02126409037 09391565850

ویژگی های نمای مدرن چیست ؟

ویژگی های نمای مدرن چیست ؟

فهرست مطالب

آیا به دنبال یک نمای مدرن برای منزل یا محل کار هستید تا ظاهر ساختمان را به بهترین شکل تغییر دهید؟ یا شاید می‌خواهید نمای بیرونی ساختمان را با نمای قدیمی خسته آن، به ظاهری مدرن که در نهایت با فضای داخلی مطابقت داشته باشد، تبدیل نمایید؟ در این مطلب از وی سمنت ویژگی های نمای مدرن را توضیح داده‌ایم. در هر صورت این روزها نمای ساختمان به دلیل وجود مصالح و متریال‌های نوین همچون سمنت برد یا ورق سیمانی روبه مدرنیه شدن است. این بستگی به سلیقه شما دارد که بتوانید محصولی را انتخاب کنید که نه تنها از لحاظ ظاهری که از لحاظ فیزیکی، مقاوم و مستحکم باشد.

تغییر نمای یک منزل یا محل کار می‌تواند، در هویت اصلی آن نقشی شگفت‌انگیز داشته باشد. حتی می‌تواند ارزش ملک را با گذشت زمان، هنگام فروش افزایش دهد. به همین علت هرچه متریالی بهتر برای این منظور بکار برید، قطعا نتایج مثبتی خواهید داشت.

کاربرد مصالح نوین از ویژگی های نمای مدرن

یکی از اصلی‌ترین مواردی که از ویژگی های نمای مدرن به شمار می‌آید، استفاده از مصالح نوین و کاربردیست. همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره کردیم، متریال‌های کامپوزیتی مانند فایبر سمنت برد که سالهاست در کشورهای پیشرفته و برای اجرای سایدینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای این منظور به شمار می‌آید. اما علت آن چیست ؟

اصولا مصالح کامپوزیتی مانند ورق سیمانی دارای مزایای بسیاری هستند و یکی از مشخصه‌های آنها چند منظوره بودنشان است. یعنی در زمینه‌های متعددی کاربرد دارند. علاوه‌براین متریال منتخب شما باید از مقاومت بالا در برابر عوامل فیزیکی- محیطی همچون: باد و باران یا طوفان و رطوبت برخوردار باشد. در برابر حشرات و موریانه مقاوم بوده یا در اثر تابش متداوم نور خورشید رنگ پریدگی نداشته باشد. در فصل سرما از نفوذ هوای سرد به داخل و در فصل گرما مانع از گرم شدن داخل ساختمان شود.

کاربرد مصالح نوین از ویژگی های نمای مدرن

چرا سمنت برد مناسب نمای مدرن است ؟

فایبر سمنت برد یکی از متریال‌هاییست که به دلیل برخورداری از طرح ساده سیمانی، انتخابی مناسب برای نمای مدرن است. این محصول بر پایه آب و سیمان تولید می‌شود و به همین علت از استحکام بالایی برخوردار است. ورق سیمانی الیاف دار در صورتی که برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار گیرد، دارای دو کاربرد اصلی یعنی سایدینگ سمنت برد و نماپوش سمنت برد است. نماپوش سمنت برد بیشتر در طراحی‌های مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد، حال آنکه سایدینگ دارای طراحی متفاوت است که سال‌ها در کشورهای پیشرفته کاربرد دارد.

با توجه به این امر می‌توان از ورق سیمانی الیاف دار در کنار دیگر مصالح همچون: چوب یا ترموود و … استفاده کرد و نمایی کاملا مدرن و منحصر بفرد بوجود آورد. نمای اجرا شده با این محصول علاوه‌بر ایجاد ظاهری متفاوت از مزایای بی‌شماری برخوردار است. این محصول در برابر نفوذ آب بسیار مقاوم بوده و گزینه‌ای مناسب برای مناطق با آب و هوای مرطوب و بارش زیاد است. به همین علت به عنوان سمنت برد سقف شیروانی نیز کاربرد خواهد داشت. 

ویژگی های نمای مدرن چیست ؟

امروزه برای نمای منازل مدرن از مواد و مصالح نوین، رنگ‌ها و اشکال خاص در طراحی استفاده می‌کنند تا سبکی متفاوت بوجود آورند. نماپوش سمنت برد با ظاهری ساده اما شیک بهترین انتخاب برای اجرای نمای مدرن خواهد بود. هر دوره معماری، جزئیات بیرونی خود را دارد، مانند گنجاندن ستون‌های دراماتیک در نماهای دوران سلطنت یا نمای کلاسیک که کاملا متفاوت از نوع مدرن خواهد بود.

ویژگی های نمای مدرن چیست ؟

اصولا اشکال هندسی ساده، سیمان گچ بری شده، خطوط تمیز و کم رنگ بودن در دکور، نماهای مدرن را مشخص می‌کند. برای پاسخگویی به نیازها و استانداردهای زمانه، برخی از ویژگی های نمای مدرن چشمگیر شده و امروزه عملا نمادی از این سبک ساخت و ساز هستند.

شایان ذکر است که بیشتر این ویژگی ها را می توان در چندین مکان دیگر و نه فقط در نماها اعمال کرد. آن را در زیر بررسی کنید:

ایجاد خطوط مستقیم از ویژگی های نمای مدرن

خطوط مستقیم یکی از بزرگ‌ترین ویژگی های نماهای مدرن است. آنها از سبک‌های قبلی و معاصر، آراسته و پر از جزئیات، مانند سبک کلاسیک، کاملا جدا می‌شوند.
با وجود خطوط مستقیم و مشخص، پروژه ظرافت پیدا می‌کند، کاربردی‌تر و قابل دسترس‌تر می‌شود. برای این منظور می‌توانید از مصالح ساده‌ای که امکان اجرای خطوط مستقیم را فراهم می‌کند، استفاده نمایید.

ورودی‌های نور

یکی از دغدغه‌های اصلی معماران مدرنیست اطمینان از ورود نور طبیعی به منازل و البته انعکاس آن در نمای خانه است. این نیاز باعث می‌شود نماهای مدرن دارای پنجره‌ها و بازشوهای وسیعی باشند که معمولاً با شیشه پوشانده می‌شوند.

ویژگی های نمای مدرن در ساختمان یک طبقه

اگر می‌خواهید نمای مدرنی از خانه بسازید، باید فاکتورهای کلیدی مانند سبک معماری، روکش آن (آجر یا مواد کامپوزیت) و رنگ‌ها را در نظر بگیرید. با در نظر گرفتن این موضوع، می‌توانید ایده‌های خلاقانه خود را به وجود آورید. امروزه بیشتر از مصالح کاپوزیتی همچون ورق سیمانی استفاده می‌کنند که البته در کشورهای پیشرفته سالیان است که کاربرد دارد.

ویژگی های نمای مدرن در ساختمان دو طبقه

نمای مدرن دو طبقه از یک خانه فرم‌های بیشتری را در بر می‌گیرد تا یک ساختمان یک طبقه و تسلیم پیکربندی‌های جذاب، بالکن‌های عریض و پنجره‌های بزرگ می‌شود که اجازه می‌دهد نور به داخل وارد شود.

ویژگی های نمای مدرن چیست ؟
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *