02126409037 09391565850

همه چیز در مورد ویلا سازی !

همه چیز در مورد ویلا سازی !

فهرست مطالب

این روزها ساخت ویلای شخصی تجربه‌ای نیست که هر فردی بتواند در زندگی خود آن را اجرایی نماید. بسیاری از خانواده‌هایی که در ویلا زندگی می‌کنند، خود آن را نساخته‌اند. یا خریده‌اند و یا به صورت اجاره‌ای در آن زندگی می‌کنند. تعداد افرادی که با توجه به رویاها، نیازها و فرصت‌های خود این شانس را دارند که در محل خود ویلایی بسازند، بسیار اندک است. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که تصمیم به ساخت و ساز ویلا دارید، در بررسی نکات اساسی برای ویلا سازی با ویسمنت همراه باشید.

در واقع، می‌دانیم که در گذشته، زمانی که مردم عمدتاً در مناطق روستایی زندگی می‌کردند، هر خانواده خانه‌های خود را در یک قطعه زمین می‌ساخت. امروزه به دلیل گرانی زمین و همچنین کارشناسی و تشریفات قانونی یا بسیاری مسائل مربوط به ساخت و ساز، این فعالیت توسط معماران و طراحان حرفه‌ای انجام می‌شود. مهم‌ترین کاری که قبل از انجام انواع فعالیت‌های مانند ساختمان سازی باید انجام شود، تعیین نیازها و انتظارات است. مجموعه این انتظارات را می‌توان خلاصه طراحی نامید. خلاصه طراحی باید شامل تصمیمات احساسی و منطقی صاحبان ویلا باشد و تیم‌ها را برای اجرای پروژه راهنمایی کند.

اهداف اصلی ساخت ویلا باید در خلاصه طراحی گنجانده شود. ساختار خانواده، عادات زندگی، اهداف استفاده از فضای داخلی و خارجی، تعداد اتاق‌ها، عملکردها، انتظارات در مورد دکوراسیون، تعیین فرصت‌های مالی، زمان قابل انجام مجاز به اتمام کار، تجهیزات فنی، محل سکونت مورد نظر، نیازهای کودکان و … . همچنین بسیاری از مسائل مانند: معاملات سرمایه‌گذاری و غیره باید در خلاصه طراحی گنجانده شود تا بتواند راهنما باشد. خلاصه طراحی، جایی که نیازها و انتظارات به روشی صحیح و واقع بینانه ارائه می‌شود، نکات بسیاری را در مراحل بعدی فرآیند راهنمایی می‌کند.

بودجه مبحث اصلی در ویلا سازی !

بودجه مبحث اصلی در ویلا سازی !

ساخت ویلا با توجه به مدیریت زمان و هزینه، کار دشواری است. با در نظر گرفتن زمان مقرر برای اتمام کار و توجه به کل هزینه، ممکن است بودجه‌ای که در ابتدا تصور می‌شد یا هدف گذاری شده بود بیشتر باشد. همچنین تعیین مواردی که در بودجه تاثیر بسزایی دارد، مانند: مصالح ساخت و ساز که قطعا باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. امروزه محصولات کاربردی و مصالح ساختمانی جدید بسیاری همچون سمنت برد در این زمینه به بازار عرضه شده است. متریال‌هایی که از ستحکام و طول عمر بالا برخوردار بوده و قیمتی مقرون به صرفه دارند.

هزینه ساخت ویلا به ازای هر واحد مساحت به دلایل زیادی، بیشتر از ساختمان سازی معمولی است. بنابراین تعیین صحیح بودجه و برنامه ریزی مناسب برای جریان نقدینگی اهمیت دارد. به این ترتیب کیفیت و زمان مطلوب برای حرکت به سمت ویلا سازی با کمترین مشکل امکان پذیر خواهد بود. تعیین بودجه در ابتدای کار و تهیه جداول جریان نقدی کار مهمی است که باید انجام شود. از آنجایی که ساخت ویلا یک مسئله شخصی است و تصمیم گیرندگان زیادی وجود ندارد، البته این شانس وجود دارد که نسبت به سرمایه گذاری در املاک تجاری، انعطاف پذیرتر باشید.

نقش اساسی معماری و طراحی در ویلا سازی !

هنگامی که تصمیم به ساخت ویلای رویایی خود می‌گیرید، بررسی طرح‌ها و پروژه‌های ویلا مطابق با سلیقه شما در پلتفرم‌های مختلف موجود است. هیچ چیز طبیعی‌تر از این نیست هنگامی که تصمیم به ساخت ویلای خود می‌گیرید، معمار منتخب، بزرگترین دستیار شما در اجرای پروژه خواهد بود. انتخاب معمار مناسب یکی از مهم‌ترین تصمیمات در این فرآیند است.

رابطه خوبی که با معمار برقرار خواهید کرد مستقیماً به عنوان کیفیت در ویلای شما ظاهر می‌شود. کار با یک معمار که شما را درک می‌کند، به شما گوش می‌دهد و در هر شرایطی مشاوره حرفه‌ای ارائه می‌دهد، این روند را بسیار لذت بخش خواهد کرد. برای مثال یافتن ارزانترین سقف ویلا یا محصولات کاربردی همچون نما سمنت برد برای اجرا در نمای ویلا همگی توسط معمار انجام می‌شود. شما نباید هیچ اطلاعاتی را از معمار خود پنهان کنید، بلکه به او کمک کنید تا خانه رویاهای شما را بسازد. در طول فرآیند طراحی معماری، نقشه‌های و طرح‌های ویلا با پلان و ظواهر بصری مختلف شروع به ظهور می‌کند.

نقش اساسی معماری و طراحی در ویلا سازی !

ارجاعات صحیح و صمیمانه‌ای که در فرآیند اول انجام می‌شود به خواسته‌هایی تبدیل می‌شود که هنگام تهیه پروژه‌های دقیق در فرآیندهای بعدی به دقت مورد توجه قرار می‌گیرد. تصمیمات شهرک سازی و برنامه ریزی، تصمیمات نما و ظاهر و طراحی‌های دکوراسیون داخلی ویلا باید با یکپارچگی انجام شود. کارهای پلان، نما و دکوراسیون باید به طور همزمان و بدون شکستگی انجام شود. به عنوان یک میزبان، انتقال نیازها، بودجه و محدودیت‌های زمانی معمار خود به مناسب‌ترین روش، روند کار را بسیار آسان می‌کند.

نقش اساسی ارزش ملک در ویلا سازی !

زمانی که تصمیم به ساخت ویلا می‌گیرید، باید در نظر داشته باشید که این یک سرمایه گذاری جدی است. شرایط زندگی ممکن است همیشه مثل حال نباشد و بخواهید روزی در آینده ویلای خود را بفروشید. هنگام برنامه ریزی و ساخت ویلای شخصی خود با در نظر گرفتن چنین شرایطی، ایده خوبی است که مطمئن شوید، کاری که انجام می‌دهید، ارزش سرمایه گذاری قابل توجهی نیز دارد. سپس، زمانی که یک ویلا با طراحی نامناسب می‌سازید که احتمال فروش آن کم است، ممکن است تصمیم غیرقابل برگشتی گرفته باشید.

به همین دلیل، بررسی نبض بازار و ساخت پروژه‌ای که برای موقعیت مکانی آن تا حد امکان راحت باشد و با گذشت زمان بر ارزش آن افزوده شود، گزینه مطمئن‌تری برای خانواده شما خواهد بود. یک بازنگری فضایی خوب برنامه ریزی شده در یک اتاق، مناسب برای ساخت اتاق‌ها یا ضمیمه‌های مختلف، بدون هیچ هزینه فنی، برای همه جذاب و ارجح خواهد بود. این کار نه تنها ارزش ویلای شما را افزایش می‌دهد، بلکه فروش آن را در هر زمانی آسان می‌کند. در سرمایه گذاری املاک، سهولت دفع و همچنین ارزش ملک عنصر مهمی است که باید در نظر گرفته شود.

همه چیز در مورد ویلا سازی !
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *