02126409037 09391565850

بهترین کفپوش ساختمانی چیست و چه ویژگی‌ دارد ؟

بهترین کفپوش ساختمانی چیست و چه ویژگی‌ دارد ؟

فهرست مطالب

اگر به عنوان یک فرد سازنده یا بازسازی کننده برای استفاده از کفپوش ساختمانی اقداماتی را انجام می‌دهید، باید به برخی از گزینه‌ها و عوامل توجه بسیار زیادی را مبذول نمایید. انتخاب مواد کفپوش علاوه‌بر کیفیت و مرغوبیت، بودجه مناسب و رضایت مشتری را نیز باید در برداشته باشد. توجه به بعضی موارد نیز منوط به ارزش منزل و مکان مورد استفاده، ترجیحات بازاری و همچنین سبک کفپوش با دکوراسیون داخلی خواهد بود. با در نظر گرفتن معنی کفپوش می‌توان انتخاب هوشمندانه‌تری را تجربه نمود. به سطح محصور کننده در قسمت‌های پایین فضاهای داخلی ساختمان، کفپوش می‌گویند. پوشش دائمی که روی کف قرار می‌گیرد، علاوه‌بر جذابیت ظاهری، عمر طولانی و مقاومت چشمگیری را نیز برای بنا در بر خواهد داشت. در ادامه به بررسی بهترین کفپوش‌های ساختمانی و ویژگی منحصر بفرد در آنها، می‌پردازیم:

بهترین کفپوش ساختمانی کدام است؟

امروزه با طیف گسترده‌ای از انواع کفپوش ساختمانی مواجه هستیم که برخی از آنها بسیار کاربردی و برخی دیگر جذابیت‌های ظاهری بی‌نظیری را در بردارند. ظهور و تولید محصولات متنوع برای این منظور از جمله: سمنت برد ، چوب پلاست ، پی‌وی‌سی و … باعث شده تا انتخاب این المان سخت‌تر شود که البته با توجه به فضا می‌توانید محصول مورد نظر را انتخاب نمایید.

تولیدکنندگان با توجه به اهمیت استفاده از این محصولات و همچنین استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته در این زمینه، اقدامات گسترده‌ای را برای عرضه بهترین‌ کفپوش‌ها انجام داده‌اند. انجام پژو‌هش‌های گسترده و همچنین تحقیقات فراوان در کنار کسب تجربه، دستیابی به محصولات با ارزش را سهولت بخشیده است. انتخاب بهترین کفپوش ساختمانی وابسته به برخی دانش‌ها و تجربیات مختلف می‌باشد که در این مبحث به آنها خواهیم پرداخت:

ویژگی‌های مهم در انتخاب انواع کفپوش‌ جدید ساختمانی

امروزه با نسل جدید کفپوش‌های ساختمانی مواجه هستیم که با برخورداری از ویژگی‌های منحصر بفرد و ایده‌آل مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته‌اند.

کفپوش جدید ساختمان و برخورداری از استحکام بالا

تحمل بارهای بسیار زیاد از جمله: حرکت افراد، مبلمان و سایر موارد مانند انواع میزها و … برروی کف بنا خواهد بود. از این‌رو در انتخاب کفپوش مناسب باید بسیار هوشمندانه عمل کرد. انتخاب یک کفپوش مقاوم برای مکان‌های مختلف بسیار ضروری و حائز اهمیت است. سمنت برد یکی از انواع مصالح ساختمانی جدید می‌باشد که مناسب کفپوش و دیگر المان‌ها همچون: دیوارپوش، سقف کاذب و .. بوده و با برخورداری از مقاومت منحصر بفرد، زبانزد بسیاری از انبوه‌سازان و پیمانکاران بوده است.

 

کفپوش جدید ساختمان و برخورداری از استحکام بالا

 

مقاومت در این محصولات اغلب به چهار دسته تقسیم خواهد شد.

 • مقاومت برش
 • مقاومت موجی
 • مقاومت فشاری
 • مقاومت کششی

هر کدام از این مقاومت‌ها کم یا زیاد، نقش موثری را در مرغوبیت و کیفیت ایده‌آل این محصولات ایفا خواهند نمود. مقاومت در برابر ترک‌خوردگی، مقاومت در برابر زلزله، مقاومت بافت محصول در برابر نم و رطوبت و … همگی از جمله عواملی هستند که سمنت برد را به یک محصول ایده‌آل و کاربردی برای کف بنا تبدیل نموده‌اند.

عایق مناسب

اغلب بسیاری از استفاده‌کنندگان، از نم و رطوبت در کف بنا ناراضی هستند، از این جهت تولید‌کنندگان و سازندگان بناهای مختلف، اقدام به بهربرداری از محصولاتی نموده‌اند که عایق مناسبی برای نم و رطوبت باشد. محصولاتی که برای این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید از متریال مناسبی تولید شده باشند. در نسل جدید کفپوش‌های ساختمانی شاهد استفاده از سمنت برد یا کفپوش سیمانی خواهیم بود؛ در مقاله سایدینگ چیست به طور کامل در مورد استفاده از این محصول در شهرهای مرطوب و بارانی صحبت کرده‌ایم. این محصول با برخورداری از مواد اولیه فوق‌العاده و مقاوم در برابر نم و رطوبت، انتخاب هوشمندانه‌ای به شمار می‌رود. این محصول نه تنها در برابر رطوبت عایق مناسبی می‌باشد بلکه در مواردی از قبیل :

 • آتش‌سوزی
 • سر و صدا
 • تغییر دما

و غیره نیز عایق ایده‌آلی به شمار می‌رود.

نقش کفپوش در دکوراسیون داخلی

نقش کفپوش‌ها در دکوراسیون داخلی انکار ناپذیر است، به گونه‌ای که تاثیرات فوق‌العاده‌ای برروی دید بصری فضا، دسترسی مناسب حسی و انتخاب موفقیت آمیز در پروژه‌ها خواهند داشت. برخی از این نمونه‌ها دارای سبک‌های متنوعی هستند که تاثیرات مثبت و ایده‌آلی برروی دکوراسیون داخلی فضا خواهند داشت. یکی از انواع این محصولات کفپوش سمنت برد یا کفپوش سیمانی می‌باشد که با برخورداری از ویژگی‌هایی همچون:

 • مقاومت بالا
 • دوام بلند مدت
 • متریال مرغوب
 • قالب‌های متنوع
 • عایق صوتی و حرارتی

و … مورد توجه و استقبال بی‌نظیر سازندگان و طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته‌اند.

 

نسل جدید کفپوش ساختمان کدامند ؟

خصوصیات مهم در کفپوش ساختمان مسکونی

مواردی که در بالا ذکر شد، ویژگی‌های مهم در کفپوش‌های ساختمانی بود. اما استفاده از کفپوش‌های مناسب در ساختمان‌های مسکونی نیز اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت. اگر در ساختمان‌های مسکونی از کفپوش‌های مناسب استفاده نشود، ساختمان نیز دچار خرابی و تخریب خواهد شد. یکی از مکان‌های بسیار مهم در ساختمان‌های مسکونی، توجه به کف سرویس بهداشتی و آشپزخانه می‌باشد. این مکان‌ها در برابر نم و رطوبت بسیار زیادی قرار دارند. از این رو استفاده از محصولات مرغوب و با کیفیت بسیار مهم و ضروری خواهد بود. یکی از محصولات کاربردی در این راستا، استفاده از کفپوش ورق سیمانی یا سمنت برد می‌باشد. با کسب اطلاع از خصوصیات این محصول، حتما نهایت رضایت از کفپوش مورد استفاده را تجربه خواهید نمود.

نسل جدید کفپوش ساختمان کدامند ؟

هنگامی که سخن از کفپوش ساختمانی به میان می‌آید، تیم‌های مختلف در این زمینه‌ اقدام به ارائه لیست گسترده‌ای از انواع محصولات می‌نمایند. فرش، موکت، کاشی، سطوح مقاوم مانند فایبر سمنت برد کف ، پارکت و … بخش عمده‌ای از کفپوش‌ها هستند که برخی برای مصارف مسکونی، برخی غیر مسکونی و برخی دیگر برای هر دو قابل استفاده هستند، موارد بسیار مهمی در انتخاب این محصولات نقش داشته‌اند.

 • سهولت نگهداری
 • عملکرد اثبات شده
 • نوآوری‌های خیره کننده در طراحی
 • ماندگاری فوق‌العاده و …

از مواردی هستند که در انتخاب نسل جدید کفپوش ساختمانی نقش موثری را ایفا می‌کنند. امروزه بسیاری افراد با آگاهی بیشتری اقدام به انتخاب و خرید این محصولات می‌نمایند. محصولاتی که در کنار هزینه‌ی مقرون‌ بصرفه کارآیی و انعطاف‌پذیری مناسبی را در بر داشته باشند. امروزه با توجه به رشد پتانسیا برخی از محصولات، استفاده از آنها نیز در بازارهای داخلی رونق چشمگیری داشته است. پیشرفت در فناوری‌های نوین و استفاده از طرح‌های جذاب در بعضی از محصولات بر محبوبیت آنها افزوده است. سمنت برد با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا و همچنین قیمت عرضه‌ی مقرون به صرفه، از جمله محصولات ایده‌آل در نسل جدید کفپوش ساختمانی به شمار می‌رود. این محصول با برخورداری از خصوصیات منحصر بفرد و قابل توجه، استقبال بی‌نظیری را در بازارهای ساخت‌وساز داخلی و خارجی کسب نموده‌ است. موارد استفاده از ورق سیمانی یا همان سمنت برد نیز بسیار گسترده خواهد بود. 

بهترین کفپوش ساختمانی چیست و چه ویژگی‌ دارد ؟
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *