روش نصب سمنت برد چگونه است؟

روش نصب سمنت برد چگونه است

فهرست مطالب

همان‌طور که می‌دانید سمنت برد یا ورق سیمانی یکی از مصالح ارزان قیمت و باکیفیت بالاست که امروزه در بسیاری از ساخت‌و‌سازها مورد استفاده قرار می‌گیرد. سمنت بردها از سیمان ساخته می‌شوند و در موارد مختلفی کاربرد دارند و اغلب جهت پوشش کانتر، کف پوش و پروژه‌های کاشی کاری به‌کار می‌روند. براین اساس با نصب این محصول در سازه مقاومت و استحکام آن تضمین می‌شود. فراموش نکنید که آگاهی از روش نصب سمنت برد راه شما را در نحوه استفاده و کاربرد آن آسان خواهد کرد و شرایط استانداردی را در ساخت‌‌و‌ساز فراهم می‌کند. به‌طور معمول قیمت اجرای فایبر سمنت براساس فاکتورهایی مانند وسعت سازه، نحوه کاربرد و برند ان تعیین می‌شود. در ادامه این مقاله با روش نصب سمنت برد و مزایای آن آشنا می‌شوید.

آموزش نحوه نصب سمنت برد

فایبر سمنت برد اصولا برمبنای مواد معدنی تشکیل می‌شوند و ضخامتی برابر با ۱.۲ تا ۱.۴ اینچ و طولی برابر با با ۳ تا ۵ فوت (۹۰ تا ۱۵۰ سانتی متر) دارد. سمنت بردها را اغلب جهت تهیه پایه برای سرامیک و کاشی مورد استفاده قرار می‌دهند و عموما آن را با نام اختصاری CBU می‌شناسند. آموزش نصب سمنت برد به فعالان این حوزه کمک می‌کند تا این کار را باکیفیت بالاتری انجام دهند و در نتیجه ماندگاری آن را حفظ کنند. انواع فایبر سمنت برد در پروژه‌های ساخت‌و‌ساز مورد استفاده قرار می‌گیرند و هر یک از کاربری‌های خاص خود برخوردار هستند. از آن‌جا که قیمت اجرای سمنت برد در مقایسه با سایر محصولات مناسب‌تر است این متریال به‌وفور در کسب‌و‌کارهای مرتبط با ساخت‌وساز مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. در زمان نصب این متریال از ابزار و تجهیزات زیر استفاده می‌شود:

  • پیچ‌های صفحات
  • صفحات محاسبه شده
  • زوایای تقویت‌کننده
  • چسب‌های کاربردی ساختمانی
  • چاقوی مخصوص کابرد فایبر سمنت
  • وسیله مخصوص جهت حمل صفحات
  • تکیه گاه به شکل تی
  • دستگاه ترازبندی
  • بالابر فایبر سمنت برد

نحوه نصب سمنت برد

سمنت برد چگونه تولید می‌ شود؟

همان‌طور که گفته شد فایبرسمنت تخته‌ای سیمانی است که اغلب در تولید آن از سیلیس، سنگ آهک آرد شده، الیاف کولار، فایبرگلاس، سیمان و… استفاده می‌شود. این مواد منجر به تولید متریالی مستحکم و ماندگار خواهند شد تا به‌خوبی به سطوح مورد نظر بچسبند و استحکام خود را حفظ کنند. در روش نصب سمنت برد می‌توان آن را به پیچ، سیلندر یا ملات‌های بتنی نیز پیچ کرد. تخته‌های سیمانی سمنت برد عموما توسط اره برقی، دستی، مدور و… برش زده می‌شوند که این کار باید براساس اندازه و ابعاد سطح مورد نظر انجام شود. از آنجا‌که در این متریال از مواد آلی استفاده نشده است مقاومت آن در برابر عواملی مانند تجزیه، کوچک شدن و پوسیدگی بالا خواهد بود و ماندگاری بالایی دارد.

قیمت اجرای سمنت برد چگونه تعیین می شود؟

همان‌طور که در خصوص کاربرد فایبر سمنت برد گفته شد از این متریال منحصر‌به‌فرد در استحکام‌سازی سازه استفاده می‌شود و مقاومت آن را به‌طرز قابل توجهی بالا می‌برد. علاوه‌بر این به‌صرفه بودن قیمت اجرای فایبر سمنت برد آن را به انتخاب بسیاری از سازندگان تبدیل کرده است تا در کوتاه‌‌ترین زمان ممکن به بهترین نحو اجرا و به‌کار رود و در عین حال  استحکام و مقاومت مورد نظر خود را حفظ می‌کند. قیمت این محصول براساس فاکتورهای مهمی تعیین می‌شود که یکی از مهم‌ترین آن‌ها نوع ورق سیمانی کاربردی در ساخت‌و‌‌ساز است. علاوه‌بر این عوامل دیگری مانند متراژ و مساحت سازه نیز تاثیر قابل توجهی بر اجرای روش نصب فایبر سمنت برد دارد و آن را به ماده‌‌ای کاربردی تبدیل کرده است.

نحوه تولید فایبر سمنت

موارد کاربرد فایبر سمنت برد

از فایبرسمنت برد در بخش های مختلفی استفاده می‌شود که در ادامه با مهم‌ترین کاربردهای آن آشنا خواهید شد:

پوشش داخلی سازه

با توجه به مناسب بودن هزینه نصب فایبر سمنت برد از این محصول در بخش‌های داخلی سازه مانند پوشش‌های داخلی، پوشش‌های دکوراتیو، زیرسازی کاشی و ساختمان و سقف کاذب به‌وفور استفاده می‌شود.

پوشش خارجی سازه

فایبر سمنت برد در قسمت خارجی یک سازه نیز کاربرد دارد. در روش‌های آموزش نصب سمنت برد به این نکته اشاره می‌شود که پوشش خارجی یا درای وال یکی از مهم‌ترین کاربردهای این محصول به‌شمار می‌رود. در‌واقع از این متریال جهت پوشش خارجی و دیوارهای بیرونی سازه استفاده می‌شود تا مقاومت آن در برابر باد و باران را حفظ کند.

کاربرد سمنت برد در زمینه‌های مختلف

سخن پایانی

بدون شک بسیاری از شما با این سوال روبه‌رو می‌شوید که فایبر سمنت برد چیست و چه مزیتی دارد؟ براساس آنچه گفته شد این متریال کاربردی و مقاوم جهت بالا بردن استحکام سازه در بخش‌های بیرونی و درونی آن به‌کار می‌رود و یکی از مواد ساختمانی پرمخاطب به‌شمار می‌رود. با توجه مناسب بودن قیمت اجرای فایبر سمنت برد از این محصول در بسیاری از پروژه‌های ساخت‌و‌ساز استفاده م‌شود. همان‌طور که در روش نصب فایبر سمنت برد گفته شد این متریال به‌راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در عین حال مقاومت و ماندگاری سازه را فراهم می‌کند.

روش نصب سمنت برد چگونه است؟
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بالا