02126409037 09391565850

قابلیت رنگ آمیزی سمنت برد و نحوه انجام آن

قابلیت رنگ آمیزی سمنت برد و نحوه انجام آن

فهرست مطالب

قابلیت رنگ آمیزی سمنت برد

یکی از مزایای بی‌نظیر و برجسته در پنل سیمانی، قابلیت رنگ آمیزی سمنت برد می‌باشد. این قابلیت پس از تولید پنل سیمانی صورت می‌گیرد، از این جهت مشتریان می‌توانند با توجه به سلیقه و نیاز خود، رنگ ایده‌آل و مناسب را سفارش دهند. تنوع رنگ و جذابیت ورق سیمانی زیبایی ظاهری ویژه‌ای را برای این محصول به همراه خواهد داشت.

استفاده از انواع طیف رنگی بر جذابیت هرچه بیشتر فایبر سمنت برد افزوده است. مواد اولیه موجود در پنل سیمانی، قابلیت رنگ‌ آمیزی منحصر بفردی را به ارمغان آورده است. افراد خلاق و هنرمند با استفاده از کاربرد سمنت برد و ویژگی ساختاری آن و نیز آشنایی با انواع طیف رنگی و یا ترکیب رنگ‌ها با یکدیگر، بهترین و جذاب‌ترین معماری را خلق خواهند نمود؛ ضمن این که ایجاد سایه‌های تیره و روشن با استفاده از این رنگ آمیزی امکان پذیر خواهد بود.

رنگ سمنت برد
رنگ سمنت برد

رنگ سمنت برد

به دلیل برخورداری از منافذ و سوراخ‌های بسیار ریز برروی سمنت برد، استفاده از طیف رنگی تیره و روشن، می‌تواند تاثیرات چشمگیری برروی زیبایی و خاص بودن این متریال داشته باشد. به نحوی که قبل از لمس این محصول کسی نمی‌تواند جنس آن را حدس بزند. با توجه به قابلیت‌های ایده‌آل و مناسب، خصوصا رنگ پذیری ورق سیمانی افراد بسیار زیادی به تهیه این محصول روی آورده‌اند. اجرای رنگ سمنت برد نه تنها موجب برخورداری از مشخصات ظاهری در این متریال می‌شود، بلکه استحکام و مقاومت آن را نیز افزایش خواهد داد.

از مزایای این متریال می‌توان علاوه بر قابلیت رنگ پذیری به وزن سبک آن اشاره نمود که در کمترین زمان ممکن نصب و اجرای متریال را برای نصاب فراهم می‌نماید؛ ضمن این که می‌توان پس از کاربرد ورق سیمانی در زمینه مورد نظر، در صورت نداشتن هارمونی مناسب، آن را به رنگ دلخواه تغییر داد. 

نحوه رنگ آمیزی سمنت برد

نحوه رنگ آمیزی سمنت برد بوسیله ابزاری مانند: فرچه و غلطک امکان پذیر بوده و حتی می‌توان از اسباب و لوازم اولیه نقاشی نیز جهت این کار استفاده کرد. بهتر است براب این کار مهارت لازم را داشته باشید و اصولا افرادی که در زمینه نقاشی دیوار تخصص دارند می‌توانند به راحتی رنگ آمیزی ورق سیمانی را نیز انجام دهند.

نحوه رنگ آمیزی سمنت برد
نحوه رنگ آمیزی سمنت برد

استفاده از رنگ مناسب و مطلوب برای ورق سیمانی بسیار مهم خواهد بود. رنگی برای این مقصود استفاده می‌شود که از ضخامت مناسبی بهره‌مند باشد. همچنین در مقابل ترک مقاومت بسیار بالایی داشته باشد. برای رنگ آمیزی جذاب این محصول می‌توان از دو طیف تیره و روشن استفاده نمود. در ابتدا رنگ روشن را استفاده و سپس در برخی از برآمدگی‌ها از رنگ تیره استفاده نمایید و آن‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید تا به یک رنگ بی‌نظیر دست یابید.
برای این که بتوان از به بهترین شکل این فعالیت را انجام داد، باید به موارد زیر توجه ویژه‌ای مبذول دارید:

گام اول 

پاکسازی سطح پنل سیمانی از هرگونه آلودگی و ناپاکی خواهد بود. بهتر است قبل از اقدام به رنگ آمیزی سمنت برد، سطح پنل سیمانی را با استفاده از وسایل مناسب از گرد و غبار و برخی از آلودگی ها پاک نمایید. این کار باعث می‌شود تا به بهترین شکل بتوانید این فعالیت را انجام دهید، بدون این که در کار شما اختلالی ایجاد شود. 

گام دوم 

استفاده از چسب پلی اورتان برای درزگیری گام دوم خواهد بود. در زمان نصب و یا خرید ورق سیمانی گاهی درزهایی ایجاد می‌گردد. برای نمونه درزهایی که در کنار لبه‌های پنجره‌ها ایجاد می‌شوند، کاملا اتفاقی خواهند بود. برای کیفیت رنگ آمیزی در پنل سیمانی، بستن درزها اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت. یکی دیگر از این درزگیری‌ها، استفاده از عملیات بتونه‌کاری برای محو گل پیچ‌ها در پنل سیمانی خواهد بود. البته در مواردی که از پیچ مخصوص استفاده می‌شود، بتونه‌کاری نیاز نیست زیرا این پیچ‌ها به بهترین نحو دفن خواهند شد. اما استفاده از درزگیری برای نقاط اتصال پنل‌ها با یکدیگر مهم و ضروری خواهد بود.

فواید رنگ آمیزی سمنت برد
فواید رنگ آمیزی سمنت برد

گام سوم

سمباده کشی و یکدست نمودن سطح پنل در مرحله بعد قرار گرفته است. سپس استفاده از نوعی پرایمر مخصوص به عنوان پوشش اصلی برروی سطح کامل پنل، بسیار مهم می‌باشد. دلیل استفاده از این عمل، عدم نفوذ در بافت و همچنین برخورداری از استحکام و قدرت چسبندگی رنگ است.

چه رنگ هایی را می‌توان برروی سمنت برد استفاده کرد؟

در گذشته استفاده از طیف رنگی سرد برای سمنت برد بسیار مورد توجه بوده است. اما امروزه افراد با توجه به دکوراسیون، می‌توانند از انواع طیف رنگی، رنگ مورد علاقه خود را انتخاب و برای رنگ آمیزی ورق سیمانی اقدام نمایند. استفاده از رنگ‌های اکریلیک بسیار ایده‌آل و مناسب است اما رنگ روغنی هرگز پیشنهاد نمی‌گردد. رنگ روغن از عبور بخار در پنل سیمانی جلوگیری کرده و از این‌رو سبب عدم تنفس در پنل سیمانی خواهد شد.

فواید رنگ آمیزی سمنت برد

زیبایی‌های ظاهری همواره توجه افراد را به خود معطوف داشته است. انسان همیشه به دنبال زیبایی‌ها بوده است. ترکیب رنگ‌های جذاب و همچنین استفاده از انواع رنگ‌ها در دکور اماکن، همواره توجه بسیاری از مردم را جلب نموده است. رنگ آمیزی ورق سیمانی علاوه‌بر زیبایی‌های ظاهری، حس نشاط و شادابی را نیز افزایش خواهد داد. همچنین یکی دیگر از فواید رنگ آمیزی این محصول مقاومت و استحکام هرچه بیشتر این پنل سیمانی است.

قابلیت رنگ آمیزی سمنت برد و نحوه انجام آن
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *