02126409037 09391565850

تفاوت معماری داخلی با طراحی داخلی !

تفاوت معماری داخلی با طراحی داخلی !

فهرست مطالب

هر ساختمان داستانی را روایت می‌کند، داستانی که در دیوارهایش تعبیه شده است، داستانی که توسط مبتکران آن روایت شده است. چنین داستان‌هایی توسط کار پیچیده معماران و طراحان داخلی ساخته شده است و به بهترین شکل تفاوت معماری داخلی با طراحی داخلی را ترسیم می‌نماید. این افراد با یکدیگر هماهنگ می‌شوند تا یک ساختمان و فضاهای داخلی آن را کاربردی، دلپذیر و جذاب کنند. آنها با استفاده از مصالح جدید مانند: سمنت برد، چوب پلاست، ترموو و … فضاهایی را در محیط اطراف ما ایجاد می‌کنند که بر روانشناسی و رفاه ما تأثیر می‌گذارد.

از آنجایی که هم معماران و هم طراحان داخلی دارای مشخصات کاری مشابهی هستند که شامل طراحی می‌شود، مردم اغلب بین این حرفه‌های همپوشانی سردرگم می‌شوند. به عنوان مثال، یک معمار ساختار یک ساختمان را طراحی می‌کند، در حالی که یک طراح داخلی آنچه را که داخل ساختمان می‌رود طراحی می‌کند. معماری داخلی ساختمان و طراحی داخلی هر دو شامل ایجاد فضاهای جذاب و فضاهای داخلی است، اما این زمینه‌ها دارای مسئولیت‌ها و الزامات متمایز هستند.
از این‌رو، قبل از ورود به هر یک از این حرفه‌ها، باید تفاوت‌های بین آنها را بدانید. ما شما را با تمام این تفاوت‌ها یک به یک آشنا می‌کنیم.

معمار کیست؟

فضاهای خالی ساخته شده با تعادل ظرافت بین برنامه ریزی و اجرا، کار یک معمار است. آنها فضاهای جدید، رنگارنگ، جالب و خلاقانه‌ای ایجاد می‌کنند که محیط اطراف ما را روشن می‌کند و اجازه نمی‌دهد خستگی در شما ایجاد شود.
معماران بروزترین و کاربردی‌ترین محصولاتی که برای ساخت و ساز به بازار عرضه می‌شود را مورد بررسی قرار می‌دهند. آنها بر حسب محیط مورد نظر و با توجه به بودجه و سلیقه کارفرما اقدام به ساخت یا بعضا بازسازی ساختمان می‌نمایند.

تفاوت وظایف معماری داخلی با طراحی داخلی چیست !

معمار شخصی است که طراحی، بررسی و نظارت بر ساختمان سازی را انجام می‌دهد. او در یک فضای معین ساختاری ایجاد می‌کند که در عین حال هم کاربردی و هم چشم نواز باشد. تمام جزئیاتی که در نمای بیرونی یک ساختمان وجود دارد، کار یک معمار است.
آنها همچنین ساختار اساسی ساختمان را که شامل قرار دادن اتاق‌ها، آشپزخانه، اتاق غذاخوری، باغ است، برنامه‌ریزی می‌کنند و اطمینان حاصل می‌کنند که فضای مناسب مطابق با نیاز مشتری به آنها ارائه داده می‌شود.

تفاوت وظایف معماری داخلی با طراحی داخلی چیست !

معماران داخلی اغلب مجموعه‌های پیچیده‌ای از وظایف را مدیریت می‌کنند تا در هنگام برنامه ریزی یک محیط به آنها رسیدگی شود. پروژه‌های آنها معمولاً با ملاقات مشتریان برای تعیین نیازها و ترجیحات آنها برای فضاها آغاز می‌شود. برخی از معماران داخلی در طراحی فضاهای جدید تخصص دارند، در حالی که برخی دیگر بر نوسازی فضاهای موجود تمرکز می‌کنند.
کسانی که روی بازسازی و نوسازی ساختمان تمرکز می‌کنند، ساختار داخلی موجود فضا را تحلیل می‌کنند تا هرگونه محدودیت یا الزامی را ارزیابی کنند. برای مثال به بررسی ویژگی های نمای مدرن می‌پردازند تا بتوانند نمایی ایده‌آل اجرا کنند. کسانی که در طراحی فضاهای جدید تخصص دارند، ممکن است با معماران دیگر کار کنند تا اطمینان حاصل کنند که نقشه‌های آنها برای فضای داخلی با نقشه‌های بقیه سازه یکپارچه عمل می‌کند.

تفاوت عمده معماری داخلی با طراحی داخلی !

معماران داخلی همچنین مسئول ایجاد طرح‌های پروژه هستند که شامل برآورد هزینه و جدول زمانی پیشنهادی است. بیشتر آنها به دنبال پیمانکاران برای اجرای پروژه‌های خود هستند که ممکن است شامل تهیه پیش نویس توافق نامه‌ها و استخدام اعضای تیم موقت باشد. معماران داخلی همچنین اغلب با معماران دیگر و همچنین طراحان داخلی، مهندسان و تیم‌های ساختمانی همکاری می‌کنند، به خصوص زمانی که بر روی پروژه‌های پیچیده کار می‌کنند.

طراح داخلی کیست؟

پس از احداث ساختمان و عبور از تمامی مراحل ساخت و ساز، نازک کاری ساختمان و … ، مسئولیت تزیین و تجهیز فضاهای خالی داخل ساختمان بر عهده طراح داخلی است. همانطور که از نام این افراد پیداست، این افراد فضای داخلی یک مکان را طراحی می‌کنند و بنا به هدفی که برای آن استفاده خواهد شد، سایت را به صورت داخلی زیبا می‌کنند.
به عنوان مثال، اگر پروژه یک منزل به آنها داده شود، آنها تصمیم می‌گیرند که کدام مبل‌ها در اتاق نشیمن نگهداری شوند، کدام پرده‌ها به خوبی با مبل هماهنگ می‌شوند، چه رنگی در خانه باید رعایت شود، اگر چوب کاری لازم است. اقلام مختلف مبلمان را باید در کجا قرار داد، کدام نقاشی ظاهر خانه را زیباتر می‌کند، چه لوازمی مانند: آویز، ساعت، گلدان و غیره برای تعادل اتاق مورد نیاز است.

از این‌رو، طراحان داخلی فضاهای خالی یک ساختمان را پر می‌کنند تا آنها را کامل کنند.
بنابراین، همانطور که می‌بینید، کار معماران و طراحان داخلی بسیار متفاوت است. حال، بیایید به ویژگی‌های تفاوت آنها یک به یک نگاه کنیم.

تفاوت عمده معماری داخلی با طراحی داخلی !

این دو حرفه بر اساس آموزش و تمرکز بر روی آنچه طراحی می‌کنند، متفاوت هستند، به شرح زیر:
آنچه طراحی می‌کنند
معماران ساختمان‌ها را می‌سازند که شامل بنای اصلی و همینطور اجرای انتهایی یعنی: نمای ساختمان، کفپوش، دیوارپوش، سقف کاذب کامپوزیت، سقف شیروانی و … خواهد بود. در حالی که طراحان داخلی، فضای داخلی ساختمان را طراحی می‌کنند که شامل: مبلمان، وسایل و سایر لوازم جانبی است تا ظاهر و عملکرد دلخواه را برای فضاهای داخل ساختمان ایجاد کند.

آموزش تفاوت معماری داخلی و طراحی داخلی

یک معمار در ایجاد یک ساختمان سازه‌ای که مطابق با قوانین ساختمانی ملی، ایالتی و محلی باشد آموزش دیده است. طراح داخلی در ایجاد یک محیط داخلی کاربردی و با کیفیت آموزش دیده است.

الزاماتی که بر روی آنها تمرکز می‌کنند

معماران بیشتر بر روی الزامات فنی مانند: فرم، متریال و مصالح، آب و هوا، روشنایی، تهویه، کفپوش و غیره تمرکز دارند. در حالی که طراحان داخلی به روانشناسی انسان و جنبه‌های احساسی فضاها توجه می‌کنند.
برای مثال، طراحان داخلی اتاق‌های بیمارستانی را طراحی می‌کنند که بر روان‌شناسی بیمار تأثیر می‌گذارد و بهبودی سریع‌تر را ترویج می‌کند، مانند رنگ‌های آرام و درمان‌دهنده، نور در اتاق، حرکت، پنجره‌های کافی، منظره و غیره.

تفاوت معماری داخلی با طراحی داخلی !
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *