02126409037 09391565850

چگونه دیوار سیمانی را زیبا کنیم

چگونه دیوار سیمانی را زیبا کنیم

فهرست مطالب

می دانیم که یکی از بهترین صنایع برای دیوارها نیز استفاده از ورق های سیمانی می باشد به همین سبب در عصر امروز استفاده از ورق های سیمانی برای دیوارها افزایش یافته است..

ولیکن ممکن است این سوال ایجاد گردد که چطور و چگونه دیوار سیمانی را زیبا کنیم؟ در ادامه نیز قصد داریم به این مساله اشاره کنیم.

چگونه دیوار سیمانی را زیبا کنیم

چطور و چگونه دیوار سیمانی را زیبا کنیم؟ (+ روش ها)

از جمله کاربردی ترین مصالح برای نصب بر روی دیوارها و فضاها نیز ورق سیمانی یا سمنت برد Cement Board، فایبر سمنت برد Fiber Cement Board یا صفحات سیمانی الیاف دار می باشند.

می توان دیوارهای سیمانی را برای فضاهای متعددی نصب نمود..

ولیکن از آنجایی که قابلیت رنگ آمیزی سمنت برد و رنگ سمنت برد از جمله مزایای این نوع متریال است، می توان با طرح و رنگ های متنوع سادگی دیوارهای سیمانی را از بین برده و فضای جذاب تری را ایجاد نمود.

چرا از طرح و رنگ های متنوع برای دیوار سیمانی استفاده کنیم؟

زیرا دیوار سیمانی ظاهر سرد و ساده ای دارد و می توان با رنگ های مختلف زیبایی آن را چندین برابر ساخت..بنابراین در ادامه به اینکه چگونه دیوار سیمانی را زیبا کنیم؟ و با سمنت برد جذابیت فضا را چندین برابر سازیم، می پردازیم.

چگونه دیوار سیمانی را زیبا کنیم

روش های زیباسازی دیوار سیمانی

در این بخش به سوال چگونه دیوار سیمانی را زیبا کنیم؟ پاسخ می دهیم، کافیست با برخی نکات مهم در این امر آشنا شده و با مشورت از متخصصین مربوطه با توجه به نوع کاربرد و موقعیت جغرافیایی سازه، این روش ها را پیاده سازید.

1.پانل سیمانی طرح چوب

می توان با استفاده از سمنت برد طرح چوب، دیوار سیمانی را از سادگی درآورده و فضای گرم و زیبایی را در محیط برقرار نمود، با استفاده از این نوع متریال می توان عدم بهره گیری از چوب را جبران کرده و از زیبایی ظاهری و ماندگاری بالای آن هم به خوبی بهره مند گشت.

2.سمنت برد طرح آجر

با بهره گیری از سمنت برد طرح آجر می توان به سوال چگونه دیوار سیمانی را زیبا کنیم؟ پاسخ داد.

از آنجایی که آجر از قیمت بالایی برخوردار است، می توان برای زیباتر کردن دیوار سیمانی از پانل سیمانی طرح آجر با هزینه مناسب و ماندگاری بالا استفاده نمود.

در صورتی که قصد دارید محیط داخلی ساختمان را زیباتر سازید استفاده از پانل سیمانی طرح آجر می تواند گزینه مناسبی باشد.

3.سمنت برد رنگی

فایبر سمنت بردهای رنگی از جمله مصالحی هستند که انتخاب خوبی برای زیباتر کردن محیط می باشند.

بنابراین، در پاسخ به سوال چگونه دیوار سیمانی را زیبا کنیم؟ می توان با بهره گیری از سمنت بردهای رنگی، دیوار سیمانی را با طرح و رنگ های متعددی پوشش داد.

لازم به ذکر است:

بهره گیری از سمنت برد نما، می تواند سادگی و سردی دیوارهای سیمانی را برطرف کرده و فضای زیبایی را برقرار سازد..

لذا ایرانیت سیمانی صاف یا ایرانیت سیمانی موج دار، به خودی خود سبب زیبایی محیط می شوند..

ولیکن با رنگ کردن ایرانیت سیمانی و دیوار سیمانی می توان زبیایی متریال و جذابیت فضا را چندین برابر بیشتر نمود.

همچنین استفاده از سمنت برد دکوراتیو و انواع آن، سمنت برد مدرن و..می تواند پاسخ منااسبی برای سوال چگونه دیوار سیمانی را زیبا کنیم؟ باشد.

چگونه دیوار سیمانی را زیبا کنیم

4.گرین وال

آیا تا به حال اسمی از گرین وال شنیده اید؟ گرین وال ها برگ های طبیعی گیاهان بوده که می توان از آن برای پوشش دهی دیوارهای سیمانی استفاده نمود.

گرین وال یا دیوار سبز، علاوه بر زیباتر کردن دیوار سیمانی سبب می گردد در فصول گرم سال میزان دما در محیط داخلی کاهش یابد..

همچنین دیوار سبز سبب می گردد دما و هوای محیط پاکیزه شده و به سبب اینکه می تواند عایق خوبی هم برای صداها باشد،  میزان صداهای محیط کاهش می یابد.

5.ریسه های نوری

در راستای پاسخ به سوال چگونه دیوار سیمانی را زیبا کنیم؟ می توانیم به ریسه های نوری اشاره کنیم.

با استفاده از ریسه های نور، می توان سادگی دیوار سیمانی را از بین برد..

فرضا می توان با ترکیب ریسه های نوری و نصب پانل سیمانی طرح چوب، فضای زیبایی را در محیط برقرار نموده و جذابیت دیوار سیمانی را افزایش داد.

6.آباژور

همانطور که بیان شد، دیوارهای سیمانی ظاهر سرد و خنثی ای دارند که به همین سبب می توان با بهره گیری از آباژور یا نصب چراغ بر روی دیوار، به زیبایی دیوارهای سیمانی افزود.

چگونه دیوار سیمانی را زیبا کنیم

7.آینه

با نصب آینه بر روی دیوار سیمانی می توان این دیوار را از سادگی درآورد.

خصوصا زمانی که نصب آینه با ترکیب فایبر سمنت برد رنگی و چراغ های دیواری بوده و به همین سبب جذابیت محیط و دیوار سیمانی به مراتب بیشتر می گردد.

8.نصب تابلو

در پاسخ به سوال چگونه دیوار سیمانی را زیبا کنیم؟

باید بیان داریم:

می توان با نصب تابلوهای کوچک و بزرگ، سادگی و سردی دیوار سیمانی را از بین برد، می توان از تابلوهای رنگی و هنری و..استفاده کرده و فضا را از سردی درآورد.

9.نصب گلدان و ریسه های برگ مصنوعی

با نصب گلدان هایی در ابعاد و اندازه های مختلف می توان سمنت برد یا دیوار سیمانی را از سادگی خارج کرد..

خصوصا زمانی که با توجه به رنگ گیاهان، از رنگ های متضاد برای دیوار سیمانی استفاده کرده و به همین سبب زیبایی را در فضا افزایش داد.

همچنین نصب و آویزان کردن ریسه های برگ مصنوعی می تواند ترکیب زیبایی با نورپردازی با ریسه و فایبر سمنت برد رنگی باشد.

لذا در صورتی که قصد نصب سمنت برد رنگی بر روی دیوار سیمانی خود را دارید..

فارغ از هر نوع محدودیت در مناطق ایران می توانید به نصب این متریال با تماس با مشاورین وی سمنت بپردازید، فرضا می توانید به تهیه و نصب سمنت برد در کیش، سمنت برد در رشت و..به طور کل از سراسر ایران بپردازید.

چگونه دیوار سیمانی را زیبا کنیم

10.نصب شلف های چوبی

می توانید با قرار دادن شلف های چوبی بر روی دیوار سیمانی، سادگی محیط را از بین برده و فضای دنجی را برقرار سازید.

این شلف ها در ابعاد، ضخامت و..متعددی قابل ساخت و نصب بوده و می توان روی آن را با کتاب ها، گلدان کوچک، شمعدان و یا هر وسیله دکوری دیگری تزئین نمود.

بنابراین درمی یابیم:

کاربرد سمنت برد در صنعت ساخت و ساز، محدود نبوده و می توان به روش های متعددی به زیباتر کردن دیوار سیمانی، کفپوش و..با سمنت برد پرداخت.

11.آویزهای دیواری

با نصب آویزهای دیواری می توان دیوار سیمانی را از سادگی در آورد، فرقی نمی کند این نوع آویزها، سنگی باشد یا از نوع کاموا، مکرومه و..باشند.

با نصب این نوع آویزها بر روی دیوار سیمانی می توان زیبایی فضا را چندین برابر ساخته و با ترکیب هنر و خلاقیت، سردی دیوار سیمانی را از بین برد.

چگونه دیوار سیمانی را زیبا کنیم

چرا از سمنت برد استفاده کنیم؟

در پاسخ به سوال چگونه دیوار سیمانی را زیبا کنیم؟ به انواع سمنت بردها برای جذاب تر ساختن فضا اشاره نمودیم، حال شاید این سوال ایجاد گردد که چرا از سمنت برد استفاده کنیم؟

در این بخش به برخی از مزایای استفاده از فایبر سمنت برد برای دیوار سیمانی اشاره می کنیم..

هزینه مناسب

می توان با پرداخت هزینه مناسب، به زیباتر کردن دیوار سیمانی پرداخته و آن را از سادگی درآورد..

لذا در صورتی که بخواهید از سنگ، آجر و..استفاده کنید لازم است که میزان هزینه بالایی را بپردازید در حالی که با نصب پانل سیمانی آجری یا بهره گیری از سمنت برد طرح چوب و کاربرد آن و..می توان فضا را زیباتر نمود.

مقاومت بالا

از سمنت برد می توانید برای دیزاین نمای داخلی و بیرونی استفاده کنید..

زیرا این نوع متریال علاوه بر اینکه ظاهر دیوار و نما را زیباتر می سازد، از مقاومت بالایی برخوردار بوده و به همین سبب نیاز کمتری به تعمیر و..دارد.

ولیکن مهم است که در بازه های زمانی معین پس از نصب سمنت برد بر روی دیوار سیمانی، سمنت برد سقف و..به بررسی سلامت و کیفیت آن پرداخت.

لازم به ذکر است که:

سمنت برد در برابر عواملی مثل نفوذ حشرات، رطوبت، آتش و ضربه، زلزله و..مقاوم بوده و به همین سبب انتخاب خوبی برای دکوراسیون ساختمان می باشد.

ماندگاری زیاد

پانل سیمانی الیاف دار(سمنت برد)، به سبب مقاومت بالا و کیفیتی که دارد میزان دوام و طول عمر بالایی دارد که به همین سبب می توان به مدت زمان طولانی از زیبایی دیوار سیمانی با انواع سمنت برد لذت برد.

بنابراین در پاسخ به سوال چگونه دیوار سیمانی را زیبا کنیم؟

بیان می کنیم، در صورتی که قصد دارید در مدت زمان بالا از زیبایی دیوار و نما لذت ببرید می توانید به نصب انواع سمنت برد فرضا سمنت برد رنگی، مدرن، آجر و..بپردازید.

دیگر مزایای این متریال عبارتند از:

می توانید با کلیک بر روی لینک مربوطه از مزایا و معایب سمنت برد به خوبی مطلع گردید.

همچنین برای تهیه و اجرای سمنت برد برای دیوار سیمانی و..می توانید با وی سمنت تماس گیرید.

چگونه دیوار سیمانی را زیبا کنیم
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *