02126409037 09391565850

با یکی از مقاوم ترین مصالح ساختمانی آشنا شوید !

با یکی از مقاوم ترین مصالح ساختمانی آشنا شوید !

فهرست مطالب

شاید در نگاه اول تمامی ساختمان‌ها از لحاظ ظاهری و بعضا شهرسازی بسیار شبیه به یکدیگر باشند، اما قطعا از لحاظ کیفیتی، استاندارد و کاربرد مصالح ساختمانی متفاوت هستند. پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شده تا روز به روز به تعداد مصالح ساختمانی جدید افزوده شود که هرکدام به نوعی از ویژگی‌های متفاوتی برخوردارند. همین باعث می‌شود تا انتخاب سخت شده و بیشتر از قبل به تحقیق و بررسی در اینباره نیاز باشد.                             مقاوم ترین مصالح ساختمانی

یکی از موارد حائز اهمیتی که هنگام ساختمان سازی باید به آن دقت شود، مقاوم سازی بنا در برابر حوادث احتمالی است. آتش سوزی، زلزله، بارش باران یا برف و … همگی از مواردی هستند که تهدیدی اصلی برای ساختمان محسوب می‌شوند. بنابراین شما باید این موارد را از قبل در نظر داشته و تا حد امکان از مقاوم ترین مصالح ساختمانی که در بازار موجود است، استفاده کنید.

کاربرد مصالح نوین و مقاوم باعث می‌شود تا میزان خسارات وارده در صورت بروز حوادث احتمالی به حداقل برسد. برای مثال این روزها تاسیسات و سیم کشی ساختمان‌ها یا گازکشی بسیار گسترده شده است. همین گسترش امکانات و نیز کاربرد تجهیزات متفاوت در دنیای مدرن، احتمال بروز حوادثی مانند آتش سوزی را افزایش خواهد داد. در این مطلب از وی سمنت قصد داریم به شما محصولی را معرفی کنیم که از طول عمر و استحکام بالایی برخوردار بوده و گزینه‌ای مناسب برای نازک کاری ساختمان محسوب می‌شود.

معرفی یکی از مقاوم ترین مصالح ساختمانی

اگر بدنبال این هستید که از ساختمان ساخته شده به بهترین شکل محافظت کنید، علاوه‌بر روش‌های صحیح ساختمان سازی که در نهایت موجب افزایش طول عمر بنا می‌شود، باید از مصالحی مقاوم برای نما، سقف، کف، دیوار و هر نقطه دیگر استفاده کنید. سمنت برد یا ورق سیمانی از سری محصولاتی تازه وارد در بازار ایران است. پایه و اساس آن، ساختاری قوی داشته که همین موجب تفاوت آن با دیگر محصولات می‌شود.

معرفی یکی از مقاوم ترین مصالح ساختمانی

از آنجایی که ساخت و ساز به طور چشمگیری رو به افزایش است، تقضا برای متریال‌های کاربردی نیز بیش از پیش شده که نه تنها از لحاظ کیفی که از لحاظ هزینه نیز مقرون به صرفه باشد. ورق سیمانی، محصولی چندکاربره بوده و در زمینه‌های متعدد ساخت و ساز کاربرد دارد. این محصول قیمتی مناسب به نسبت دیگر مصالح ساختمانی داشته و ضمن اینکه مزایای آن بی‌شمار است. بنابراین شما می‌توانید سقف یا کف، دیوار یا نما و حتی سقف شیروانی را با این متریال کاور کرده و بپوشانید.

البته قابل اشاره است که این محصول دوستدار محیط زیست بوده و چه برای تولید آن یا با کاربرد آن هیچ گونه آسیبی به محیط زیست وارد نخواهد شد. اصلا یکی از دلایلی که کشورهای پیشرفته از سمنت برد در بیشتر زمینه‌ها استفاده می‌کنند، هیمن مورد است. زیرا ضمن اینکه مقاوم و مستحک بوده و مزایای بسیاری دارد، به عنوان محصولی پایدار شناخته شده است.

یکی از مقاوم ترین مصالح ساختمانی در برابر آتش

این ثابت شده که هیچ محصولی به طور قطع در برابر آتش مقاوم نیست. اما برخی از متریال‌ها می‌توانند مانع از گسترش آتش شده و به نوعی از آتش سوزی جلوگیری نمایند. یکی از مشخصات فنی سمنت برد مقاومت بالای آن در برابر آتش است. نه اینکه نسوزد اما از گسترش حریق به خوبی جلوگیری می‌نماید. ورق سیمانی غیر قابل احتراق بوده و هنگامی که در معرض شعله مستقیم قرار گیرد، شعله‌ور نخواهد شد. همین امر باعث می‌شود تا در صورت بروز آتش سوزی برای ساختمان یا بنای شما، از انتشار و پخش شدن آن به دیگر بخش‌ها جلوگیری شود.

یکی از مقاوم ترین مصالح ساختمانی در برابر رطوبت

درای وال یا همان دیوار خشک، بخشی جدایی ناپذیر از ساختمان بوده که اغلب مستعد تهدید، به ویژه در مناطقی است که در معرض آب قرار دارند. همانطور که می‌دانید قارچ‌ها در نقاط با رطوبت بالا به راحتی رشد می‌کنند. بنابراین، اگر از محصولی که مقاوم در برابر آب و رطوبت مقاوم نیست، استفاده کنید، در نهایت موجب رشد قارچ‌های غیر بهداشتی خواهد شد. برای تحت کنترل نگه داشتن همه چیز، بهتر است برای دیوار یا نما از متریالی مقاوم در برابر رطوبت استفاده کنید.

یکی از مقاوم ترین مصالح ساختمانی در برابر آتش

دیوارهای خشک مقاوم در برابر قارچ و کپک، که همچنین به عنوان محصول مقاوم در برابر رطوبت به بازار عرضه می‌شوند، بهترین گزینه برای مقاومت در برابر رطوبت هستند که مانع رشد قارچی می‌گردد. ورق سیمانی ثابت می‌کند که راه حلی هوشمند برای مناطق مرطوب است. با این حال، هیچ محصولی نمی‌تواند مصونیت ۱۰۰٪ را برای قارچ و کپک تضمین کند؛ فقط می‌تواند مقاومت بهتری نسبت به دیگر مصالح ارائه دهد.

یکی از مقاوم ترین مصالح ساختمانی در برابر عوامل فیزیکی- محیطی

مقاومت بالا در برابر آسیب و اثرات: سمنت برد طوری طراحی شده که در برابر اثرات مضر و عوامل فیزیکی- محیطی مانند: قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید، بادهای شدید، رطوبت، و غیره مقاومت بالایی دارد. این باعث می‌شود یک گزینه ایده آل برای ساخت و ساز بیرونی بوده که اغلب با شرایط آب و هوایی خشن و در حال تغییر مواجه هستند. همچنین، مقاومت در برابر آتش و خواص ضد موریانه، آن را به یک ماده ساختمانی قوی و ایمن تبدیل کرده است.

یکی از نگرانی‌های عمده‌ای که هیچ مالکی نمی‌تواند آن را رد کند، طول عمر بنا یا ساختمان است. قطعا کاربرد محصولات مقاوم و مستحکم از هر نظر، موجب افزایش عمر بنای شما خواهد شد. خوشبختانه ورق سیمانی از طول عمر بالایی برخوردار بوده و نیازی به نگهداری یا تعمیر ندارد. ترکیب منحصر به فرد آن تضمین می‌کند که هیچگونه ترک خوردگی یا تورم، با اجرای این متریال وجود نداشته و در نتیجه موجب افزایش ثبات ابعادی کلی از ساختار خواهد شد. تعجبی ندارد، که این محصول با عملکردی بالا به طور گسترده برای سقف شیروانی، سایدینگ، کفپوش و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با یکی از مقاوم ترین مصالح ساختمانی آشنا شوید !
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *