02126409037 09391565850

تایل سیمانی برای نما، کف، سقف، سایدینگ، شیروانی !

تایل سیمانی برای نما، کف، سقف، سایدینگ، شیروانی !

فهرست مطالب

به دلیل مزایای متعدد، تایل سیمانی یا همان سمنت برد به انتخابی محبوب برای بیشتر صاحبان ملک تبدیل شده است. فایبر سمنت برد نه تنها جذابیت و زیبایی ملک را افزایش می‌دهد، بلکه عملکرد کلی و طول عمر بنا را نیز افزایش خواهد داد. وقتی نوبت به روکش کردن نمای بیرونی ساختمان، سقف شیروانی، سایدینگ و … می‌رسد، الیاف سیمان انتخاب بهینه مصالح است. در حالی که بسیاری از مردم هنوز از چیستی این محصول اطلاعی ندارند، دانستن در مورد آن مهم است.

این محصول که از سیمان، الیاف سلولزی و ماسه تشکیل شده است، در هنگام استفاده برای روکش خارجی یا کف و سقف و …، استحکام و دوام را به ملک شما ارائه می‌دهد. دوام بالا، مقاومت در برابر پوسیدگی و ویژگی‌های سبک وزن ورق سیمانی الیاف دار، آن را به انتخابی بهینه برای طراحی خارجی و بعضا داخلی تبدیل کرده است.

این محصول به دلیل کارآیی بالا به عنوان مصالح ساختمانی به طور گسترده در ساخت و ساز خارجی ساختمان استفاده می‌شود. ورق‌های الیاف سیمان به عنوان جایگزینی برای آزبست که در ابتدا به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گرفت، راه اندازی شد. زیرا مشخص شد که آزبست خطرات جدی برای سلامتی دارد.

آشنایی با کاربردهای تایل سیمانی !

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، تایل سیمانی از سلولز، سیمان و آب تشکیل شده است که به یک ساختار فیبر تقویت کننده چند لایه متصل می‌شود و به استحکام ورق‌ها می‌افزاید. تایل سیمانی در ضخامت‌ها و اندازه‌های استاندارد در دسترس است. ورق سیمانی را می‌توان با زیرسازی بر روی هر سطحی از جمله: چوبی یا آجری و … اجرا کرد.

آشنایی با کاربردهای تایل سیمانی !

این معمولاً با گچ مقایسه می‌شوند و قیمت بیشتری نسبت به آن دارند. با این حال در دراز مدت ورق‌های سیمانی با دوام‌تر هستند. این محصول کاربردهای گسترده‌ای در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و صنعتی به عنوان یک ماده داخلی و خارجی دارد که برای اجرا در موارد زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

سقف کاذب سمنت برد

کفپوش سمنت برد

نماپوش سمنت برد

سایدینگ سمنت برد

سقف شیروانی سمنت برد

دلایل استفاده از تایل سیمانی برای نما، کف، سقف، سایدینگ، شیروانی !

دلایل مختلفی برای استفاده از ورق سیمان الیافی وجود دارد. این محصول هم در نوسازی ساختمان یا در کل ساختمان‌های مسکونی و هم در ساختمان‌های تجاری کاربرد دارد. به محافظت از سطوح داخلی و خارجی ساختمان کمک می‌کند. از آنجایی که این محصول چند منظوره است، می‌تواند در زمینه‌های متعددی استفاده شود. علاوه‌بر این، فایبر سمنت برد برای اهداف تزئینی و ساختاری و همچنین برای محافظت از مناطق مرطوب کاربرد دارد.
ورق‌های الیاف سیمانی بدون آزبست هستند و به عنوان یک مصالح ساختمانی سبز استفاده می‌شود که بسیار پایدار است. پس از برچیدن می‌توان آن‌ها را از ساختمان‌های فرسوده یا محل‌های نوسازی به کارخانه‌های سیمان بازگرداند و هیچ گونه زباله خطرناکی تشکیل ندهند.

ویژگی‌ها و مزایای تایل سیمانی عبارتند از:

پس از درک اینکه فایبر سمنت برد یا ورق سیمانی الیاف دار چیست، دانستن مزایای مختلفی که برای صاحبان خانه ارائه می‌دهد، نیز مهم است.
برخی از مهم‌ترین مزایای سمنت برد که آن را به گزینه‌ای ایده‌آل برای ساخت و ساز تبدیل می‌کند، عبارتند از:

ماندگاری بالا از مزایای تایل سیمانی !

تایل سیمانی هنگامی که در زمینه‌های متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرد، خواص مقاومتی بسیار خوبی دارد. در صورت وجود باران، نشت آب، باد، رطوبت یا هر شرایط آب و هوایی سخت، پوسیده یا ترکیب خود را از دست نمی‌دهد. دوام بسیار بالا یکی از مزایای عمده کاربرد سمنت برد در ساختمان است.

از آنجایی که در برابر موریانه‌ها، پوسیدگی باکتری‌ها یا کپک مقاوم است، پس از نصب نباید نگران تاب خوردگی، انقباض یا ترک خوردن هر نوع دیگری باشید. علاوه‌بر این، این محصول نیز در برابر شرایط آب و هوایی شدید مقاوم هستند. این تضمین می‌کند که پوشش محافظ می‌تواند به راحتی در برابر تمام شرایط آب و هوایی مقاومت کند و به حفظ زیبایی ملک شما کمک می‌کند. ورق‌های فایبر سمنت بسیار محکم و بادوام هستند. مقاومت بسیار خوبی در برابر ضربه دارند و استحکام بیشتری به دیوار، سقف یا کف می‌دهند.

دلایل استفاده از تایل سیمانی برای نما، کف، سقف، سایدینگ، شیروانی !

مقاومت تایل سیمانی در برابر آب و آتش !

این محصول جدا از اینکه در برابر باکتری‌ها و شرایط آب و هوایی مقاوم هستند، ویژگی‌های مقاومت در برابر آب و آتش نیز دارند. آنها به دلیل مقاوم بودن در برابر آب، به جلوگیری از تورم دیوار به دلیل جذب آب و سایر آسیب‌های احتمالی آب کمک می‌کنند. از آنجایی که سیمان الیافی در طبیعت غیر قابل احتراق است، حتی در صورت قرار گرفتن در معرض شعله، از آتش گرفتن ساختمان شما جلوگیری می‌کند.

با حفاظت بهینه، ساختمان شما ممکن است برای سال‌ها نیاز به بازسازی نداشته باشد. کاشی‌های الیاف سیمان ضد آب نیستند اما مقاومت بالایی در برابر جذب آب دارند. آنها متخلخل هستند از این‌رو ورق‌ها به دیوارها اجازه تنفس می‌دهند و از تراکم جلوگیری می‌کنند. ورق الیاف سیمان یک ماده بی‌اثر بوده و منع از پیشرفت آتش می‌شود. آنها غیر قابل احتراق هستند و خواص بسیار خوبی در برابر آتش دارند.

عایق بندی با تایل سیمانی !

ورق‌ها خواص آکوستیک بسیار خوبی دارند و به عنوان یک سپر حرارتی خوب عمل می‌کنند. روکش باعث کاهش اتلاف گرما یا افزایش گرما در ساختمان می‌شود. این به عایق کاری و کاهش هزینه‌های برق مورد نیاز برای تهویه مطبوع یا گرمایش داخلی کمک می‌کند.

تعمیر و نگهداری کم تایل سیمانی !

این محصول کم تعمیر و نگهداری هستند و نصب آنها بسیار آسان است. برای نصب ورق‌های سیمانی از پیچ‌های مقاوم در برابر خوردگی استفاده می‌شود که با آن می‌توان آنها را به صورت افقی یا عمودی بر روی سطح دیوار یا کف و … نصب کرد.
نیاز به نگهداری کم یکی دیگر از مزایای قابل توجهی است که روکش سیمان الیافی ارائه می‌دهد. با استفاده از این روکش‌ها، برای نگهداری ساختمان خود به هیچ ابزار شیمیایی یا پیشرفته‌ای نیاز نخواهید داشت.

برای اهداف تمیز کردن، مواد شوینده ملایم و آب کافی است تا هرگونه لکه را از بین ببرد یا درخشش را بازگرداند. روکش‌های الیاف سیمان با نگهداری آسان، به صاحبان آن کمک می‌کند تا هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی کنند.
هنگامی که از پوشش الیاف سیمان، کاربرد و فواید آن آگاه شدید، استفاده از آنها برای منازل شما می‌تواند مفید باشد. بسته به نیاز خود، می‌توانید از روکش مناسب استفاده کنید و از محافظت بهینه خانه خود اطمینان حاصل کنید.

تایل سیمانی برای نما، کف، سقف، سایدینگ، شیروانی !
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *