02126409037 09391565850

معرفی بهترین کف پوش اتاق برق

معرفی بهترین کف پوش اتاق برق

فهرست مطالب

در این مطلب از وی سمنت قصد داریم یکی از محصولات مناسب برای کف کاذب اتاق برق را به شما معرفی نماییم. از دلایل اهمیت کف پوش مناسب برای اتاق برق می‌توان به حجم انبوه کابل و سیم کشی برای فضای مورد نظر اشاره نمود. همین باعث می‌شود تا به فکر فرم دهی و ایجاد مسیری مناسب برای عبور هرچه راحت‌تر و نیز جلوگیری از بهم ریختگی و در پی آن به بار آمدن مشکلات اساسی نمایید. اتاق برق یکی از مراکز اصلی به شمار می‌آید که در هر سازمان یا شرکتی برای تامین انرژی مورد نیاز، به آن احتیاج دارد.

بنابراین یکی از کارهای لازم و حیاتی که باید در این مرکز انجام داد، ایمن سازی اصولی آن است. برای این استاندارد سازی نیاز به اجرای عملیاتی مانند: سقف کاذب، کف کاذب، دیوارپوش ضد حریق و … است. در این مطلب ما قصد داریم به شما کف کاذب اتاق برق را معرفی نماییم.

کف پوش اتاق برق نیز همچون کفپوش اتاق سرور یکی از مهمترین بخش‌ها و زیرسازی اصلی مراکز بزرگ به شمار می‌آید. اتاق‌های کنترل یا برق نیازمندی‌های ساختمانی، مشابه مراکز داده و اتاق‌های سرور دارند. این اتاق‌ها عموما یک منطقه فرماندهی متمرکز را برای کنترل امکانات و فرآیندها فراهم می‌کنند. آنها وسایل متداول در تاسیسات تولیدی، کارخانه‌ها، پالایشگاه‌ها، برای برنامه‌های کاربردی و در بخش فناوری اطلاعات هستند.

کف کاذب اتاق برق

در تمام این صنایع رقابتی، توقف زمان پرهزینه است و باید از آن اجتناب کرد تا اطمینان حاصل شود که عملیات طبق برنامه باقی می‌ماند. همچنین ضروری است که فضای موجود خود را به حداکثر برسانند و هر کاری که ممکن است برای افزایش سرعت انجام تجارت انجام دهند. کف کاذب اتاق برق یک راه حل نوآورانه برای همه این اهداف ارائه می‌دهد.

چرا به کف کاذب اتاق برق نیاز داریم ؟

کفپوش مرتفع یا همان کف کاذب اتاق برق که با محصولات سمنت برد نیز قابل اجراست، فضای باز را بین طبقه فرعی و تمام شده برای کسب و کار شما فراهم می‌کند که ارتفاع آن متغیر است. این فضا تمام محیطی را که برای اجرای کابل‌ها و سیم کشی‌های الکتریکی برای سیستم‌های حیاتی خود نیاز دارید در اختیار شما قرار می‌دهد و به شما امکان می‌دهد کانال‌های سیستم تهویه مطبوع را برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد سیستم‌ها سفارشی کنید.

در طراحی و نصب سیستم‌های طبقه دسترسی برجسته جدید و مستعمل در پیکربندی‌هایی که مطابق با استانداردهای لازم باشد، نیاز به افراد متخصص و حرفه‌ای است. بنابراین باید از پانل‌ها و سیستم‌های زیرسازه‌ای که از با کیفیت‌ترین مواد ساخته شده و مطابق با استانداردهای دقیق تولید شده‌اند، در این بخش استفاده شود.

پانل‌هایی سیمانی تولید شده از فایبر سمنت برد که بسته به کاربرد طیف وسیعی از مزیت‌ها را ارائه می‌دهند، که همه آنها دارای درجه بندی گسترش شعله کلاس A هستند. به این معنا که در صورت آتشسوزی از انتقال آن جلوگیری خواهند کرد. میزان حمایتی که نیاز دارید، میزان وزنی که می‌خواهید پانل‌هایتان داشته باشید و بسیاری عوامل دیگر در تصمیم‌گیری تاثیرگذار هستند.

برای کف پوش اتاق برق از چه محصولی استفاده کنیم ؟

سمنت برد یا ورق سیمانی یکی از محصولات نوین و کاربردی بوده که این روزها جایگاه خود را در بازار کشور ما پیدا کرده است. این محصول که از مواد اولیه پایه‌ای مانند: آب، سیمان و الیاف طبیعی و بعضا مصنوعی تولید می‌شود به عنوان متریالی دوستدار محیط زیست، سال‌ها در کشورهای پیشرفته کاربردی گسترده دارد. یکی از موارد استفاده ورق سیمانی، کفپوش سمنت برد است که با ضخامتی مناسب برای این منظور تولید می‌شود. از ویژگی‌های آن می‌توان به جلوگیری از گسترش آتش اشاره نمود. به همین علت انتخابی مناسب برای اتاق برق به شمار می‌آید.

چرا به کف کاذب اتاق برق نیاز داریم ؟

کف مرتفع با سمنت برد از مزایای بسیاری برخوردار است. وزن نسبتا سبک آن و همچنین روش نصب خشک، باعث می‌شود تا در زمانی کوتاه این نوع کفپوش اجرا شود. از این کف کاذب در اتاق سرور به علت حساس بودن این منطقه و گرمایی که به دلیل اتصالات و کابل‌ها بوجود می‌آید، استفاده می‌شود.

این نوع کفپوش دسترسی آسانی به تاسیسات و سیم کشی فراهم خواهد کرد. بنابراین در صورت هرگونه مشکل می‌توان به راحتی اقدام به تعمیر یا تعویض و … کرد. همچنین امکان ایجاد تهویه مناسب و جلوگیری از گرم شدن بیش از اندازه در کف از بروز مشکلاتی مانند گرمای شدید یا ایجاد حریق به طور جدی خواهد شد.

از انجایی که برق نوعی رسانا است، می‌توان با اطمینان خاطر اشاره کرد که این محصول به عنوان عایقی مناسب عمل می‌نماید. با توجه به این امر در صورت اتصال کابل کشی در این مراکز، در صورتی که از سمنت برد برای کف کاذب استفاده کرده باشید، قطعا مانع از بروز مشکلات اساسی خواهد شد.

مزایای استفاده از کف پوش اتاق برق با سمنت برد !

کفپوش اتاق برق با استفاده از هر ترکیبی از پانل‌ها و سیستم‌های زیر ساز بدون در نظر گرفتن اندازه یا نوع تاسیسات، مزایای متعددی را ارائه می‌دهد. با استفاده از کف‌پوش‌های اتاق برق، می‌توانید به راحتی از همه مزایای سمنت برد بهرمند شوید، از جمله:
افزایش جریان هوا: کفپوش دسترسی به اتاق کنترل به شما امکان می‌دهد کانال را برای بالاترین اثر خنک کننده پیکربندی کنید. همچنین اجازه می‌دهد تا از فضای بین دو طبقه برای تامین هوای خنک کننده تجهیزات یا منطقه استفاده شود.
مدیریت کابل: این سیستم‌ها به شما امکان می‌دهند تمام سیم‌هایی را که از اتاق برق عبور می‌کنند، در زیر زمین ذخیره کنید تا فقط در صورت لزوم از آن عبور کنند. به این ترتیب امکان تغییر چیدمان آینده با حداقل هزینه بازسازی را فراهم می‌کند.

ایمنی بهبود یافته: وقتی همه کابل‌ها و سیم‌های را در زیر کف کاذب نگه می‌دارید، خطرات متعدد را از بین می‌برید و به ایجاد محیط کار ایمن‌تر کمک می‌کنید. به این صورت که از کابل‌های متصل کننده و پریزهای برق محافظت کرده و همینطور از خطرات زمین خوردن جلوگیری می‌نماید. بنابراین راندمان عملیاتی را بهبود می‌بخشد و انعطاف پذیری بیشتری به چیدمان تجهیزات می‌دهد.
نکته: این نوع کفپوش از مواد مقاوم در برابر آتش یا غیر قابل احتراق ساخته شده است.
در نتیجه :
سمنت برد از آنجایی که مزایای بسیاری دارد، قطعا انتخابی مناسب برای مراکز و اتاق برق خواهد بود. حال چه در سقف یا کف می‌توان به طور همزمان از این محصول در دو نقطه اصلی اتاق برق استفاده کرد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق تماس با کارشناسان حرفه‌ای در این زمینه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

معرفی بهترین کف پوش اتاق برق
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *