02126409037 09391565850

سقف کاذب ساده با محصولی نوین و کاربردی!

سقف کاذب ساده با محصولی نوین و کاربردی!

فهرست مطالب

آن روزها که در بیشتر خانه‌ها یا محل کار یک سقف با تزئینات رایج مانند لوستر مشاهده می‌شد، گذشته است. بیشتر مردم در این فکر هستند که با کاربرد محصولات نوین در محل کار، منزل یا هر جای دیگر، سقف کاذب ساده با طراحی شیک و مدرن اجرا کنند. با افزایش تقاضا برای سقف‌های کاذب در شهرهای مختلف، فرصت‌های بیشتری برای اجرای این نوع سقف‌ها در بازار مشاهده خواهید کرد.

سقف کاذب در واقع سقف‌های مدرنی هستند که برروی سقف اصلی نصب شده یا از آن معلق یا برروی آن ثابت می‌شوند. برای اجرای سقف کاذب متریال‌های بسیاری به بازار عرضه شده که از جمله می‌توان به: گچ، سمنت برد، چوب پلاست، کناف و … اشاره نمود. بیشتر برای زیبایی در محیط بکار برده شده و بعضا عایق یا تامین کننده روشنایی اضافی هستند. به همین علت می‌توان در انواع ساختمان‌ها به خصوص با کاربری‌های تجاری- اداری و شرکتی استفاده کرد.

برخی مزایای سقف کاذب ساده را بررسی کنیم!

مناسب بودن: سقف کاذب ساده با سمنت برد می‌تواند به راحتی دسترسی‌های لازم برای تاسیسات، کانال‌های تهویه، سیم کشی و هر چیز دیگری را فراهم نموده و مواردی که در زیبایی سقف تداخل داشته باشد را به بهترین شکل پنهان کند. 

صرفه جویی در مصرف انرژی: مواد اولیه بکار برده شده در فایبر سمنت برد عمدتا از نوع عایق بوده که به حفظ هوای گرم یا خنک داخل ساختمان کمک می‌کند. همچنین اگر از این محصول به عنوان سایدینگ استفاده کنید، عایقی مناسب برای بنا خواهد بود. 

آکوستیک: سقف کاذب نوعی آکوستیک به شمار می‌آید که مانع از ورود یا خروج صدا به محیط خواهد شد. البته در صورتی که با متریالی مناسب اجرا شده باشد. این نوع سقف کاذب در استودیوهای ضبط بسیار کاربردی و مناسب هستند.

انتشار آتش: سقف کاذب ساخته شده از مواد سیمانی الیاف (فایبر سمنت برد) پایه معدنی یا کاشی می‌توانند به عنوان جدا کننده آتش عمل کنند زیرا غیر قابل اشتعال هستند.

نورپردازی: یکی از کاربردهای اصلی سقف کاذب این است که به عنوان سکویی برای تجهیزات اضافی برای روشنایی استفاده شود که نور مناسب با فضای مورد نظر را به راحتی تامین نماید.

برخی مزایای سقف کاذب ساده را بررسی کنیم!

برای سقف کاذب ساده از ورق سیمانی الیاف دار استفاده کنید!

هر سقف معلق معمولی از محصولات متفاوتی همچون: کناف، گچ یا تخته گچ ساخته شده است. ورق سیمانی الیاف دار مزایای برتر بسیاری نسبت به دیگر محصولات دارد. سیمان الیافی از مواد اولیه اصلی یعنی: الیاف تقویت شده، سیمان و شن کوارتز تولید می‌شود. تقویت الیاف با سیمان به مقاومت محصولات سمنت برد کمک می‌کند که آن را به گزینه‌ای مستحکم و با دوام برای پوشش سقف تبدیل می‌کند.

• ضد آب و ضد رطوبت است
• تولید شده از مواد نسوز
• دوستدار محیط زیست
• افزایش طول عمر
• قابلیت جذب صدا

علاوه‌بر مزایای فوق، فایبر سمنت برد گزینه‌های طراحی منحصر به فردی را نیز ارائه می‌دهد. با استفاده از عملیات CNC می‌توان الگوهای مختلف طراحی پیچیده را بر روی لایه سیمان الیاف حک کرد. با این حال این روش در کشور ما هنوز رایج نیست.

محل مورد نظر سقف کاذب ساده با ورق سیمانی:

سقف کاذب ساده با فایبر سمنت برد بسیار مناسب فضاهایی با متراژ بالا به خصوص مراکز اداری- تجاری و از این دست خواهد بود. بنابراین اگر تصمیم دارید از این متریال برای خانه یا منزل استفاده کنید، باید به شما بگوییم تنها برای سقف سرویس بهداشتی یا حمام بکار می‌آید. اما در زمینه‌های متعددی همچون: سایدینگ سمنت برد، سقف شیروانی سمنت برد، کف، نمای داخلی و خارجی کاربرد دارد. 

نورپردازی سقف کاذب ساده را به یاد داشته باشید:

سقف معلق می‌تواند بهترین مکان برای اجرای تجهیزات نورپردازی، تزئینی و تهویه عمل کند. بنابراین شما می‌توانید بدون نگرانی از اجرای این نوع سقف در محیط، به راحتی نور کافی و مور نیاز برای زیباسازی و روشنایی محیط را تامین کنید.

چرا سقف کاذب ساده را با فایبر سمنت برد اجرا کنیم!

محصولات مختلفی وجود دارد که می‌تواند به عنوان روکش دیوارهای خارجی مانند: سنگ، فلز، آجر، وینیل، چوب، گچ و سیمان الیاف استفاده شود. از بین این موارد، محبوب‌ترین نوع مورد استفاده برای پانل‌های روکش خارجی مانند سقف کاذب یا کف کاذب، فایبر سمنت برد یا ورق الیاف سیمانی است.

وقتی نوبت به انتخاب محصول مناسب برای اجرای سقف کاذب می‌رسد، بهتر است متریالی انتخاب کنید که رطوبت و موریانه را نگیرد. ضمن این که از نظر ظاهری زیبا باشد. سقف کاذب سمنت برد می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. 

صفحه سیمان الیافی مصالح ساختمانی است که از الیاف تقویت شده، سیمان و شن کوارتز ساخته شده است. تقویت الیاف با سیمان به مقاومت ماده کمک می‌کند، که آن را به گزینه‌ای قوی و با دوام برای پوشش سقف تبدیل می‌کند.

برای سقف کاذب ساده از ورق سیمانی الیاف دار استفاده کنید!

در حالی که تخته‌های گچ، پانل‌های ساخته شده از گچ است که بین دو ورق کاغذ ضخیم قرار گرفته است. آنها اغلب برای ساخت دیوارهای داخلی و سقف استفاده می‌شوند.

در حالی که از تخته سیمان الیاف و تخته گچ نیز می‌توان در موارد مشابه مانند: روکش و سقف استفاده کرد، تفاوت‌هایی بین این دو وجود دارد. در این قسمت به تفاوت‌های فایبر سمنت برد و پنل گچی اشاره می‌کنیم.

دوام:

از نظر دوام، تخته‌های سیمان الیافی بسیار مقاوم و موثرتر از تخته‌های گچی هستند. این به دلیل ساختار مولکولی شبکه‌ای از اجزای سازنده استحکام و انعطاف پذیری ورق‌های سیمان الیاف است.

مقاومت در برابر تغییرات هواشناسی:

از نظر آب و هوا، هر سقف حداقل 3 عنصر از طبیعت را تجربه می‌کند، یعنی: باد ، آب و گرما. صفحات سیمانی الیافی مقاومت بسیار خوبی در برابر همه این موارد نشان می‌دهند. آنها بسیار ضد آب هستند و به شما کمک می‌کند تا از رشد قالب و کپک در سطح سقف جلوگیری شود.

صفحات گچی به طور طبیعی ضد آب نیستند، اما باید با مواد ضد آب پوشانده شوند تا بتوانند تا حدی در برابر آب مقاومت کنند. به لطف فیبر موجود در سیمان الیافی، روکش دیوارهای خارجی با استفاده از تخته‌های سیمان الیافی بهتر از تخته‌های گچی در برابر گرما مقاومت می‌کند.

بنابراین اتاق را عایق بندی کرده و دما را حتی در تابستان گرم نیز تنظیم می‌کند. علاوه‌بر این، از ورق سیمان الیاف دار به عنوان یک دیوار خشک جذب کننده صدا استفاده می‌شود، که همانند عایق صوتی عمل می‌کند.

تخلخل:

صفحات گچی متخلخل‌تر از صفحات سیمان الیافی هستند. این امر برش صفحات گچی حتی با چاقو را آسان می‌کند. در حالی که ممکن است صفحات سیمانی الیافی به اره احتیاج داشته باشند. همچنین نصب آنها با استفاده از پیچ‌های مخروطی برای دیوار گچ آسان‌تر است. اما سمنت برد باید توسط افراد حرفه‌ای نصب شود.

ایمنی محیط زیست:

ورق سیمانی الیافی برای محیط زیست بی‌خطر است. زیرا از الیاف و سیمان ساخته شده‌اند که به صورت ارگانیک تولید می‌شوند. به همین علت برای طبیعت بسیار کم ضررتر هستند. فایبر سمنت‌ها واقعاً یک محصول انقلابی هستند و جایگزین بسیاری از منابع سنتی مانند: چوب و سیمان می‌شوند.
به ورق سیمان الیاف اکوپرو حتی به عنوان بیانیه ایمنی زیست محیطی از تولید تا دفع، گواهی GreenPro اعطا شده است و اثر جزیره گرمایی را کاهش می‌دهد.

از طرف دیگر، دیوار خشک گچی نیز با این که انعطاف پذیر و قابل بازیافت است، اما در فرآیندی از انرژی قابل توجهی استفاده می‎کند که همچنین می‌تواند باعث سمیت خشکسالی و فرسایش آب شود.

سقف کاذب ساده با محصولی نوین و کاربردی!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *