02126409037 09391565850

پانل سیمانی طرح چوب

پانل سیمانی طرح چوب

فهرست مطالب

در صورتی که قصد استفاده از چوب طبیعی برای دیزاین کردن فضا را ندارید می توانید از پانل سیمانی طرح چوب استفاده کنید، این پانل جایگزین بسیار خوبی برای چوب طبیعی بوده و می توان از آن برای تغییر نما و دکوراسیون در محیط داخلی و فضای ساختمان استفاده نمود.

در ادامه نیز اشاره بیشتری به این پانل می کنیم، می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالب ارائه شده را مطالعه و جهت تهیه و اجرای آن با ویسمنت تماس حاصل نمایید.

منظور از پانل سیمانی طرح چوب چیست؟

پانل سیمانی طرح چوب Cement panel wood design نیز همان سمنت برد چوبی می باشد که می توان از این نوع فایبر سمنت برد در دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده نمود.

شاید این سوال ایجاد گردد که ترکیب سازنده این پانل یا سمنت برد چیست؟ می توانیم به سیمان و البته الیاف سلولزی اشاره کنیم که سبب بیشتر شدن میزان مقاومت کششی و..می شود.

در ادامه نیز قصد داریم به مزایای این نوع سمنت برد اشاره کنیم تا بدانیم چرا این پانل در عصر امروز جایگزین بهتری نسبت به سایر مصالح و..می باشد.

پانل سیمانی طرح چوب

مزایای پانل سیمانی طرح چوب

شاید این سوال ایجاد گردد که چرا از چوب پلاست چوپکس در فضای باز استفاده کنیم ! لازم به ذکر است، فایبر سمنت برد طرح چوب، دارای مزایای متعددی است که سبب گشته بتوان به خوبی از آن برای نمای ساختمان ها و ویلاها و..استفاده کنیم، از جمله برخی از این مزایا عبارتند از:

 • پانل سیمانی طرح چوب دارای انعطاف پذیری مناسبی می باشد
 • فایبر سمنت برد چوبی به سبب مواد اولیه طبیعی و با کیفیت به محیط زیست آسیبی نمی رساند
 • می توان به راحتی این پانل را جا به جا کرده و نصب ساده و راحتی هم دارد

ولیکن باید حتما توسط متخصصین در این نصب این پانل، اجرایی شود

 • با توجه به مزایا و کاربردهایی که دارد دارای میزان قیمت مناسب و مطلوبی است
 • در رنگ بندی های متعددی قابل تهیه و اجرا می باشد
 • این نوع فایبر سمنت، تا حدی به چوب طبیعی شباهت دارد

زیرا دارای رگه های چوبی می باشد..

فرضا از جمله کاربردهای این نوع پانل سیمانی طرح چوب، استفاده از آن به عنوان نمای ترموود می باشد زیرا میزان مقاومت این فایبر سمنت برد نسبت به چوب بیشتر است

 • میزان مقاومت خوبی در برابر رطوبت و تغییرات آب و هوایی دارد

ولیکن مهم است این سمنت برد از مرکز فروش معتبری با برند معروف و کیفیت بالا تهیه شده و همچنین توسط متخصصین مربوطه نصب گردد

 • فایبر سمنت برد طرح چوب قابل شست و شو می باشد
 • عایق صدا و حرارت می باشد ولیکن میزان عایق صوتی آن در اماکن بسیار شلوغ زیاد نیست
 • از آنجا که فایبر سمنت برد چوبی دارای پایه سیمانی یا پانل سیمانی است میزان مقاومت مطلوبی در برابر حشرات و حتی کپک زدگی دارد
 • میزان ماندگاری و دوام پانل سیمانی طرح چوب نسبت به چوب طبیعی بیشتر است

پانل سیمانی طرح چوب

کاربردهای پانل سیمانی طرح چوب

پانل سیمانی طرح چوب دارای کاربردهای متعددی است که قصد داریم در این بخش به آن ها اشاره کنیم زیرا این نوع فایبر سمنت برد به سبب مزایایی که دارد مورد توجه بسیاری بوده و می توان به راحتی از آن استفاده نمود.

1.کاربرد در ایجاد نما

می توان از فایبر سمنت برد طرح چوب برای نمای ساختمان ها استفاده نمود، زیرا میزان زیبایی آن فضای بسیار جذابی را برقرار می کند.

همچنین همانطور که بیان نمودیم..

میزان مقاومت این نوع سمنت برد در برابر عوامل متعددی مثل باران، عوامل فیزیکی و..بالا می باشد، این نیز وابستگی زیادی به کیفیت سمنت برد و نصب توسط متخصصین مربوطه دارد..

زیرا مهم است که این پانل به خوبی نصب شده و اجرا گردد تا میزان احتمال بروز مشکلات به میزان زیادی کاهش یابد.

2.ساخت قاب  پنجره

از دیگر کاربردهای پانل سیمانی طرح چوب، ساخت قاب پنجره می باشد زیرا از آنجایی که علاوه بر زیبایی دارای مقاومت مطلوبی است، می تواند میزان احتمال ورود نم باران و..را به درون پنجره و داخل سازه کاهش دهد.

3.دیزاین و دکوراسیون داخلی

همانطور که بیان گردید با فایبر سمنت برد یا ایرانیت سیمانی صاف طرح چوب می توان فضای زیبایی را در محیط داخلی برقرار نمود.

خصوصا افرادی که به دیزاین چوبی علاقه دارند می توانند دکوراسیون  و طراحی داخلی ساختمان خود را با کمک پانل سیمانی طرح چوب جذاب تر سازند.

همچنین از آنجا که این سمنت برد میزان کیفیت خوبی داشته و ماندگاری مطلوبی دارد می تواند به سبب دوام خوب تا چندین سال در دیزاین داخلی با زیبایی خاص خود چشم نوازی کند.

4.کاربرد برای سقف

جالب توجه است که در اغلب مواقع با توجه به زیبایی و وجود شرایط مناسب با توجه به نوع ساختمان، منطقه و..می توان از سمنت برد طرح چوب به عنوان سقف کاذب استفاده نمود.

استفاده از این سمنت برد به عنوان سقف کاذب می تواند جذابیت بالایی را در محیط برقرار ساخته و از آنجایی که ماندگاری خوبی هم دارد نیازی به نگرانی های مداوم برای خرابی و تعمیر آن نخواهد بود.

5.تی وی وال

در عصر امروز افراد زیادی قصد دارند دیوار پشت تلویزیون خود را از یکنواختی و سادگی خارج کرده و تغییرات زیادی را در آن ایجاد کنند..

به همین سبب می توان از پانل سیمانی طرح چوب استفاده نموده و فضای زیبایی را ایجاد کرد، همچنین از آنجایی که سمنت برد چوبی عایق صدا هم هست نصب آن در دیوار پشت تلویزیون می تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد.

6.کاربرد به عنوان کف

می توان از سمنت برد طرح چوب برای کف استفاده نمود و فضای گرمی را در محیط داخلی برقرار ساخت..

در اغلب مناطق به دلایل متعددی ممکن است امکان استفاده از چوب طبیعی در محیط داخلی برقرار نبوده و به همین سبب می توان از سمنت برد طرح چوب برای کف استفاده کرد.

و..

معایب فایبر سمنت برد چوبی

پانل سیمانی طرح چوب دارای مزایای بسیاری است که به آن ها اشاره کردیم..حال این سمنت برد به مانند سایر مصالح نیز دارای معایبی است که به آن ها اشاره می کنیم..

ولیکن لازم به ذکر است از آنجایی که این پانل دارای مزایا و کاربردهای بسیاری است که این معایب نمی توانند ارزش بالای سمنت برد چوبی را کم کنند.

از جمله این معایب عبارتند از:

 • 1.عایق صدای کم

همانطور که پیشتر هم اشاره شد میزان عایق صوتی این پانل خیلی زیاد نبوده و در محیط های شلوغ می توان علاوه بر این پانل از عایق صوتی دیگری هم برای کاهش صدای موجود در محیط استفاده نمود.

 • 2.عدم قدرت عایق حرارتی

میزان عایق حرارتی این پانل هم بالا نبوده و در حد متوسطی می باشد، در صورتی که قصد دارید اتلاف گرما در محیط مربوطه را متوقف کرده و از آن جلوگیری کنید می توانید از عایق حرارتی دیگری بهره گیرید.

و..

توصیه می شود..

پیش از تهیه فایبر سمنت برد طرح چوب حتما با متخصصین مربوطه مشورت نموده و سپس به تهیه بهترین و با کیفیت ترین سمنت برد پرداخت..

کافیست با ویسمنت تماس حاصل نموده و از مشاورین ما سوالات و اطلاعات لازم را جویا شوید.

پانل سیمانی طرح چوب

قیمت پانل سیمانی طرح چوب

پیشتر اشاره کردیم که فایبر سمنت برد چوبی دارای میزان قیمت مناسبی است..

ولیکن لازم به ذکر است که:

نمی توان به صورت کلی میزان قیمت ثابتی را برای فایبر سمنت برد چوبی در نظر گرفت، زیرا عوامل متعددی بر میزان قیمت پانل سیمانی طرح چوب تاثیر می گذارند که قصد داریم به برخی از آن ها اشاره کنیم.

1.ابعاد تایل ها

طبیعتا می دانیم که هر چه ابعاد تایل های فایبر سمنت برد بیشتر باشد میزان قیمت بالاتری خواهد داشت.

2.نوع کاربرد

به کاربردهای فایبر سمنت برد چوبی اشاره کردیم، حال با توجه به نوع استفاده از سمنت برد نیز قیمت سمنت برد متغیر می گردد..

فرضا میزان قیمت این پانل به عنوان کف برای ساختمان با استفاده از آن به عنوان تی وی وال ممکن است به سبب ابعاد، متراژ نما و سازه و..متفاوت باشد.

3.کیفیت

هر چه میزان کیفیت سمنت برد بیشتر بوده و از برند شناخته شده ای هم باشد میزان قیمت آن افزایش می یابد زیرا در صورتی که کیفیت بالایی داشته باشد میزان دوام بالایی داشته، مقاومت خوبی دارد و زیباتر جلوه می دهد..

به همین سبب توصیه می شود:

برای خرید این پانل حتما بهترین نوع کیفیت را تهیه نموده و میزان بروز آسیب ها و خرابی های پانل سیمانی طرح چوب را به حداقل برسانید.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت فایبر سمنت برد چوبی عبارتند از:

 • موقعیت جغرافیایی سازه
 • نوع زیرسازی سازه
 • و..

خرید اینترنتی فایبر سمنت برد چوبی

می توانید..

جهت تهیه بهترین و با کیفیت ترین پانل سیمانی طرح چوب در برندهای معتبر و شناخته شده از سراسر ایران با مشاورین ویسمنت تماس حاصل نموده و به تهیه سمنت برد در رشت، تهران و سایر شهرها بپردازید.

پانل سیمانی طرح چوب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *