02126409037 09391565850

پوشش سقف شیبدار مدرن !

پوشش سقف شیبدار مدرن !

فهرست مطالب

سقف یکی از مهم‌ترین اجزای هر ساختمان یا بنا محسوب می‌شود که عوامل محیطی قوی مانند: باران، گرما و سرما را تحمل می‌کند. بام‌ها پناهگاهی هستند که از ساختمان محافظت می‌کنند. بنابراین باید از بهترین مصالح برای پوشش آنها استفاده کرد. امروزه محصولات نوین و کاربردی به بازار عرضه شده است که یکی از آنها سمنت برد یا ورق سیمانی است.
در این مطلب از وی سمنت به کاربری این محصول برای پوشش سقف شیدار مدرن خواهیم پرداخت.
بسته به شکل کلی بنا، می‌توان سقف را به دو دسته اصلی طبقه‌بندی کرد:

• سقف مسطح
• سقف شیبدار

سقف‌های مسطح بیشتر در ساختمان‌های اداری- تجاری رایج هستند و در مقایسه با سقف‌های شیبدار به راحتی ساخته می‌شوند. علاوه‌براین در شهرهایی با آب و هوای معمول و بدون رطوبت بیشتر از این نوع سقف استفاده می‌شود.

سقف‌های شیب دار یک ویژگی مشترک برای بناهای ویلایی است. این نوع سقف همچنین اجازه نمی‌دهند آب یا سایر کثیفی‌ها بر روی بام جمع شوند و آنها را به سادگی از بین می‌برند. خانه‌هایی با سقف شیب‌دار می‌توانند اشکال مختلفی داشته باشند. این نوع سقف عموما در شهرهایی با رطوبت بالا و بارش برف و باران کاربرد دارد. با این حال امروزه از سقف شیبدار در ویلاهای بیرون از شهر اصلی، برای طراحی ویلا نیز استفاده می‌شود. بسته به نیاز صاحبان ملک و ترجیحات زیبایی شناختی آنها می‌توان از انواع و اشکال مختلف سقف شیروانی استفاده کرد.

پوشش سقف شیبدار مدرن با محصولی کاربردی !

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، محصولات جدیدی به بازار عرضه شده و سمنت برد یکی از آنهاست. این متریال چند منظوره است، به این معنا که در زمینه‌های متعددی در صنعت ساخت و ساز کاربرد دارد. ضخامت‌های متفاوت این محصول کاربری آن را نیز متنوع می‌نماید. یکی از مواردی که می‌توان از سمنت برد استفاده کرد، کاربرد آن در سقف شیروانی است.

پوشش سقف شیبدار مدرن با محصولی کاربردی !

سمنت برد سقف شیروانی محصولی جدید بوده که مناسب برای پوشش سقف شیبدار مدرن خواهد بود. از ویژگی‌های این محصول می‌توان به وزنی نسبتا سبک که منجر به نصب سریع و آسان آن خواهد شد اشاره نمود. ضمن اینکه گزینه‌ای مناسب برای شهرهایی با رطوبت بسیار بالا بوده و در برابر باران یا نفوذ آب از مقاومت بالایی برخوردار است. همچنین این متریال در صورت قرار گرفتن در آتش از گسترش آن جلوگیری خواهد کرد.

از دیگر مزایای سمنت برد می‌توان به دوستدار محیط زیست بودن آن اشاره نمود. این محصول از سیمان بر پایه آب و الیاف سلولزی طبیعی و بعضا مصنوعی تولید می‌شود. به همین علت به طبیعت اسیب وارد نخواهد کرد. علاوه‌براین طول عمر بالایی داشته و نیازی به تعمیر یا نگهداری نخواهد داشت که این خود موجب کاهش هزینه‌ها خواد شد.

نقش مصالح در اجرای سقف شیبدار مدرن !

شیب سقف باید با توجه به آب و هوای منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، تعیین شود. در مناطقی که بارش برف زیاد است، سقف‌های مسطح‌تر ممکن است انتخاب خوبی نباشند، زیرا برف نمی‌لغزد و در صورت ریزش و نشستن بر روی بام، بر سقف سنگینی می‌کند و مشکل واقعی ایجاد می‌کند. سقف‌های بسیار شیب دار همچنین می‌توانند منجر به سر خوردن برف از طرفین و ریزش بر روی عابران پیاده شوند.

شیب سقف به اندازه‌ای اهمیت دارد که می‌تواند ساختمان را مستحکم کرده یا تخریب نماید. اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع برای کنترل هزینه‌ها و ایمن و زیبا کردن ساختمان بسیار مفید خواهد بود. شیب سقف بر ظاهر خانه تأثیر می‌گذارد، اما بر مقدار و نوع موادی یا مصالحی که برای اجرای آن می‌توان استفاده کرد، نیز تأثیر می‌گذارد. بنابراین، اگر سقف شیب دار باشد، در حین ساخت به مصالحی مناسب نیاز دارد. همچنین باید در نظر داشت که شیب کمتر، آب بیشتری را روی سقف نگه خواهد داشت. این باعث بروز مشکل دیگر می‌شود که آن هم نشت آب است. همانطور که آب بیشتری رسوب می‌کند، به مصالح محکم‌تری نیاز دارید تا سقف را دست نخورده نگه دارد.

چطور پوشش سقف شیبدار مدرن را طراحی کنیم ؟

مصالح نوین ساختمانی مناسب قطعاً نقش مهمی را ایفا می‌کند، بنابراین بهتر است که مواد مستحکم و مقاوم را برای پوشش سقف انتخاب ‌کنید. برای این منظور می‌توان از سمنت برد یا ورق سیمانی استفاده کرد که جنسی از سیمان داشته و بسیار مقاوم است. این متریال می‌تواند مصالحی کاربردی برای اجرا در سقف شیرونی باشد. فرقی ندارد که زاویه شیب شما کم یا زیاد باشد، مهم این است که این محصول بهترین انتخاب برای سقف شیروانی است تا سقف تحت فشار آب یا وزش باد و طوفان از بین نرود.

چطور پوشش سقف شیبدار مدرن را طراحی کنیم ؟

یک معمار همیشه هنگام طراحی سقف بنا، چندین چیز را به خاطر می‌آورد. از جمله مصالحی که باید استفاده شود. در نهایت شیب سقف تأثیر عمده‌ای بر ظاهر ساختمان خواهد گذاشت. معماران هنگام طراحی یک بنا مطابق با خواسته‌های مالک عمل می‌کنند، اما در هر صورت به مبحث استحکام و زیبایی شناختی آن نیز توجهی ویژه خواهند داشت. این با استفاده از تجربه و رجوع به نسبت طلایی حل می‌شود.

به عبارت ساده، نسبت طلایی حس تعادل در ساخت و ساز را ایجاد می‌کند. در همه جا وجود دارد و از نظر تاریخی توسط برنامه‌ریزان در طول تاریخ از جمله ساخت اهرام بزرگ، تاج محل، پارتنون و غیره استفاده شده است. بنابراین، هر زمان که معماران در تصمیم گیری برای سقف شیب دار با مشکل مواجه می‌شوند، نسبت را به عنوان یک مرجع معرفی می‌کنند. معماران زمین‌های با زاویه 45 درجه را ترجیح نمی‌دهند. دلیل این امر عدم انطباق آن با نسبت طلایی است.

با این حال برای طراحی پوشش سقف شیبدار مدرن بهترین راه استفاده از مصالح مدرن و نوپاست. متریال‌های نوین علاوه‌بر ظاهر متفاوتی که ایجاد خواهند کرد، مزایای بسیاری به همراه دارند. بنابراین بهترین راه تحقیق و ببرسی درباره مصالحیست که تصمیم به اجرای آن در سقف شیبدار را دارید.

پوشش سقف شیبدار مدرن !
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *