ورق سیمانی

ورق سیمانی چیست ؟

سمنت برد از مصالح محکم و مقاوم بوده که در کشورهای پیشرفته به عنوان پوشش خارجی در ساختمان‌ها و بناها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصولات هم از لحاظ مقاومت و هم از نظر قیمت، بسیار ایده‌آل و مقرون به صرفه بوده و تولید آن با رقابت بیشتری روبرو شد. دوام بالا و قیمت مناسب از جمله المان‌های موثر در تهیه انواع سمنت برد به شمار می‌آید. استفاده از الیاف‌های تقویت شده نیز از جمله فاکتورهای قابل توجه در ورق سیمانی بوده که موجب رونق بخشیدن به بازار خرید و فروش این محصول شده است. یکی از مواد مورد استفاده در این محصولات آزبست بود، اما با توجه به تاثیرات مخرب آن، استفاده از آزبست ممنوع و برای مدتی تولید این محصولات با چالش مواجه شد. انتخاب جایگزین ایده‌آل مانند سلولز از جمله پیشرفت‌های چشمگیر در این حوزه به شمار می‌رود.

ورق سیمان در فرهنگ‌های دیگر به نام سمنت برد شناخته می‌شود که بیانگر سنگ خرد شده است. این ماده به صورت شیمیایی با آب واکنش انجام داده و به سطحی بسیار سخت تبدیل خواهد شد. اما در تولید ورق سیمانی الیاف دار، از یک تقویت کننده فیبردار استفاده می‌کنند که علاوه‌بر مقاومت بیشتر، عمر طولانی را نیز برای فایبر سمنت برد به همراه خواهد داشت. این محصولات در کیفیت‌های مختلفی طبقه بندی می‌شوند و این طبقه بندی‌ها نیز بنا به نیاز افراد به بازار عرضه خواهند شد.

تولید ورق سیمانی :

تولید ورق سیمانی اغلب توسط برخی از برندهای خاص از کارخانجات صورت می‌پذیرد. طی کردن این مراحل توسط طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها امکان پذیر خواهد بود. استفاده از تجهیزات و فناوری‌های نوین در برخی دستگاه‌ها، سبب افزایش کیفیت و مرغوبیت بسیار بالا در ورق سیمانی خواهد شد. تولید سمنت برد صاف عموما در این دستگاه‌ها اهمیت بسیار بالایی داشته است. یکی از مراحل تولید استفاده از فرایند Hatscheck است. در این فرآیند، الیاف سلولزی در آب گرم ریخته شده و سپس برای تصفیه و پالایش آماده خواهند شد. پی از تصفیه و پالایش محصول با ماسه، سیلیس، سیمان و مواد دیگر مخلوط می‌شود. پس از طی کردن این مرحله، فایبر سمنت برد برای تولید نهایی و تشکیل یک ماتریس سیمانی تقویت شده آماده خواهد بود.

ورق سیمانی

خرید ورق سیمانی :

با در نظر گرفتن مزایای بسیار زیاد در این محصولات و همچنین موارد استفاده وسیع و گسترده از آنها، بسیاری از انبوه سازان و پیمانکاران جهت بهربرداری از انواع سمنت برد برآمده‌اند. کاربرد این محصولات در بسیاری از مصارف صنعتی، خانگی، کشاورزی، تجاری و … بر کسی پوشیده نخواهد بود. خرید این محصولات با در نظر گرفتن موارد استفاده از آنها امکان پذیر خواهد بود. این محصولات در انواع مختلفی به بازار عرضه گشته‌اند.

استفاده از سمنت برد صاف و یکدست در بسیاری از مکان‌ها، مورد استقبال قرار گرفته است. خرید ورق سیمانی اغلب توسط افراد خبره و متخصص صورت می‌پذیرد. خرید حضوری و خرید اینترنتی از جمله راه‌های دستیابی به این محصولات خواهند بود. خرید اینترنتی ورق سیمانی، امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. زیرا افراد می‌توانند بدون پرداخت هزینه‎های جانبی متفاوت و همچنین بدون اتلاف وقت برای خرید، به راحتی محصول مورد نظر خود را مشاهده و برای یک خرید بی‌نظیر آماده شوند. فاکتورهای بسیار زیادی برروی این خریدها موثر خواهند بود. این عوامل عبارتند از :

ابعاد محصول :

ابعاد ورق سیمانی متفاوت بوده و این محصولات در ابعاد و ضخامت خاصی طراحی و تولید شده‌اند. این ابعاد به نحوی تهیه و تولید می‌شوند که امکان جابجایی ساده و مناسب آن را برای خریداران در پی داشته باشد.

کیفیت محصول :

از جمله خصوصیات این محصولات، توجه به کیفیت محصول در مراحل تولید و استفاده از مواد اولیه مرغوب و ایده‌آل خواهد بود. کیفیت برتر این محصولات با در نظر گرفتن مراحل تولید و مواد اولیه مورد استفاده، قابل تشخیص خواهد بود.

قیمت ورق سیمانی :

قیمت ورق سیمانی یکی از المان‌های بسیار مهم است که در خرید انواع سمنت برد تاثیر بسیار زیادی دارد. این محصولات اغلب نسبت به دیگر مصالح ساختمانی از قیمت پایین‌تری برخوردار خواهند بود. همچنین اگر به دنبال تهیه ورق سیمانی ارزان قیمت باشید، می‌توانید از محصولاتی که کیفیت پایین‌تری دارند، استفاده نمایید.

ورق سیمانی ارزان

ورق سیمانی ارزان و با کیفیت را می‌توانید از شرکت‌های معتبری که در این زمینه فعالیت دارند تهیه نمایید. تنها کافیست قبل از هر اقدامی تحقیقات لازم برای یافتن ورق سیمانی ارزان را انجام دهید تا بتوانید در کنار قیمتی به صرفه، محصولی با کیفیت بیابید. 

بازگشت به بالا