02126409037 09391565850

مزایا سمنت برد | معایب فایبر سمنت (09391565850)

مزایا سمنت برد | معایب فایبر سمنت

فهرست مطالب

امروزه استفاده از متریال جدیدی به نام سمنت برد یا فایبر سمنت برد بسیار رایج یافته است که به همین سبب قصد داریم توضیحاتی درباره آن بدهیم..

افراد زیادی با سوالاتی از این قبیل که چرا از سمنت برد استفاده کنیم؟ مزایا سمنت برد چیست؟ معایب فایبر سمنت چیست؟ و..رو به رو می شوند که لازم است درباره آنها صحبت کنیم.

مزایا سمنت برد | معایب فایبر سمنت چیست؟

سمنت برد که به آن فایبر سمنت برد Fiber Cement Board، ایرانیت سیمانی، پانل سیمانی الیاف دار، ورق سیمانی و..هم می گویند نوعی ورق از پیش ساخته شده است که از ترکیب سیمان، الیاف شیشه، الیاف سلولزی و..به دست می آید.

این ورق دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به برخی از مزایا و معایب سمنت برد و به طور کل همه چیز درباره ورق سیمانی به طور مختصر اشاره می کنیم.

مزایا سمنت برد | معایب فایبر سمنت

مزایا سمنت برد Cement Board چیست؟

احتمالا بیشتر از هر چیزی کنجکاوید که بدانید مزایا سمنت برد یا معایب فایبر سمنت چیست؟ در این بخش به مزایای سمنت برد اشاره کرده و در ادامه از معایب آن هم صحبت می کنیم.

1.قیمت ایرانیت سیمانی

در راستای اشاره به مزایا سمنت برد | معایب فایبر سمنت، خوب است بیان داریم..

میزان قیمت ایرانیت سیمانی یا سمنت برد  نیز بسیار مناسب و به صرفه می باشد به همین سبب در مقایسه با سایر متریال های موجود برای ساخت و ساز، ایرانیت سیمانی انتخاب مناسبی می باشد.

بنابراین در صورتی که قصد دارید با هزینه ای مناسب به زیباسازی و دیزاین دکوراسیون در محیط داخلی و خارجی بپردازید میزان قیمت فایبر سمنت برد مناسب بوده و می توانید از آن بهره گیرید.

جهت تهیه و خرید بهترین انواع سمنت برد کافیست با وی سمنت تماس گیرید.

مزایا سمنت برد | معایب فایبر سمنت

2.قابلیت رنگ آمیزی سمنت برد

جالب توجه است که از مزایا سمنت برد نیز این است که این پانل سیمانی قابلیت رنگ آمیزی داشته و به همین سبب می توان آن را با رنگ و طرح متنوع در ساخت و ساز استفاده نمود..

فرضا اینکه تنها از یک طرح در دیزاین ساختمان استفاده شود از معایب فایبر سمنت نبوده و می توان از رنگ و طرح متنوع در دکوراسیون و دیزاین ساختمان و محیط استفاده نمود.

مثلا می توانید رنگ و طرح نمای فایبر سمنت برد را متفاوت از کفپوش پانل سیمانی در نظر بگیرید.

3.مقاومت بالا

از دیگر مزایا سمنت برد، میزان مقاومت بالایی است که در برابر رطوبت، ضربه و فشار، نفوذ حشرات، نور خورشید و..دارد البته لازم به ذکر است که پیش از تهیه و اجرای سمنت برد باید مشورت های لازم با کارشناسان مربوطه صورت گیرد تا فرضا سمنت برد با در معرض مداوم خورشید یا رطوبت بودن دچار آسیب نشده و نصاب های حرفه ای از درزگیرها و ابزارآلات مناسب برای اجرای فایبر سمنت برد بهره گیرند.

می توانید جهت کسب اطلاع از قیمت سمنت برد، خرید و کسب مشاوره جهت خرید و نصب، با کارشناسان وی سمنت تماس گیرید.

4.عایق صوتی

فایبر سمنت برد می تواند میزان مقاومت خوبی در برابر صدا داشته باشد بنابراین میزان ورود صداهای مزاحم به محیط با استفاده از فایبر سمنت برد کاهش می یابد.

ولیکن از جمله معایب فایبر سمنت این است که در محیط های بسیار شلوغ با صداهای زیاد نیز، این متریال نمی تواند مانع ورود صدا به محیط شود.

5.عایق حرارتی

از مزایا سمنت برد مقاومت آن در برابر تغییرات آب و هوایی می باشد فرضا میزان حرارت محیط بیرون در محیط داخلی با نصب فایبر سمنت برد کاهش می یابد و..

مزایا سمنت برد | معایب فایبر سمنت

6.کاربردهای متنوع

از سمنت برد می توان استفاده های گوناگونی داشت به همین سبب از جمله متریال های محبوب و پر طرفدار محسوب می گردد، از جمله برخی از کاربردهای فایبر سمنت عبارتند از:

7.ماندگاری بالا

از آنجایی که سمنت برد مقاومت خوبی در برابر عوامل ذکر شده دارد نیز در صورتی که از مرکز فروشی معتبر تهیه شده و دارای کیفیت بالایی باشد و به خوبی و به صورت کاملا اصولی هم نصب شود، ماندگاری و دوام بالایی خواهد داشت.

البته نگهداری از سمنت برد هم مهم بوده و لازم است که حتما در فاصله های زمانی متعدد به بررسی سلامت و حفظ دوام سمنت برد پرداخت.

8.وزن سبک

از دیگر مزایا سمنت برد نیز وزن سبک آن است. به سبب وزن سبک این متریال می توان به راحتی به نصب فایبر سمنت برد پرداخت.

البته این نکته ضروری است که بیان داریم:

حتی با وجود سبک وزن بودن سمنت برد و امکان نصب سریع و راحت آن، در صورتی که این متریال به صورت اصولی و حرفه ای نصب نشود نیز احتمال بسیار بالایی وجود دارد که با معایب فایبر سمنت برد مواجه شوید.

بنابراین مهم است که نصب و اجرای سمنت برد را به متخصصین این حوزه بسپارید، بدین جهت کافیست با وی سمنت تماس گیرید.

9.تولید در انواع گوناگون

جالب توجه است که سمنت برد در انواع گوناگونی به دست ساخت می رسد و به همین دلیل کاربرد فراوانی دارد..

زیرا می توان با بهره گیری از هر یک از انواع سمنت برد، به زیباتر ساختن دکوراسیون داخلی و خارجی محیط پرداخت.

از جمله برخی از انواع فایبر سمنت برد عبارتند از:

🔴 پانل سیمانی طرح چوب

می توان از سمنت برد طرح چوب به جای چوب طبیعی استفاده نمود و از زیبایی و میزان مقاومت خوب آن در محیط بهره مند گشت. فرضا می توانید از این نوع پانل به عنوان کفپوش، پارتیشن و..در محیط استفاده کنید.

🔴 ایرانیت سیمانی طرح آجر

در ادامه بررسی مزایا سمنت برد | معایب فایبر سمنت لازم به ذکر است..

به سبب سنگین وزن بودن و قیمت بالای آجر، سمنت برد طرح آجر بسیار انتخاب مناسب تری است زیرا سمنت بر قیمت به صرفه تری داشته و دارای وزن سبکی هم در جا به جایی و نصب می باشد.

🔴 سمنت برد دکوراتیو

از سمنت برد رنگی می توان برای ایجاد نمای سمنت برد و دیزاین های جذاب و متنوع استفاده نمود.

🔴 سمنت برد رنگی

به سبب تنوع رنگی و طرح سمنت برد، این متریال استفاده های بسیاری داشته و کاربرد سمنت برد در صنعت ساخت و ساز بسیار افزایش یافته است.

🔴 سمنت برد مدرن

از مزایا سمنت برد مدرن این است که می توانید برای دیزاین محیط های لوکس و خاص و امروزی از آن استفاده کرده و علاوه بر زیبایی از میزان دوام آن مطمئن باشید.

و..

مزایا سمنت برد | معایب فایبر سمنت

معایب فایبر سمنت برد

در راستای بررسی مزایا سمنت برد | معایب فایبر سمنت؛ در این بخش به معایب فایبر سمنت اشاره می کنیم، البته لازم به ذکر است که این معایب از ارزش های سمنت برد کم نکرده و درست به مانند هر متریالی، ایرانیت سیمانی هم دارای برخی معایب است.

از جمله معایب ایرانیت سیمانی عبارتند از:

1.نیاز به نگهداری و بررسی تخصصی

گفتیم که یکی از مزایا سمنت برد دوام و مقاومت بالایی که دارد، است..

با این وجود از معایب فایبر سمنت برد نیز این است که لازم است پس از نصب و اجرا، به طور مرتب به نگهداری از آن پرداخته و در بازه های زمانی معین در گذر زمان به بررسی تخصصی و تعمیر آن پرداخت تا میزان دوام و مقاومت بالای آن به خوبی حفظ شود.

فرضا نیاز است که در گذر زمان در صورت نیاز، به رنگ آمیزی سمنت برد، عایق کاری و..آن پرداخت.

البته پروسه تعمیر و بررسی سمنت برد توسط متخصصین مربوطه انجام شده و باید از ایشان در اجرای این امر کمک گرفت.

مزایا سمنت برد | معایب فایبر سمنت

2.نیازمندی به تخصص در نصب سمنت برد

از معایب فایبر سمنت نیز این است که پروسه نصب و اجرای ورق سیمانی دشوار بوده و لازم است که نصاب ها در زمینه نصب و اجرای فایبر سمنت برد تخصص و مهارت لازم را داشته باشند.

طریقه نصب پانل سیمانی، نیاز به اجرای برخی اقدامات مهم دارد که تنها از عهده نصاب های حرفه ای بر می آید خصوصا به هنگام برشکاری سمنت برد که لازم است نصاب در آن زمینه مهارت دیده و متخصص باشد..

زیرا به هنگام برش فایبر سمنت برد ماده ای تولید می شود که می تواند سبب بروز بیماری های تنفسی گردد بنابراین باید در برشکاری و نصب سمنت برد مهارت داشت تا با استفاده از ابزارآلات مخصوص فرضا اره مناسب و..به این فرایند پرداخت.

3.جرم پذیری

از دیگر معایب فایبر سمنت می توان به جرم پذیری آن اشاره کرد، این متریال دارای سوراخ های ریز و درشتی است که به همین سبب میزان مقاومت کمی در برابر گرد و غبار دارد.

ولیکن جای نگرانی نبوده و می توان با بهره گیری از ابزارآلات مناسب به تمیزکاری آن به صورت اصولی پرداخت.

در ادامه می توانید به صورت مختصر به مشاهده برخی مهم ترین مزایا و معایب سمنت برد بپردازید.

مزایای سمنت بردقیمت مناسبدوام بالاکاربرد فراوان

معایب فایبر سمنت

نیاز به نگهداری و بررسی تخصصی

نیازمندی به تخصص در نصب سمنت برد

جرم پذیری

لذا همانطور که بیان نمودیم با وجود معایبی که این متریال به مانند سایر متریال ها دارد نیز ارزش بسیار بالایی داشته و می توان استفاده های متعددی از آن داشت.

مهم است که میزان کیفیت سمنت برد بالا بوده و از مرکز فروشی معتبر تهیه و اجرایی گردد زیرا بدین سبب می توان از میزان دوام و ماندگاری حتی مقاومت ایرانیت سیمانی اطمینان بیشتری داشته و به راحتی به نصب آن پرداخت.

بنابراین با اشاره به مزایا سمنت برد | معایب فایبر سمنت، احتمالا شناخت بیشتری از این متریال پیدا کرده اید، در صورتی که قصد دارید به تهیه و خرید ایرانیت سیمانی در بالاترین سطح کیفیت بپردازید می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

مزایا سمنت برد | معایب فایبر سمنت (09391565850)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *