02126409037 09391565850

نقش محصولات کاربردی در ساخت و ساز خانه !

نقش محصولات کاربردی در ساخت و ساز خانه !

فهرست مطالب

امروزه به علت تغییر و تحول مدام در دنیای مدرن و پیشرفت علم، ساخت و تولید مصالح ساختمانی جدید بر پایه تکنولوژی، روبه افزایش است. همین باعث شده تا معماران و طراحان نیز در ساخت و ساز خانه یا ساختمان سازی، محصولات جدید را که به نسبت مصالح سنتی از مزایای بسیاری برخوردار هستند، جایگزین نمایند. می‌توان گفت بیشتر متریال‌های نوین در اصل با ایجاد تغییرات در متریال‌های قدیمی بوجود می‌آیند. اخیرا نیز محصولات جدید از ترکیب چندین مصالح پر کاربرد تولید می‌شوند که به کامپوزیت معروف هستند.

استفاده از مواد اولیه مرغوب و مستحکم در تولید مصالح جدید، نه تنها آنها را از لحاظ شکل ظاهری که از لحاظ کیفیتی نیز در سطح بالایی قرار داده است. متریال‌های سنتی عموما از ویژگی‌های محدودی برخوردارند و با گذشت زمان نیز کیفیت خود را از دست خواهد داد که در نهایت منجر به کاهش طول عمر بنا می‌شود. به همین علت تمایل معماران و نیز مالکان به متریال‌های نوینی که طول عمر بالایی داشته و در ضمن به طبیعت آسیب وارد نکنند، این روزها بیشتر از قبل است.

وجود محصولات جدید و عرضه آنها به بازار باعث شده تا نیاز مشتریان به راحتی برطرف شود. طراحی و ساخت بناهایی که متناسب با درخواست کارفرمایان است نیز در رشد و کاربرد این متریال‌ها نقشی پررنگ داشته است. زیرا تاثیر به سزایی هم در ظاهر بنا و هم در استحکام آن خواهد داشت. در این مطلب از وی سمنت قصد داریم به معرفی یکی از متریال‌های پرکاربرد که در کشورهای پیشرفته سالیان زیادی کاربرد داشته اما در کشور ما نوظهور است را به شما معرفی نماییم.

معرفی سمنت برد در ساخت و ساز خانه !

محصولات سمنت برد یا ورق سیمانی الیاف دار از سری متریال‌های نوین و کاربردی در کشور ما محسوب می‌شود که از سال‌های قبل در کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار گرفته است. مواد اولیه و پایه این محصول از سیمان، آب و الیاف طبیعی و بعضا مصنوعی است. از استحکام بسیار بالایی برخوردار بوده و طریقه نصب آن خشک است. یعنی برای اجرای مواردی که از ورق سیمانی استفاده می‌شود نیازی به ملات کاری نخواهد بود.

معرفی سمنت برد در ساخت و ساز خانه !

وزنی نسبتا سبک داشته و ظاهری سیمانی دارد که در صورت اجرا، سبکی در عین حال ساده اما شیک ارائه خواهد داد. از مزایای اصلی این متریال می‌توان به استحکام بالای آن اشاره نمود؛ بنابراین اگر در نمای ساختمان یا هر بخش دیگر مورد استفاده قرار گیرد، قطعا موجب افزایش طول عمر بنا یا عنصر اجرا شده، خواهد شد.

این متریال در نازک کاری کاربرد داشته و یکی از ویژگی‌های اصلی آن، چند منظوره بودن آن است؛ به این معنا که در زمینه‌های متعدد ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال می‌توان از این متریال در اجرای موارد زیر استفاده کرد:

نمای سمنت برد

کفپوش سمنت برد

سقف شیروانی سمنت برد

سقف کاذب سمنت برد

سایدینگ سمنت برد

چرا باید از محصولات مستحکم در ساخت و ساز خانه استفاده کنیم !

نازک کاری ساختمان پس از پایان کار، بخش مهم و اساسی آن اطلاق می‌شود. این که شما بتوانید از محصولی در این مرحله استفاده نمایید که نه تنها از استانداردهای جهانی که از استحکام بالا برخوردار باشد، بسیار حائز اهمیت است. در این بین نمای ساختمان به علت مجاورت دائم با هوای باز و آزاد باید مورد توجه قرار گیرد. اینکه از چه محصولی برای نمی ساختمان استفاده شود تا بتواند بنا را از آسیب‌های احتمالی یا عوامل فیزیکی- محیطی مصون نگهدارد.

خوشبختانه سمنت برد یا ورق سیمانی یکی از بهترین گزینه‌های برای نمای ساختمان است. این محصول نه تنها در برابر نفوذ آب و بارش باران که در برابر تابشه متداوم نور خورشید یا اشعه UV، همینطور رطوبت و … از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. به ساده‌ترین روش ممکن و در کمترین زمان، نصب خواهد شد. همین باعث می‌شود تا معماران آن را جایگزینی مناسب برای دیگر مصالح سنتی در نمای ساختمان قرار دهند. علاوه‌براین کاربرد این متریال در کنار دیگر محصولات، ظاهری متفاوت به ساختمان خواهد داد.

چرا باید از محصولات مستحکم در ساخت و ساز خانه استفاده کنیم !

بنابراین شما باید از محصولی استفاده کنید که هم ظاهری متفاوت داشته باشد، هم از استحکام بالا و مزایای ذکر شده برخوردار باشد. زیرا معماران و طراحان در کنار کیفیت متریال به شکا ظاهری که محصول ارائه می‌دهد نیز توجهی ویژه دارند. ورق سیمانی با ظاهری ساده و سیمانی که دارد به آسانی با دیگر مصالح ساختمانی نیز ترکیبی متفاوت را بوجود می‌آورد.

ساخت و ساز خانه با محصولات پایدار و دوستدار محیط زیست !

کاربرد محصولات پایدار و دوستدار محیط زیست این روزها در بین معماران و همینطور طراحان در سراسر دنیا بسیار مورد توجه است. اینکه شما بتوانید از متریالی در ساخت خانه اسنفاده کنید که نه تنها برای تولید آن از مواد اولیه مضر استفاده نشده، بلکه کاربرد آنها نیز به طبیعت آسیبی نخواهد رساند و بعضا قابل بازیافت خواهد بود. همین موجب می‌شود تا هگام ساخت و ساز یا حتی در مرحله نازک کاری بنا، قطعا حس بهتری به سازه داشته باشید.

خوشبختانه ورق سیمانی الیاف دار از سری محصولات دوستدار محیط زیست است. به همین علت در کشورهای پیشرفته کاربردی چشمگیر در تمامی زمینه‌های ساخت و ساز به خصوص پروژه‌های بزرگ داشته است. بیشترین استفاده از این محصول و کاربرد سمنت برد در آمریکا یا اروپا برای سایدینگ در نمای ساختمان و همینطور سقف شیروانی بوده است. با این حال همچنان نیز یکی از محصولات پرفروش در کشورهای پیشرفته بود و به دلیل برخورداری از مزایای بی‌شماری که دارد، هر روز طرفداران زیادی را جلب می‌نماید. در نتیجه شما می‌توانید با کاربرد ورق سیمانی الیاف دار در موارد یاد شده، نه تنها از مزایای این متریال برخوردار شوید، که سازه‌ای پایدار با استانداردهای جهانی اجرا کنید.

نقش محصولات کاربردی در ساخت و ساز خانه !
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *