02126409037 09391565850

نما مدرن و 6 ویژگی طراحی آن!

نمای مدرن و پنج ویژگی طراحی آن!

فهرست مطالب

با توجه به پیشرفت‌هایی که در معماری مدرن به دلیل تنوع سلیقه و نگرش در استفاده و حفاظت از منابع طبیعی صورت گرفت، تشخیص اینکه بهترین مواد برای نما مدرن چیست کمی سخت به نظر می‌رسد.

نما مدرن چیست؟

رقابت در صنعت ساخت و ساز و همچنین فروش محصولات، کارخانه‌ها را با چالش‌های بسیاری روبرو کرده است. این چالش‌ها در ایجاد ساختمان‌ها و آپارتمان‌های تجاری و پیچیده، هتل‌ها و مراکز تفریحی بیشتر دیده می‌شود. در اجرای نما مدرن، تولیدکنندگان تمایل به کاربرد مصالحی مانند: سمنت برد یا ورق سیمانی، چوب پلاست، سنگ، آجر، سیمان و غیره دارند.

مواد مدرن رقابتی که وارد بازار ایران شد، قبلاً در بازارهای اروپا مورد استفاده قرار می‌گرفت. از اشکال متضاد گرفته تا خطوط براق، بسیاری از ایده‌های نمای مدرن است که می‌توانید هنگام طراحی یک خانه جدید انتخاب کنید.
در این مبحث از ویسمنت پنج ویژگی طراحی یک نمای مدرن برای الهام بخشیدن به تحقیقات شما آورده شده است.

نقش متریال کامپوزیت در نما مدرن چیست؟

کامپوزیت به معنای مخلوط شدن دو یا چند ماده است به گونه‌ای که ساختار جدید و منسجمی را ایجاد کند و دارای ویژگی جدید و متفاوت از ترکیبات اصلی است. نمای کامپوزیت یکی از نماهای متداول و پرکاربرد در صنعت معماری است.
محصولات سمنت برد یا همان ورق سیمانی، کامپوزیتی تشکیل شده از سیمان و الیاف طبیعی و بعضا مصنوعی است. به همین دلیل، تنوع زیادی دارد که بسته به تقاضای مشتری و نوع کاربرد در ساختمان متفاوت است.

از آنجا که این ماده در مقایسه با دیگر مصالح از جرم بسیار کم و مقاومت بالایی برخوردار است. بنابراین در مقایسه با فلزات سنگین برای مشتریان در عین داشتن مقاومت بالاتر مقرون به صرفه است. ضمن این که از مزایای بسیاری چون: نصب سریع و آسان، مقاومت بالا در برابر رطوبت یا نفوذ آب، مقاومت در برابر حشرات، مقاوم در برابر تابش آفتاب و بارش باران و از این دست موارد است.

نما مدرن چیست؟

1. تاثیر خطوط مسطح سقف در نما مدرن

خطوط ظریف برای هر نمای مدرن، به ویژه خطوط سقف مسطح و خطوط عمودی مستحکم، ضروری است. در هر خیابانی قدم بزنید، بدون شک متوجه این ویژگی طراحی خواهید شد که کاملا هوشمندانه، ساده، مینیمالیستی و چشم‌گیر است. با جذابیت فوری و محدود، می‌تواند هر نمای خارجی را به نمای مدرن تبدیل کند.
فایبر سمنت برد نما یا سمنت برد سایدینگ انتخابی مناسب برای این منظور به شمار می‌آید.

2. کاربرد متریال‌های متفاوت در نما مدرن

مصالح متفاوت در برخی از مدرن‌ترین طراحی‌های نمای معماری در حال حاضر ارائه شده است. خانه‌های آجری سنتی با ترکیبی از انواع روکش‌ها و سبک‌هایی که شامل طرح‌های منحصر بفرد و اشکال غیرمعمول هستند، در پس زمینه قرار می‌گیرند. این می‌تواند ترکیبی از بلوک‌های سیمانی همراه با آجرهای سفید و روکش خارجی خاکستری یا پانل‌های افقی با آجرهای سفید و ترک‌های خاکستری تیره از طریق خطوط عمودی باشد. ایده این است که مصالح را در تضاد با یکدیگر قرار دهید و یک اثر چشمگیر ایجاد کنید که هم بی‌انتها باشد و هم کاملاً مدرن باشد.

3. رنگ‌های خنثی در نما مدرن

خاکستری، سیاه، سفید، دودی، تک رنگ … نمای مدرن شامل ترکیبی از رنگ‌های خنثی با یک تن خاص در پالت رنگ خارجی آن است. با این حال گزینه‌های نما مدرن در دو نسخه روشن و تاریک ارائه می‌شود. همین تنوع و انعطاف‌پذیری، موجب انتخاب طراحی بیرونی متناسب با سبک محیط و منظره خیابان اطراف است.

نمای مدرن تقریباً همیشه با استفاده از پالت رنگی خنثی و هوشیار نیز مشخص می‌شود. اما گمان نکنید که در اینجا فقط سایه‌های سفید، سیاه و خاکستری مناسب است. رنگ‌های دیگر نیز مورد استقبال قرار می‌گیرند، فقط در مورد نما مدرن، بیشتر از یک تن رنگی خاص با زمینه‌های تیره یا روشن استفاده می‌شود. به عنوان مثال تن‌های آبی تیره.

نقش متریال کامپوزیت در نما مدرن چیست؟

4. اهمیت بالکن در نما مدرن

کاربرد بالکن در ساختمان تاثیر بسزایی در ایجاد نما مدرن دارد. به خصوص این که با سبکی خاص و متفاوت به آن رسیدگی شده باشد. امروزه در بیشتر ساختمان‌ها به بالکن توجه‌ای ویژه می‌شود. چراکه در زیبایی ظاهری آ نقش اساسی را ایفا می‌کند. به همین علت می‌توان گفت اگر از مصالح مدرن برای نمای بالکن استفاده کنید، قطعا از لحاظ ظاهری ایده‌ای متفاوت به نمایش خواهید گذاشت.

5. نما مدرن و پیروی از سبک مینیمالیستی

بارها و بارها نام این سبک را شنیده‌اید: نگاه مینیمالیستی برای ماندن است و در هیچ کجا بهتر از نمای مدرن خانه انجام نشده است. مینیمالیسم در بهترین حالت با سادگی همراه است، به همین دلیل نماهای مدرنی را ارائه می‌دهد که در دو سطح ابتدایی و پیشرفته موجود است. ابتدایی در مورد طرح‌های هوشمند و ساده است که سبک دامنه را منعکس می‌کند، در حالی که پیشرفته شامل سبک انتخاب شده محدوده شما با جزئیات اضافه شده برای افزایش شخصیت خانه شما است.

6. محافظی برای ساختمان

اگر از مصالح نوین و کاربردی استفاده کنید، قطعا گزینه‌ای مناسب برای محافظت از ساختمان شما خواهد بود. محصولی که در برابر تابش‌های متداوم تور خورشی یا بارش‌های پیاپی کاملا مقاوم و مستحکم باشد. بنابراین باید به این ویژگی دقت کنید، ضمن این که مسئله ذکر شده در کاهش مصرف انرژی نیز تاثیر گذار خواهد بود. شما با کاربرد محصولی مناسب می‌توانید از خروج گرما و نفوذ سرما در زمستان به بهترین شکل جلوگیری نمایید. عکس این امر نیز صادق بوده و مانع از ورود هوای گرم در فصل تابستان به داخل ساختمان خواهد شد.

با تمامی این موارد می‌توان گفت کاربرد مصالح نوین نقش بسزایی در نما مدرن دارد. به همین علت قبل از انجام هر کاری بهتر است با افراد متخصص در این زمینه مشاوره داشته باشید. به هرحال نما جزئی جدایی ناپذیر از ساختمان بوده که در کوتاه مدت قابل تغییر نخواهد بود. بنابراین بهتر است از متریال‌های مرغوب و نوین برای برخورداری از نمای مدرن با طول عمر بالا استفاده نمایید. این امر نه تنها موجب کاهش هزینه‌های تعمیر یا نگهداری خواهد شد، بلکه ظاهری متفاوت و خاص را برای ساختمان بوجود می‌آورد.

نما مدرن و 6 ویژگی طراحی آن!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *