02126409037 09391565850

فایبر سمنت برد چیست و چه مزایایی دارد؟

فایبر سمنت برد و کاربردهای آن

فهرست مطالب

در جواب سمنت برد چیست باید اینطور بیان کرد که می‌دانید پیشرفت علم در تمامی عرصه‌ها تاثیر گذار بوده و یکی از آن‌ها ظهور مصالح ساختمانی با کاربردهای متفاوت بوده که سمنت برد نیز یکی از آن‌ها به شمار می‌آید. ارائه جایگزین‌های مختلف، برای مصالح ساختمانی همچون سمنت برد یا ورق سیمانی همیشه جذاب و پرطرفدار بوده است؛ البته به شرطی که آن جایگزین، ضمن داشتن مزایای فنی، مزیت‎های اقتصادی نیز داشته باشد. این محصول به لحاظ صرفه اقتصادی که دارد به سمنت برد به صرفه معروف بوده، ضمن این که در زمینه‌های متعددی قابل استفاده است.

با توجه به مزایای فایبر سمنت برد و تمرکز بر روی استفاده از علم و تکنولوژی باید اول بدانیم منظور از سمنت برد چیست و چه مزیت‌هایی پشت این محصول قرار دارد. کار و محصولی کاملا علمی، تحقیقاتی، امتحان شده و قابل راستی آزمایی است. با این نگاه می‎توان ضمن برخورداری از محصولات خوب، کیفیت زندگی را بر اساس الگوهای موفق، بهتر کرد و از زیبایی‎های محیطی و امن، لذت برد.

مروری بر تاریخچه سمنت برد

فایبر سمنت برد یا همان ورق سیمانی از اختراعات اخیر در صنعت ساختمان که از آن می‎توان به عنوان یک تحول جدی و تکنولوژیک در این صنعت یاد کرد، ترکیبی‌ست که توانست جای بسیاری از مصالح سنتی را بگیرد و ضمن برآورده کردن نیازها، صرفه اقتصادی و سرعت عمل بالا را برای مشتریان ارائه کند و رضایت آنها را جلب کند.

فایبر سمنت یا برد سیمانی اختراعیست که در صنایع ساختمانی جای خود را پیدا کرده‎ و توانسته‎، علاوه‌بر کاهش هزینه‌ها مختص به ساخت و ساز، در کمترین زمان نصب شده و طول عمر بالایی داشته باشد.

ویژگی ساختاری سمنت برد عبارت است از ترکیبی ساخته شده با الیاف سلولوزی با بافتی از سلیکات و سیمان یکپارچه با تکنولوژی اتوکلاو که تجهیز جدیدی به نام سمنت برد ایجاد کرده؛ محصولی با ثبات و دارای دوام طولانی در تمامی شرایط اقلیمی که چشم پوشی از آن هزینه‌های ساخت و نگهداری را بالا خواهد برد.

مزایای فایبرسمنت برد

در ادامه درباره مزایای فایبر سمنت برد صحبت می کنیم:

کاربرد فایبر سمنت برد در زمینه‌های متعدد

فایبر سمنت برد، این ویژگی را دارد که در نمای ساختمان، دیوارهای خارجی و داخلی، حتی کف و سقف مورد استفاده قرار گیرد. از دیگر ویژگی‎های ورق سیمانی یا سمنت برد قابلیت خم شدن و قوس، برای استفاده در تزئینات و سقف است که نشان از انعطاف پذیری محصول دارد.

طراحی و ساخت سقف و همچنین مصالح آن، یکی از دغدغه‎های سازندگان در تامین هزینه‌ها بوده و هست. از دیگر سو، خرابی‎های سقف در طول مدت بهره‎برداری از ساختمان نیز، دغدغه مهمی‌ست. فایبرسمنت برد، بسیاری از این دغدغه‎ها را چه در مورد دوام و چه در هزینه‌ها مرتفع می‎کند.

مقاومت بالای سمنت برد 

رطوبت معمولا معضل اساسی ساختمان‎هاست؛ مخصوصا در مناطق ساحلی. فایبرسمنت برد در مقابل رطوبت بسیار مقاوم است و دچار تغییرات شیمیایی یا فیزیکی نمی‎شود. همچنین در برابر آتش نیز مقاومت زیادی دارد و در حریق، زود دچار تخریب و تغییر شکل نمی‎شود و مدت مناسبی دوام خواهد آورد.

این در حالی‌ست که در مصالح سنتی، نقش رطوبت و حرارت در تخریب ساختمان جدیست؛ پس از خرابی‎های ناشی از رطوبت و حرارت، اقدامات برای بازسازی نیز گران است. علاوه‌بر آن هزینه‌های نگهداری ساختمان نیز با مصالح سنتی بالا خواهند بود و چرخه تخریب و بازسازی قابل تکرار خواهد بود. بنابراین

فایبر سمنت ‎بردها، چه در طول عمر و چه در راحتی بازسازی این دغدغه‌ها را رفع کرده‌اند.

فایبر سمنت برد طرح چوب

فایبر سمنت برد طرح چوب؛ جایگزین بسیار خوبی برای چوب‎ به شمار می‌آید؛ استفاده از چوب طبیعی، قیمت تمام شده را بالا می‎برد و به منابع طبیعی نیز آسیب می‎زند. نباید فراموش کرد که چوب در برابر حرارت آسیب‎پذیر است و می‎تواند منجر به افزایش آتش‎سوزی شود که چنین چیزی در فایبرسمنت دیده نمی‎شود. لازم به یادآوری است که چوب در برابر رطوبت و نفوذ حشرات نیز مقاومتی ندارد و نهایتا نمای ساختمان خراب خواهد شد. اما فایبرسمنت برد طرح چوب هیچکدام از این مشکلات را ندارد.

قیمت فایبر سمنت برد؛ با توجه به قابلیت‎ها و ویژگی‎های مختلفی که در این محصول وجود دارد محاسبه می‎شود. بنابراین استفاده از این تکنولوژی از هرجهت،  اقتصادی و به‎صرفه است.

برخلاف آنچه از ویژگی‎های تکنولوژیک و همچنین کاربردی این محصول مشاهده می‎شود، قیمت آن در برابر با هرگونه مصالحی که بخواهد در سطوح بیرونی یا درونی استفاده شود، بسیار ارزان‌تر است.

وقتی عملکردهای مختلف سایر متریال‌ها برای نماسازی، دکورسازی، سقف و کف ساختمان را مقایسه می‎کنیم، سمنت برد جایگزین خوبی برای سایر کارهاست و تفاوت محسوس اقتصادی کاملا قابل مشاهده است.

تفاوت در سرعت و هزینه‌های نصب و همچنین قیمت مصالح، خود را نشان می‎دهد. بنابراین ارزانی به معنای کیفیت پایین نیست، بلکه همانطور که قبلا گفته شد، دارای کیفیتی بالا و دوامی طولانی نسبت به هزینه پرداخت شده است.

فایبر سمنت برد چیست و چه مزایایی دارد؟
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *