02126409037 09391565850

کفپوش اتاق سرور

کفپوش اتاق سرور

فهرست مطالب

در این مطلب از وی سمنت قصد داریم بهترین کفپوش اتاق سرور را به شما معرفی نماییم. همانطور که می‌دانید اتاق سرور و چگونگی طراحی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. یک اتاق سرور معمولی شامل بسیاری از زیرساخت‌های لازم برای پشتیبانی از سیستم‌های شبکه محاسباتی است. این شامل ویژگی‌های طراحی مانند: کنترل‌های محیطی، سیستم‌های مهار آتش، راه حل‌های مدیریت کابل، تعدیل نیرو در سیستم برق و برنامه‌ریزی جریان هواست. اتاق‌های سرور می‌توانند کف مرتفع داشته باشند که به تسهیل خنک‌سازی و مدیریت بهتر کابل کمک کند. بنابراین انتخاب کفپوش همچون سقف اتاق سرور بسیار حائز اهمیت است. 

رک‌های سرور دارای سخت افزار فیزیکی مانند: واحدهای سرور و دستگاه‌های ذخیره سازی اضافی هستند. اکثر رک‌ها در کابینت‌هایی تعبیه شده‌اند که دارای مدارهای تغذیه، کابل کشی و اقدامات امنیتی خاص خود هستند مانند: قفل‌های مجهز به اسکنرهای بیومتریک. علاوه‌بر کابینت‌ها و کابل کشی، مجموعه‌ای از روترها، سوئیچ‌ها و سایر تجهیزات شبکه نیز وجود دارد که ترافیک داده‌های جریان یافته، ورودی و خروجی از مرکز داده را مدیریت می‌کند.

معرفی محصولی نوین برای کفپوش اتاق سرور

معرفی محصولی نوین برای کفپوش اتاق سرور

سمنت برد یا ورق سیمانی الیاف دار محصولی نوین بوده که البته سال‌ها در کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار گرفته است. این محصول که بر پایه سیمان، آب و الیاف طبیعی تولید می‌شود، مزایای بسیاری دارد. این محصول چند منظوره بوده و علاوه‌بر کفپوش در زمینه‌های متعددی همچون موارد زیر کاربرد گسترده دارد:

نمای سمنت برد

سایدینگ سمنت برد

سقف کاذب سمنت برد

سقف شیروانی سمنت برد

بهترین کفپوش اتاق سرور با ورق سیمانی الیاف دار

سیستم‌‌های کفپوش برجسته یا همان کفپوش سمنت برد (کفپوش قابل نصب با ارتفاع از کف) به کاهش یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های اتاق سرور کمک می‌کند. عموما اتاق سرور دارای کف قوی ساخته شده از پانل‌های با ابعاد متوسط است که با ارتفاع از زمین نصب شده است. این طراحی فضای کافی را فراهم می‌کند که شرکت‌ها می‌توانند برق، داده‌ها و اتصالات محیطی و کابل کشی مورد نیاز را با سهولت دسترسی آسان، از دید دور نمایند.

بهترین کفپوش اتاق سرور با ورق سیمانی الیاف دار

کفپوش اتاق سرور از سیستم شبکه‌ای استفاده می‌کند که پانل‌ها بر روی آن قرار می‌گیرند. این نوع کف سطح پایدار را برای استقرار سرورهای بزرگ ایجاد می‌کند، در حالی که امکان دسترسی آسان را دارد. همچنین برای اتاق‌های سرور سازمانی و مراکز داده، فضایی تمیز و بدون صدا را تضمین می‌کند و نگهداری آن ساده است.

در حالی که پیچ و مهره عملی‌ترین زیر ساخت برای اتاق سرور هستند، شما گزینه‌هایی متعددی برای کف دارید. برای کفپوش بیشتر اتاق‌های سرور ما توصیه می‌کنیم سیستم‌ها را با استفاده از پانل‌های ساخته شده از سمنت برد یا ورق الیاف سیمان نصب کنید:

کف برجسته ورق سیمانی به طور ایده‌آل برای کاربردهای فناوری اطلاعات مناسب است. این پانل‌ها که با ترکیبی از سیمان و الیاف طبیعی تولید می‌شود،  بهترین گزینه برای این منظور به شمار می‌آید. پانل‌های سیمانی استاندارد برای پشتیبانی از سنگین‌ترین تجهیزات ثابت و بارهای نورد در اتاق سرور، ارائه می‌شوند.

 

قیمت کفپوش اتاق سرور

چرا کفپوش اتاق سرور را با ورق سیمانی الیاف دار اجرا کنیم؟

صرف نظر از نیاز شما به فناوری، کف اتاق رایانه‌ای در صورتی که با ورق سیمانی پوشانده شود، می‌تواند به کاهش هزینه‌ها و بهبود قابلیت استفاده کمک کند. این سیستم (کاربرد سقف کاذب و کفپوش مناسب) در مواردی که توانایی افزودن سریع سرورهای جدید یا اصلاح محیط‌های موجود برای بازگشت سرمایه در حال انجام ضروری است، بسیار مهم هستند. برخی از متداول‌ترین سناریوهای استقرار، شامل اتاق‌های سرور در مقیاس بزرگ هستند. جایی که کنترل دما برای عملکرد کلی بسیار مهم است و عملیات مرکز داده‌ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

مزایای کفپوش اتاق سرور با سمنت برد چیست ؟

کف مناسب اتاق سرور مزایای اصلی متعددی را نسبت به گزینه‌های کفپوش سنتی ارائه می‌دهد که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

کفپوش اتاق سرور و دسترسی آسان:

از کابل‌های برق و کابل‌های اترنت گرفته تا جهنده‌های فیبر نوری و اتصالات محیطی، میزان سیم کشی لازم برای ارائه عملکرد ثابت کامپیوتر بسیار سرسام‌آور است. اگر مشکلی پیش آمد یا به تعمیر و نگهداری منظم نیاز داشت، کفپوش مناسب دسترسی به این محیط عظیم کابل را آسان می‌کند.

مزایای کفپوش اتاق سرور با سمنت برد چیست ؟

جریان هوا:

فناوری محاسبات با عملکرد بالا گرمای قابل توجهی تولید می‌کند. به همین علت برای تحقق انتظارات، اتاق سرور به خنک‌سازی مداوم نیاز دارد. کفپوش ورق سیمانی باعث جریان هوا در زیر قفسه‌ها و سرورهای شما شده و به این صورت دمایی متناسب ارائه می‌دهد. با در نظر گرفتن سیستم خنک کننده در زیر کفپوش، کف اتاق سرور دمایی متناسب داشته و به صرف هزینه‌های کمتر کمک می‌کند.

سازگاری:

استقرار اتاق سرور با گذشت زمان تکامل می‌یابد. شاید لازم باشد سرورهای جدید اضافه کنید، راه‌های جدید شبکه را در آن بگنجانید یا سیستم‌های فیزیکی را که به پایان عمر خود رسیده‌اند حذف کنید. کفپوش ورق سیمانی به شما امکان را‌می‌دهد تا به سرعت طرح های اتاق سرور را دوباره طراحی یا گسترش دهید. این کفپوش‌ها دارای پانل‌هایی هستند که شما می‌توانید به راحتی کابل‌های جدید را بردارید و اندازه استاندارد پانل باعث راحتی تعویض پانل‌ها‌، ارتقا یا ساخت سیستم دوباره می‌شود.

کفپوش اتاق سرور و دسترسی آسان:

شکل ظاهری:

طبقه‌های مرتفع اتاق سرور، سطح حرفه‌ای بودن را به هر مشاغلی اضافه می‌کند. کفپوش سمنت برد برجسته بهترین راه برای این است که تمام کابل‌ها و سیم کشی‌ها به داخل و خارج از رک‌های سرور شما کاملاً پنهان نگه داشته شوند تا ظاهری مدرن و تمیز داشته باشند.

ضد استاتیک از ویژگی‌های اصلی کفپوش اتاق سرور :

کفپوش ورق سیمانی برای از بین بردن بارهای الکترواستاتیک طراحی شده‌اند. این نوع کفپوش از ساختار و طراحی منحصر به فرد مواد استفاده می‌کند تا تجمع استاتیک را به حداقل برساند و به حذف استاتیک موجود از محیط کمک کند.

ضد حریق:

از ویژگی‌های دیگر کفپوش سمنت برد در اتاق سرور جلوگیری از گسترش آتش است. در صورتی که دمای بالا در این محیط منجر به آتشسوزی احتمالی شود، اگر از کفپوش ورق سیمانی استفاده کرده باشید، قطعا آتش گستر نخواهد یافت. این محصول که بر پایه سیمان تولید شده است به خوبی موجب جلوگیری از سرعت گسترش آتش در محیط خواهد شد. 

کفپوش اتاق سرور
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *