02126409037 09391565850

جایگزین کناف برای سقف

جایگزین کناف برای سقف

فهرست مطالب

می دانیم که در عصر امروز صنعت ساخت و ساز پیشرفت بسیاری کرده است، یکی از به روز ترین متریال ها و محصولات برای سقف ها که امروزه کاربرد فراوانی پیدا کرده است نیز سمنت برد می باشد که به عنوان جایگزین کناف برای سقف محبوبیت بالایی دارد.

بهترین جایگزین کناف برای سقف چیست؟

سقف کناف از جمله روش هایی است که می توان برای پوشش ساختمان از آن استفاده نمود.

سقف کناف می تواند به عنوان سقف کاذب به بهبود وضعیت ظاهری ساختمان بپردازد.. این نوع سقف صغحات روکش دار گچی است که دارای مزایا و معایبی است که به آن ها اشاره می کنیم.

لذا با وجود مزایایی که این محصول دارد به دلیل معایب آن، اغلب سازندگان بهترین جایگزین کناف برای سقف را سمنت برد یا فایبر سمنت برد می دانند..

در ادامه به توضیحات بیشتری می پردازیم.

مزایا و معایب سقف کناف

 مزایای سقف کناف

 • نصب آسان
 • عایق حرارتی
 • منعطف
 • کم بودن ضخامت سقف کناف در مقایسه با سقف های سنتی

و..

معایب سقف کناف

 • مقاوم نبودن در برابر برخورد ضربه و فشار
 • مقاوم نبودن در برابر رطوبت
 • گرد و خاک زیاد به هنگام نصب
 • نا مرغوب بودن کیفیت کناف فرضا باد کردن سقف و ترک خوردن و..
 • و..

به همین دلیل اکثر سازندگان بهترین جایگزین کناف برای سقف را سمنت برد می دانند. حال منظور از سمنت برد چیست؟ در ادامه به این مساله می پردازیم.

جایگزین کناف برای سقف

منظور از سمنت برد چیست؟

سمنت برد ورقی است که از ترکیب الیاف شیشه، الیاف سلولزی و سیمان به دست آمده و به نوعی ورق از پیش ساخته می باشد که به همین دلیل به هنگام نصب سمنت برد دیگر گرد و خاکی وجود نداشته و می توان به راحتی به نصب آن پرداخت.

سمنت برد Cement Board با اسامی متعددی اعم از فایبر سمنت برد Fiber Cement Board، پانل سیمانی، صفحات سیمانی، پانل سیمانی الیاف دار و..شناخته می شود.

مزایای سمنت برد چیست؟

شاید این سوال ایجاد گردد که چرا بهترین جایگزین کناف برای سقف نیز سمنت برد می باشد؟ زیرا سمنت برد دارای مزایای بسیاری است که معایب و کمبودهای سقف کناف را جبران کرده و به همین سبب می توان به راحتی به نصب آن در ساختمان به عنوان سقف پرداخت.

از جمله برخی از مزایای سمنت برد عبارتند از:

1.مقاومت بالا

یکی از مزایای سمنت برد نیز این است که مقاومت بالایی در برابر رطوبت به عنوانی ضدآب، آتش، ضربه و فشار و..دارد، البته این بدین معنی نیست که نباید به نگهداری از سمنت برد توجه داشت ولیکن سمنت برد مقاومت خوبی در برابر این عوامل داشته و به همین دلیل انتخاب خوبی برای جایگزین کناف برای سقف محسوب می گردد زیرا سقف کناف، میزان مقاومت بالایی در برابر ضربه، رطوبت و..ندارد.

2.قابلیت رنگ آمیزی سمنت برد

فایبر سمنت برد را می توان در طرح و رنگ های متعددی به عنوان سقف در ساختمان اجرایی نمود. بنابراین در محیط های متعدد می توان از سمنت برد با توجه به نوع ساختمان در رنگ و طرح متنوع استفاده کرد.

فرضا سقف سمنت برد سرویس بهداشتی، سمنت برد دیواره آسانسور و..می توانند در طرح و رنگ متعددی اجرایی شوند.

3.عایق صوتی

از دیگر مزایای سمنت برد نسبت به سقف کناف، عایق صوتی بودن آن است.

سمنت برد به سبب عایق صوتی بودن می تواند انتخاب خوبی به عنوان سقف خصوصا در سرویس بهداشتی و حمام باشد زیرا میزان پخش صدای آب را در محیط کاهش می دهد.

بنابراین با کاهش مزاحمت صداها در محیط با استفاده از سمنت برد می توان از این متریال در صنعت ساخت و ساز استفاده نمود ولیکن در محیط های شلوغ، نمی توان توقع بالایی از پانل سیمانی برای جلوگیری از مزاحمت صداها داشت.

4.عایق حرارتی

سمنت برد مقاومت خوبی در برابر تغییرات آب و هوایی دارد فرضا می تواند مانع نفوذ گرما در محیط گردد.

5.کیفیت بالا

لازم به ذکر است که فایبر سمنت برد کیفیت بالایی دارد به همین سبب جایگزین کناف برای سقف محسوب می گردد بنابراین اگر علاوه بر ظاهر به کیفیت بالای متریال در ساخت و ساز اهمیت می دهید می توانید به تهیه سمنت برد بپردازید..

بدین جهت کافیست با شماره درج شده در صفحه سایت تماس حاصل نموده و انواع سمنت برد در بالاترین سطح کیفیت را تهیه نمایید.

6.ماندگاری و طول عمر بالا

از آنجایی که سمنت برد مقاومت بالایی در برابر عوامل متعدد ذکر شده دارد، ماندگاری زیادی دارد، البته ماندگاری بالای سمنت برد وابسته به عوامل متعددی اعم از میزان کیفیت سمنت برد، نحوه نصب و..دارد زیرا فرضا در صورتی که سمنت برد کیفیت بالایی داشته باشد اما به درستی نصب نشود، بر میزان دوام و کیفیت ورق سیمانی تاثیر می گذارد و بالعکس.

7.سبک وزن بودن

یکی دیگر از دلایلی که سمنت برد، جایگزین کناف برای سقف محسوب می گردد نیز ون سبکی است که دارد. سمنت برد وزن سبکی دارد و به همین دلیل به راحتی در محیط به عنوان سقف و..نصب می شود.

8.میزان قیمت مناسب

ورق سیمانی دارای قیمت مناسبی می باشد و به همین سبب کاربرد سمنت برد در صنعت ساخت و ساز بسیار افزایش یافته است. البته میزان قیمت این متریال به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

9.کاربردی بودن

سمنت برد دارای کاربردهای بسیاری است که یکی از آن ها جایگزینی کناف برای سقف می باشد.

از جمله برخی از کاربردهای ورق سیمانی عبارتند از:

به طور کل مزایای سمنت برد به قدری است که توانسته به عنوان جایگزین کناف برای سقف کاربرد داشته باشد.

جایگزین کناف برای سقف

انواع سمنت برد برای سقف

سمنت برد انواع متعددی داشته و می توان از آن ها با توجه به مشورت با کارشناسان مربوطه و نوع محیط برای اجرا و کاربرد نیز استفاده نمود.

از جمله برخی انواع سمنت برد عبارتند از:

1.پانل سیمانی طرح چوب

ورق سیمانی نیز می تواند در طرح چوب اجرایی شود و فضایی زیبا و گرم را در محیط برقرار سازد..سمنت برد طرح چوب، به سبب هزینه مناسب و کاربردهای فراوان در عصر امروز طرفداران بسیاری دارد.

2.فایبر سمنت برد رنگی

پانل سیمانی رنگی یکی از بهترین متریال ها برای زیباتر کردن فضا با اجرای طرح و رنگ متنوع می باشد. بنابراین در صورتی که قصد دارد به عنوان جایگزین کناف برای سقف، از سمنت برد استفاده نمایید می توانید از سمنت برد رنگی بهره گیرید.

3.پانل سیمانی طرح آجر

سمنت برد آجری هم از دیگر انواع ورق سیمانی محسوب می گردد که می توان آن را با پرداخت قیمتی به صرفه تر از آجر تهیه نمود.

بنابراین اگر قصد دارد به نصب سقف سمنت برد با توجه به نوع محیط، به عنوان جایگزین کناف برای سقف بپردازید می توانید از این نوع طرح در ساخت و ساز استفاده نمایید.

4.سمنت برد دکوراتیو

سمنت بردهای آجری و رنگی از جمله انواع سمنت بردهای دکوراتیو محسوب می گردد و با نصب و اجرایی ساختن آن ها می توانید به زیباتر ساختن محیط بپردازید و فضایی جذاب را برقرار سازید.

5.سمنت برد مدرن

در صورتی که قصد دارید به ایجاد فضایی لوکس و خاص بپردازید می توانید به نصب سمنت برد مدرن بپردازید. بنابراین فایبر سمنت برد نما، سقف و..در طرح مدرن نیز می توانند فضای جدیدی را برقرار سازند.

و..

لذا در صوتی که قصد کسب اطلاع از میزان قیمت ایرانیت سیمانی را در انواع متعدد دارید می توانید با کارشناسان وی سمنت تماس حاصل نمایید.

جایگزین کناف برای سقف

قیمت سمنت برد چقدر است؟

فایبر سمنت برد قیمت مشخصی ندارد ولیکن میزان قیمت آن به عوامل متعددی وابستگی دارد که برخی از آن ها عبارتند از:

1.نوع سمنت برد

همانطور که بیان گردید سمنت برد در انواع متعددی نصب و اجرایی می شود که هر یک از آن ها با توجه به ویژگی هایی که دارند دارای قیمت های متعددی هستند.

2.ابعاد و ضخامت تایل ها

میزان قیمت سمنت برد با توجه به ابعاد، اندازه و ضخامت تایل ها نیز بستگی دارد به همین سبب قیمت سمنت برد با ضخامت کم و زیاد و..متفاوت بوده و با توجه به نوع کاربرد و بهره مندی از مشاوره کارشناسان فروش سمنت برد می توان به تهیه این متریال پرداخت.

3.محل نصب سمنت برد

همانطور که بیان گردید سمنت برد کاربردهای متعددی دارد که به سبب آن می توان در محل های متعددی به نصب ورق سیمانی پرداخت فرضا برای دیزاین داخلی و خارجی به عنوان جایگزین کناف برای سقف، دیوار، کفپوش و..

بنابراین با توجه به محل نصب و متراژ محل نیز می توان به تهیه سمنت برد در قیمت های متعددی پرداخت.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت این متریال عبارتند از:

 • کیفیت سمنت برد
 • تعداد سمنت بردهای لازم برای اجرا و نصب
 • و..

لذا می توانید برای تهیه سمنت برد به عنوان جایگزین کناف برای سقف و سایر کاربردها با وی سمنت تماس گیرید.

جایگزین کناف برای سقف
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *