02126409037 09391565850

ورق سیمانی نما بهترین جایگزین برای مصالح دیگر

ورق سیمانی نما بهترین جایگزین برای مصالح دیگر

فهرست مطالب

ورق سیمانی نما

امروزه متخصصان بسیاری در زمینه ساخت و ساز و تولید مصالح کاربردی و ایده‌آل فعال هستند؛ از این‌رو همواره شاهد پیشرفت‌های چشمگیر آنها در این زمینه خواهیم بود. یکی از مصالح کاربردی و فوق‌العاده که از استقبال بی‌نظیری نیز برخوردار گشته، فایبر سمنت برد یا ورق سیمانی الیاف دار است که در زمینه‌های متعددی کاربرد دارد. محصولات سمنت برد به دلیل به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی یکی از نقاط تمایز با سایر متریال‌هاست. با برخورداری از مزایای برجسته توجه بسیاری از پیمانکاران و افراد متخصص در این زمینه را به سمت خود معطوف داشته است.

پیمانکاران، انبوه سازان و همچنین افرادی که در زمینه ساخت و ساز فعال هستند، اغلب تمایل بسیار زیادی به جایگزین نمودن محوصلات نوین همچون ورق سیمانی به جای مصالح سنتی دارند. یکی از مزایای فایبر سمنت برد، این است که در بیشتر موارد صنعت ساخت و ساز کاربرد دارد که از جمله می‌توان به : سمنت برد در نما ( داخلی و خارجی ) یا همان ورق سیمانی نما، ورق سیمانی کف، ورق سیمانی سقف و … اشاره نمود. در ادامه به بررسی دلایل عمده و اصلی جایگزین کردن ورق سیمانی نما می‌پردازیم :

تفاوت ورق سیمانی نما با دیگر مصالح چیست ؟

نمای فایبر سمنت برد با سرعت بالایی نصب می‌شود

در بسیاری از ساخت و سازها و همچنین تعمیرات بناها، با صرف زمان طولانی و بلند مدتی مواجه خواهیم بود. یکی از دلایل اصلی صرف زمان، مصالح نامناسب و البته سنتی خواهد بود. انتخاب ایده‌آل و مناسب مصالح ساختمانی به خصوص برای اجرا در نمای ساختمان، می‌تواند تاثیرات بسزایی برروی کاهش تحویل پروژه داشته باشد. ورق سیمانی نما به دلیل پیش ساخته بودن و برخورداری از وزن نسبتا سبک، سرعت نصب و اجرای نما را افزایش داده و به همین علت بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت.

ورق سیمانی نما مقاومت بالایی دارد

ورق سیمانی نما به نسبت دیگر متریال‌ها وزنی نسبتا سبک دارد

یکی دیگر از مزیت‌های فوق‌العاده در ورق سیمانی نما برخورداری از وزن مناسب و نسبتا سبک آن خواهد بود. متریال ساخت آنها به نحوی می‌باشد که اغلب با نام مصالح سبک یاد می‌شود. این محصولات با ضخامت‌های متفاوت با توجه به نیاز مشتریان تهیه و تولید می‌شوند. طیف وسیع تولید فایبر سمنت برد برای مصارف مختلف، انبوه‌سازان و پیمانکاران را شگفت زده کرده است. مشخصات کیفی و فنی در این مصالح ساختمانی، موارد استفاده از آنها را افزایش داده و بسیاری از افراد برای پوشش سقف، کف، دیوار و نما از آنها استفاده خواهند نمود.

ورق سیمانی نما مقاومت بالایی دارد

ورق سیمانی نما به دلیل استفاده از مواد اولیه با کیفیت در روند تولید، محصولی مقاوم و مستحکم است.  یکی از مهم‌ترین پارامترها در درای وال فایبر سمنت برد، برخورداری از مقاومت خمشی آن است؛ الیاف موجود در این مصالح مقاومت خمشی چشمگیری را برای آن به همراه داشته است. این مصالح به دلیل مقاومت بالا در برابر آتش سوزی و همچنین در برابر رطوبت، طرفداران زیادی را به خود جلب نموده‌اند. همچنین می‌توان از انواع ورق سیمانی به عنوان عایقی صوتی و حرارتی مناسب یاد کرد.

ورق سیمانی نما بدون نیاز به نگهداری و تعمیر مداوم

از جمله المان‌های مهم دیگر در انتخاب هوشمندانه ورق سیمانی نما یا فایبر سمنت برد نما، توجه به تعمیر و نگهداری مناسب آنها خواهد بود. این متریال نیازی به تعمیر دائم نداشته و بسیار کم پیش می‌آید که آسیبی جدی ببیند، همچنین نیازی به نگهداری خاصی ندارد؛ با توجه به این موارد، کاربرد آنها بسیار وسیع و گسترده است. این محصولات به دلیل برخورداری از بافت و ترکیب فوق‌العاده، بسیار کمتر دچار آسیب دیدگی خواهند شد.

نمای فایبر سمنت برد با طرحی نوین و منحصر بفرد

یکی دیگر از مزایای استفاده از ورق سیمانی نما توجه به طراحی خاص و منحصر بفرد آن است؛ این محصول به علت برخورداری از مزایای بسیار مدت‌ها قبل در کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار گرفته و تا به امروز نیز از متریال‌های پرکاربرد به شمار می‌آید. از جمله طراحی‌های منحصر بفرد برای این محصولات می‌توان به موارد زیر اشاره نمود :

تفاوت ورق سیمانی نما با دیگر مصالح چیست ؟

کاربرد نمای فایبر سمنت برد در معماری داخلی ساختمان

استفاده از ورق سیمانی نما در پوشش‌های داخلی بنا بسیار ایده‌آل و قابل توجه خواهد بود که شامل موارد زیر می‌شود: 

دیوارپوش داخلی:

استفاده از نمای فایبر سمنت برد به عنوان دیوارپوش گزینه‌ای مناسب برای معماری داخلی ساختمان است

زیرسازی کف: 

استفاده از فایبر سمنت برد به عنوان زیرسازی پوشش کف بسیاری از استخرها، کف اماکن پرتردد، انواع سرویس‌های بهداشتی و تمامی اماکنی که با رطوبت سر و کار دارند. 

پوشش برای دیوارهای داخلی:

ورق سیمانی الیاف‌دار با توجه به خصوصیات برجسته مانند خواص مکانیکی و ضد ضربه بودن، انتخاب مناسبی برای برخی از پوشش‌های داخلی به شمار می‌رود. 

پوشش دکوراتیو: 

استفاده از این متریال به عنوان پارتیشن در بخشی از ساختمان یا طراحی دکوراسیون برجسته بسیار خاص و مدرن می‌باشد. 

پیشنهاد می کنیم مطلب فایبر سمنت برد چیست را مطالعه کنید.

در هر صورت استفاده از ورق سیمانی چه برای نما یا سایر موارد بسیار کاربردی و مناسب بوده، ضمن این که محصول مورد نظر از لحاظ کیفی در سطح بالایی قرار گرفته است. همین امر باعث می‌شود تا کارفرمایان بتوانند از ورق سیمانی نه تنها در نمای داخلی و خارجی ساختمان که به عنوان محصولی نوین در کف و سقف نیز فایبر سمنت برد را جایگزین متریال‌های سنتی نمایند. 

ورق سیمانی نما بهترین جایگزین برای مصالح دیگر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *