستم کف کاذب استفاده کرد ؟

 • دفاتر مدرن
 • دانشگاه
 • کتابخانه
 • مراکز داده
 • مراکز اداری
 • مراکز تجاری
 • مراکز فرماندهی
 • اتاق سرور کامپیوتر
 • مراکز سوئیچ مخابراتی
 • مراکز کنترل موتور سکوی حفاری دریایی
 • اتاق‌های کنترل صنعتی
 • اتاق سرور و غیره

چگونه می‌توان طبقه مناسب یا بهترین دسترسی را برای ساختمان انتخاب کرد ؟
نوع برنامه
راه اندازی سیستم خنک کننده / توزیع هوا
نیازهای کابل کشی/ سیم کشی
وزن و قابلیت بارگذاری

چگونه کف کاذب را نگهداری کنیم ؟

خوشبختانه در صورتی که کف کاذب را با سمنت برد نصب و اجرا کنید، نیازی به نگهداری نخواهد بود. این محصول در برابر نفوذ آب، رطوبت بالا، پوسیدگی یا ضربه مقاوم است. همین باعث شده تا کف کاذب با سمنت برد نیازی به نگداری و تا جای امکان تعویض نداشته باشد.

کف کاذب و معرفی بهترین تایل برای اجرای آن !
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *