02126409037 09391565850

معماری ساختمان مسکونی !

معماری ساختمان مسکونی !

فهرست مطالب

معماری ساختمان مسکونی، به طور ساده، فرآیند طراحی و ساخت بناهای مسکونی، غیرتجاری و فضاهای زندگی است. معماری مسکونی شامل انواع ساختمان سازی از جمله: خانه‌های شهری گرفته تا عمارت‌ها، مجتمع‌های آپارتمانی و ساختمان‌های ویلایی است. می‌تواند مدرن یا نوستالژیک، شهری یا روستایی، عجیب و غریب یا ساده و هر چیزی که در افکار می‌گنجد، باشد! به طور خلاصه، معماری مسکونی همه چیز در مورد جلب نیازها و خواسته‌های صاحب ملک و اجرایی کردن آنها به بهترین شکل ممکن است.

بنابراین باید موارد بسیاری را در این زمینه مورد تحقیق و بررسی قرار داد. یکی از مسائلی که بسیار حائز اهمیت خواهد بود، قطعا یافتن مصالح ساختمانی مناسب است. که علاوه‌بر زیباسازی و ایجاد معماری خاص، کاربردی و البته مستحکم باشد. این روزها محصولات بسیاری به بازار عرضه شده است که هرکدام ویژگی‌ها و کاربری‌های متنوعی دارند. با این حال مالک باید در کنار سلیقه شخصی به استحکام متریال و اینکه آیا سرمایه گذاری صحیحی داشته است، توجه نماید. ضمن اینکه نقش معماری مسکونی در بهبود کیفیت زندگی و آرامش افراد بسیار پررنگ بوده که در نهایت منجر به حس رضایت ساکنین خواهد شد.

با کمی دقت و در نظر گرفتن ساختمان‌هایی که در دور و اطراف ما وجود دارد، حتی شاید بنایی که خود در آن سکونت داریم، درمی‌یابیم که استانداردهای لازم برای ساخت بنا، آنطور که باید رعایت نشده است. و متاسفانه این امر در کشور ما با کمترین نظارت اجرایی می‌شود. در صورتی که با عدم رعایت
در این مطلب از وی سمنت قصد داریم به شما محصولی نوین و البته پایدار را معرفی کنیم که در معماری ساختمان مسکونی، کاربردی گسترده دارد. سمنت برد یا ورق سیمانی در کشور ما متریالی نوپا بوده که در زمینه‌های متعدد ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تعریف معماری ساختمان مسکونی !

تعریف معماری ساختمان مسکونی !

اصطلاح معماری در معنای کلمه به عنوان هنر یا سبک و شیوه‌های طراحی در ساخت سازه‌ها و به خصوص سازه‌های قابل سکونت تعریف می‌شود. در این مطلب، مشخصا معماری مسکونی به طور خاص به طراحی و ساخت خانه‌هایی اشاره دارد که به عنوان سکونتگاه‌های خصوصی (املاک مسکونی) مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین می‌توان گفت معماری ساختمان مسکونی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مراحل ساختمان سازی و انواع روش ساخت ساختمان محسوب می‌شود.

معماران مسکونی در طراحی و ساخت فضاهای زندگی فردی تخصص دارند و ممکن است به عنوان یک مالک انحصاری، برای یک پیمانکار یا با معماران مسکونی دیگر به عنوان بخشی از یک پروژه بزرگتر کار کنند. عموما معماران مسکونی باید قبل از شروع کار مجوز داشته و دوره کارآموزی را گذرانده باشند. ضمن اینکه انتخاب محصولات علاوه‌بر نظر مالک زیر نظر معماران صورت می‌پذیرد. بنابراین معماران و سازندگان سعی براین مهم دارند که با کاربرد محصولات نوین و کاربردی، پروژه‌ای بی عیب و نقص به کارفرما تحویل دهند.

قطعا نیاز هر کارفرما با کارفرمای دیگر متفاوت است و کسانی که مشتاق به امرار معاش به عنوان یک معمار مسکونی هستند، باید پذیرای این واقعیت غیرقابل انکار باشند. به همین علت معماران مسکونی باید طبق سلیقه کارفرما در کنار تجربه‌ای که کسب نموده‌اند، باید با مشتری همکاری کرده و برای خدمات رسانی به آنها، خارج از چارچوب فکر کنند. در نهایت، معمار مسکونی مناسب یا شرکت معماری مسکونی، محصولی شیک، ایمن و کاربردی ارائه خواهد داد. یکی که به قوانین ساختمان محلی پایبند بوده، در حالی که به طور خاص به مشخصات و ترجیحات زیبایی شناسی شما توجه می‌کند.

معرفی بهترین محصول برای معماری ساختمان مسکونی !

معرفی بهترین محصول برای معماری ساختمان مسکونی !

معماران و سازندگان بیشتر بدنبال محصولاتی هستند که از استحکام و مقاومت زیادی برخوردار بوده و طول عمر بالایی داشته باشد. این امر خود نوعی سرمایه گذاری عاقلانه محسوب می‌شود و به خصوص اینکه دست آخر حتی با گذشت سال‌ها در قیمت ملک نیز تاثیری مثبت خواهد گذاشت. این روزها اما کاربرد محصولات کامپوزیتی و چند منظوره مانند محصولات سمنت برد که امکان اجرای آن در بخش‌های مختلف ساختمان امکان پذیر باشد، بسیار فراوان شده است. سمنت برد یا ورق سیمانی نیز از این سری محصولات محسوب می‌شود. با این تفاوت که پایدار بوده و دوستدار محیط زیست است.

این متریال در کشورهای پیشرفته مورد استقبال چشمگیری واقع شده است و علت این امر دوستدار محیط زیست بودن آن است. به همین علت نیز بیشتر معماران و سازندگان علاقه خاصی به استفاده از ورق سیمانی در بیشتر پروژه‌های ساختمانی نشان می‌دهند. ضمن اینکه از لحاظ قیمتی بسیار مقرون به صرفه بوده و نوعی سرمایه گذاری حرفه‌ای محسوب می‌شود. زیرا نیازی به نگهداری و تعمیر نداشته و همین باعث کاهش هزینه‌ها خواهد شد. به این معنا که طول عمر بالایی به نسبت سایر مصالح ساختمانی دارد. چند کاربره بودن این محصول نیز کار را برای معماران و همینطور سازندگان آسان نموده است. با انتخاب یک محصول می‌توانند بخش‌های متعددی از یک ساختمان را از سایدینگ گرفته تا سقف و کف و حتی شیروانی را تحت پوشش قرار دهند. ضخامت‌های متفاوت سمنت برد باعث شده تا بتوان از آن در اجرای موارد زیر بهره برد:

کفپوش سمنت برد

سقف کاذب سمنت برد

سقف شیروانی سمنت برد

سایدینگ سمنت برد

نماپوش سمنت برد

معماری ساختمان مسکونی شامل چه مواردی می شود ؟

اساساً، هر ملکی که به عنوان یک فضای زندگی غیرتجاری ساخته می‌شود، زیر چتر معماری مسکونی قرار می‌گیرد. این شامل انواع ساختمان‌های مسکونی، ساختمان‌های ویلایی تک طبقه، دو طبقه و بیشتر و … می‌شود. فرقی ندارد که این بناها در شهر یا روستا و حومه شهر قرار داشته باشند، این مهم است که مکان سکونت و محل زندگی باشند و البته نه اداری- تجاری. با این حال امکان ساخت و اجرای قسمت‌های متعدد ساختمان با سمنت برد یا ورق سیمانی فراهم است. مزایای سمنت برد باعث شده تا به عنوان جایگزین بیشتر مصالح ساختمانی سنتی قرار گیرد. بنابراین می‌توانید با کاربرد این متریال در بخش‌های مختلف ساختمان، معماری پایدار داشته باشید بدون اینکه به محیط زیست آسیبی وارد شود. که از این لحاظ نیز ورق سیمانی بسیار مورد اهمیت واقع شده است.

معماری ساختمان مسکونی !
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *