02126409037 09391565850

بهترین نمای سیمانی کدام است ؟

بهترین نمای سیمانی کدام است ؟

فهرست مطالب

روکش‌های نما با گذشت زمان در حال تکامل هستند. ویژگی‌های عملکردی آنها در حال ارتقاء است و زیبایی شناسی آنها روز به روز مدرن‌تر می‌شود. ناگفته نماند که طراحی نما یکی از مواردی است که شما به عنوان یک معمار باید به آن تسلط داشته باشید. ضمن اینکه بدون آشنایی با مصالح روکش نما و معیارهای انتخاب از بین آنها نمی‌توانید این کار را انجام دهید. در این مطلب از وی سمنت محصولی چند کاره که برای نمای سیمانی نیز کاربرد دارد، را معرفی خواهیم کرد.

چه در حال ساخت و ساز باشید و چه در حال بازسازی، بهره‌وری انرژی و حفظ گرما یک مسئله کلیدی در اجرای نما محسوب می‌شود. یک روش رایج نصب عایق دیوار در خارج از ملک است (نمای خشک) که در اصطلاح به نمای خشک معروف است. اما چه نوع روکش نما باید روی آن قرار گیرد؟ پانل‌های فایبر سیمانی، می‌توانند انتخابی مناسب باشند.

عوامل موثر در انتخاب نمای سیمانی !

هنگام در نظر گرفتن روکش یا نما برای نصب خشک، همیشه ظاهر و ایمنی دو ملاحظه اصلی است. آیا پس از 50 سال قرار گرفتن در معرض آفتاب سفید کننده، آب و هوای بد، حشرات و جلبک‌ها، روکش شما همچنان به زیبایی روزی که آن را نصب می‌کنید، به نظر می‌رسد؟ و آیا مطمئن هستید که روکش اجرا شده غیر قابل احتراق است یا خیر؟ چگونه در گرمای شدید مقاومت می‌کند؟

استانداردهای ساخت و ساز به طور فزاینده‌ای با گذشت هر سال سخت گیرانه می‌شوند و در آینده حتی سختگیرتر خواهند شد. شما باید این را در برنامه‌های خود لحاظ کنید و پروژه خود را با موادی بپوشانید که در طول زمان بادوام است حال چه نمای کلاسیک باشد یا مدرن فرقی ندارد. همچنین بهترین عملکرد حرارتی ممکن را تضمین می‌کند و کمترین ردپای کربن را دارد.

بنابراین کدام روکش نما را برای خانه خود انتخاب کنید؟ همه موارد به نیازهای شما از نظر زیبایی شناسی، دوام و بودجه بستگی دارد. اگر نمایی می‌خواهید که مدت طولانی دوام داشته باشد، نیاز به تعمیر و نگهداری کمی داشته باشد و بتوان آن را به دلخواه خود سفارشی کرد، پانل‌های فایبر سمنت می‌توانند بهترین خرید باشند.

عوامل موثر در انتخاب نمای سیمانی !

نمای سیمانی با محصولی زیبا و مقاوم !

محصولات سمنت برد یا ورق سیمانی سال‌ها در کشورهای پیشرفته و اروپایی کاربردی گسترده دارد. اما به تازگی در کشور ما مورد استفاده قرار می‌گیرد. این متریال مزایای بسیاری دارد و یکی از کاربری‌های اصلی آن، نمای ساختمان است. نمای سمنت برد ظاهری متفاوت داشته و در ترکیب با دیگر متریال‌های ظاهر بنا را شیک و خاص خواهد کرد.
اما چند منظوره بودن این محصول باعث شده تا بتوانید در مکان مورد نظر یکپارچگی ایجاد کنید. زیرا از ورق سیمانی با ضخامت‌های متفاوت در زمینه‌های دیگری مانند موارد زیر استفاده کرد:

کفپوش سمنت برد

سایدینگ سمنت برد

سقف کاذب سمنت برد

سقف شیروانی سمنت برد

قبل از اینکه تصمیم بگیرید با این محصول، نمای ساختمان را بپوشانید، باید معیارهایی را که مطابق با نیازهای شما کار می‌کند، بدانید. در ابعاد بزرگتر، روکش نما با سمنت برد باید موارد زیر را ارائه دهد:

نمای سیمانی محافظی مناسب برای بنا

روکش نما باید به اندازه کافی از ساختمان در برابر شرایط شدید آب و هوایی و محیطی از جمله: طوفان، باران، گرما، رطوبت و خوردگی محافظت کند. مصالح مختلف سطوح حفاظتی متفاوتی را ارائه می‌دهند. ورق سیمانی بدلیل تولید با مواد اولیه مرغوب به بهترین شکل از بنا محافظت خواهد کرد.

اقتصادی و مقرون به صرفه

قبل از انتخاب متریال روکش ساختمان خود، باید بدانید که آیا با برنامه مالی شما مطابقت دارد و قیمت مورد نظر را به شما ارائه می‌دهد یا خیر. دو اولویت اول شما باید محافظت با کیفیت بالا و زیبایی شناسی باشد. اگر هنوز بودجه‌ای برای ویژگی‌های بیشتر وجود دارد تا با اولویت‌ها مطابقت داشته باشد، می‌توانید موارد بیشتری اضافه کنید! با این حال ورقه سیمانی از لحاظ بودجه محصولی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

ایمنی بالا و دسترسی آسان

ساختمان‌ها بیش از آنچه می‌دانیم بر سلامت ما تأثیر می‌گذارند. سموم، فلزات سنگین و سایر مواد شیمیایی موجود در مصالح ساختمانی می‌توانند باعث ایجاد مشکلات سلامتی خطرناکی از سردرد تا آسم شوند. هنگام انتخاب مواد روکش نما، در مورد اجزاء و تأثیر آنها بر سلامت و ایمنی ما تحقیق کنید. یکی از ویژگی‌های ورق سیمانی دوستدار محیط زیست بودن آن است و محصولی پایدار به شمار می‌آید.

قبل از تصمیم گیری در مورد یک متریال روکش خارجی خاص و ایجاد امید زیاد، باید در دسترس بودن آن را بررسی کنید. معیار در دسترس بودن نقش مهمی در فرآیند تصمیم‌گیری حتی در بلندمدت بازی می‌کند. یک سوال مهم که باید بپرسید این است که آیا می‌توانید در صورت نیاز این مواد روکش را جایگزین کنید یا خیر. پاسخ درباره ورق سیمانی بله است. این متریال می‌تواند جایگزینی بسیار مناسب برای مصالح سنتی یا بعضا مدرن باشد.

نمای سیمانی با محصولی زیبا و مقاوم !

زیبایی شناسی از ویژگی نمای سیمانی

از این گذشته، معماری در واقع باید خوب به نظر برسد. هنگام انتخاب متریال برای روکش نما، چیزی را انتخاب کنید که زیبایی شناسی کلی ساختمان شما، بافت آن و حس کلی را که می‌خواهید ساختمان به آن بدهد، تکمیل کند. روکش سیمانی حال و هوای خاصی ایجاد می‌کند. بنابراین اگر بتوانید این متریال را با دیگر مصالح ترکیب کنید یا حتی آن را به تنهایی با نصبی متفاوت اجرا کنید، قطعا ظاهر بنا چندین برابر زیباتر خواهد شد.

پایداری و دوستدار محیط زیست

پایداری به چیزی تبدیل شده است که ما به آن نیاز داریم تا همه محصولات خود را بر اساس آن تولید کنیم، از جمله برای کاربرد در ساختمان ها، زیرا آنها در انتشار 40 درصد کربن در جهان نقش دارند. انتخاب یک ماده روکش پایدار نه تنها برای محیط زیست بلکه برای قبض برق شما نیز مفید است! این اطمینان را به شما خواهیم داد که فایبر سمنت برد محصولی پایدار و دوستدار محیط زیست است. اصلا یکی از دلایل کاربرد بالا آن در کشورهای پیشرفته، پایدار بودن آن است.

عدم تعمیر و نگهداری کم از ویژگی نمای سیمانی

نگهداری روکش نما چیزی است که باید از قبل فکر کنید. آیا این کار مقرون به صرفه و بدون پیچیدگی خواهد بود؟ روکش ایده آل نما کاملاً بادوام خواهد بود و نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارد، اما مطمئناً هزینه بالاتری دارد. بنابراین، شما باید همه معیارها را بسنجید و بهترین کار را انتخاب کنید. از ویژگی‌های اصلی ورق سیمانی عدم نیاز به تعمیر و نیز نگهداری کم آن است.

با دوام  و عایقی مناسب

دوام یک ماده نشان دهنده مقاومت در برابر زمان و آسیب احتمالی است. روکش‌های نما بادوام، اقتصادی هستند. آنها کاملا از سازه محافظت می‌کنند و نیازی به نگهداری یا تعویض مکرر ندارند. مکان‌هایی با شرایط آب و هوایی شدید نیاز به روکش نمای بسیار بادوام نیز دارند. ورق سیمانی بهترین انتخاب برای مناطق مرطوب به شمار می‌آید. این محصول از استحکام و دوام بسیار بالایی در برابر عوامل فیزیکی- محیطی برخوردار است.

یکی از مهم‌ترین وظایف روکش نما عایق کاری است. خواه از دماهای شدید، سر و صدا یا نور طبیعی ناخواسته باشد. مواد مختلف با توجه به چگالی، جرم حرارتی، کدورت و سایر عوامل، خواص عایق مختلفی را ارائه می دهند. ورق سیمانی به عنوان عایق صوتی و همینطور حرارتی عمل خواهد کرد. زیرا این محصول مانع از گسترش آتش می‌شود.

تمامی موارد ذکر شده از خصوصیات اصلی ورق سیمانی بوده که می‌تواند به عنوان بهترین جایگزین برای شیمان و همینطور سایر مصالح مختص نما مورد استفاده قرار گیرد.

بهترین نمای سیمانی کدام است ؟
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *