02126409037 09391565850

ایرانیت سیمانی

ایرانیت سیمانی

فهرست مطالب

آیا شناختی از ایرانیت سیمانی دارید؟ در ادامه قصد داریم به توضیحاتی درباره مزایا و معایب ایرانیت سیمانی و..بپردازیم تا بتوانید با اطلاعات کامل تر از ایرانیت های سیمانی به تهیه آن ها بپردازید.

منظور از ایرانیت سیمانی چیست؟

ایرانیت سیمانی Iranian cement از جمله ورق هایی است که ترکیبات آن سیمان و الیاف تقویت کننده بوده و در انواع ایرانیت سیمانی صاف و ایرانیت سیمانی موج دارو..قابل تهیه می باشند.

لازم به ذکر است که..

ایرانیت سیمانی نیز کاربردهای متعددی داشته و می توان از آن به دلایل مختلف استفاده نمود. همچنین خوب است بدانیم به ایرانیت سیمانی نیز سمنت برد هم گفته می شود که می توان آن در انواع متعددی تهیه نمود.

در ادامه نیز قصد داریم به کاربردهای ایرانیت سیمانی اشاره کنیم.

ایرانیت سیمانی

کاربرد سمنت برد در صنعت ساخت و ساز

در این بخش قصد داریم به کاربردهای ایرانیت سیمانی یا سمنت برد اشاره کنیم بنابراین همراه ما باشید.

از سمنت برد می توان در اماکن و موقعیت های متعددی استفاده نمود فرضا می توان از سمنت برد برای کف، سقف یا نمای ساختمان و..استفاده کرد.

1.کف

می توان از ایرانیت سیمانی یا سمنت برد در کف اماکنی مثل حمام، ساختمان، فروشگاه ها و..استفاده نمود..

لذا کف سازی ساحتمان با فایبر سمنت برد، بسیار مهم بوده و لازم است که با دقت بسیاری به پوشش دهی کف با سمنت برد پرداخت، زیرا مهم است که هیچگونه رطوبتی وارد آن نشود زیرا در صورت نفوذ آب، سازه دچار آسیب می گردد.

البته علاوه بر رطوبت، حین نصب این متریال مهم است که دقت شود از نفوذ حشرات، آتش و هر نوع عوامل خطر دیگری جلوگیری گردد..

2.سقف

از جمله کاربردهای سمنت برد نیز می توان به سقف کاذب اشاره کرد..

از آنجا که این ورق سیمانی مقاومت خوبی در برابر فرسایش دارد، می تواند انتخاب مناسبی برای پوشش سقف باشد بنابراین سمنت برد سقف می تواند سبب گردد به بهترین شکل ممکن، به تغییر محیط پرداخته و ظاهر سقف را زیباتر نمود.

3.نمای ساختمان

می توان از سمنت برد Cement Board، ورق سیمانی محبوب نیز برای نمای داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده نمود..

لذا اگر قصد دارید از سمنت برد نما برای نمای بیرونی ساختمان استفاده کنید می توانید با وی سمنت جهت تهیه بهترین نوع سمنت برد تماس حاصل نمایید.

و..

توصیه می کنیم..

به کیفیت سمنت برد اهمیت داده و توجه داشته باشید که سمنت برد حتما توسط متخصصین حرفه ای نصب شود..

زیرا از آنجایی که متریال به طور مرتب و مستقیم با نور خورشید در ارتباط است، ممکن است دچار مشکل شود..

بنابراین باید از کیفیت بالایی برخوردار بوده و نصاب های حرفه ای از درزگیر و سایر ابزار مناسب برای کاهش احتمال مشکلات استفاده کنند.

در راستای توضیحات کاربرد ایرانیت سیمانی، به نحوه اجرای سمنت برد در زمینه های متعدد اشاره کردیم، لازم به ذکر است که:

نصب و اجرای ایرانیت سیمانی یا سمنت برد نیز باید توسط متخصصین مربوطه انجام گیرد تا کیفیت سازه به خوبی حفظ شده و از بروز هرگونه مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

می توانید برای تهیه و اجرای سمنت برد به صورت حرفه ای با وی سمنت تماس حاصل نمایید.

ایرانیت سیمانی

ایرانیت سیمانی چه ویژگی هایی دارد؟

1.شکنندگی

ایرانیت سیمانی بسیار شکننده می باشد به همین منظور باید توسط نصاب های حرفه ای به صورت تخصصی نصب شوند.

2.نصب ساده

جالب توجه است که سمنت برد به راحتی قابل نصب می باشد.

ولیکن لازم است حتما توسط متخصصین مربوطه نصب و اجرا شود چرا که ایشان باید از ملزومات اجرای سمنت برد مطلع بوده و با دانش و مهارت و البته تجربه کافی به نصب و اجرای این نوع متریال بپردازند..

3.سازگاری با محیط زیست

استفاده از ایرانیت سیمانی یا فایبر سمنت برد Fiber Cement Board، آسیبی به محیط زیست نمی رساند، زیرا از مواد قابل بازیافت به دست تولید می رسد.

4.قابلیت رنگ آمیزی

خوب است بیان داریم قابلیت رنگ آمیزی سمنت برد و رنگ سمنت برد نیز از مزایای دیگر ایرانیت سیمانی می باشد، زیرا می توان با توجه به نوع سلیقه خود به تهیه سمنت برد با طرح و رنگ مورد علاقه پرداخت.

5.منعطف نبودن

از دیگر ویژگی های سمنت برد این است که غیر قابل انعطاف بوده و به اشکال متعدد مثل ایرانیت سیمانی لوله ای، موج دار یا صاف به دست تولید می رسد.

6.عایق صوتی

ایرانیت سیمانی می تواند در حد مناسبی میزان صداهای محیط را کاهش دهد، ولیکن در محیط های بسیار شلوغ نمی تواند صداهای موجود را بیش از حد کاهش دهد.

7.عایق حرارتی

سمنت برد می تواند مقاومت خوبی در برابر گرما و سرما و هر نوع شرایط آب و هوایی داشته باشد.

8.ماندگاری بالا

از آنجایی که فایبر سمنت برد یا ایرانیت سیمانی در برابر پوسیدگی و قارچ ها مقاوم است، مقاومت خوبی در برابر آتش و حشرات، ضربه و..دارد دارای دوام بالایی می باشد..

ولیکن باید دارای کیفیت بالایی بوده و از مرکز فروشی معتبر تهیه شود.

9.وزن مناسب

در راستای اشاره به مقایسه سمنت برد با سایر مصالح ساختمانی باید اشاره کنیم که:

میزان وزن سمنت برد نسبت به آجر، سنگ و..سبک تر می باشد به همین دلیل حمل و نقل آسانی دارد.. ولیکن به خودی خود هر سمنت برد حدودا 10 تا 30 کیلوگرم بوده و از متریال های سنگین وزن محسوب می شود

علاوه بر وزن، اگر بخواهیم سمنت برد را با گچ مقایسه کنیم باید بیان داریم که..

پیشتر به سازگاری سمنت برد با محیط زیست اشاره شد، بر خلاف سمنت برد، گچ به سبب ترکیبات سمی می تواند به محیط زیست آسیب برساند بنابراین باید به این مساله هم توجه داشت.

به ویژگی های فایبر سمنت برد اشاره کردیم، لذا می توانید برای تهیه سمنت برد سایدینگ در انواع برندها نیز با وی سمنت تماس گیرید..

اگر نمی دانید سایدینگ چیست؟ می توانید با کلیک بر روی لینک مربوطه به اطلاعات مناسبی دست یابید.

ایرانیت سیمانی

قیمت ایرانیت سیمانی چقدر است؟

شاید این سوال ایجاد گردد که میزان قیمت ایرانیت سیمانی چقدر است؟

در این بخش قصد داریم به این مساله بپردازیم..جالب توجه است که عوامل متعددی بر میزان قیمت ایرانیت سیمانی تاثیرگذار هستند که به آن ها اشاره می کنیم.

1.کیفیت سازه

هر چه میزان کیفیت ایرانیت سیمانی بیشتر باشد، میزان قیمت آن افزایش می یابد ولیکن..

لازم به ذکر است..

  • کیفیت سمنت برد باید بالا باشد تا دوام بالایی داشته
  • مقاومت بالایی در برابر عوامل متعدد مثل رطوبت، اشعه خورشید، حشرات، زلزله، تغییرات آب و هوایی و..داشته باشد و دچار آسیب نگردد..

بنابراین هر چه کیفیت سمنت برد بیشتر باشد میزان احتمال بروز آسیب و تعمیر  کاهش می گردد؛ با این وجود توصیه می شود در بازه های زمانی معین حتما به بررسی سلامت سازه پرداخته شود.

2.ابعاد تایل ها

اشاره نمودیم که..

از ایرانیت سیمانی می توان استفاده های متعددی داشت، با توجه به نوع کاربرد نیز سمنت برد یا ایرانیت سیمانی در ابعاد و سایزهای متنوعی به دست ساخت می رسند، از این رو میزان قیمت ایرانیت سیمانی می تواند وابسته به ابعاد تایل ها هم متغیر باشد.

3.متراژ سازه

از ایرانیت سیمانی برای کاربردهای متعددی مثل سقف کاذب، دیزاین داخلی و خارجی، کفپوش، پارتیشن و..استفاده می شود که هر یک از آن ها دارای متراژهای مختلفی هستند..

این نیز بر میزان قیمت نهایی ایرانیت سیمانی تاثیرگذار می باشد.

4.نوع سمنت برد

ایرانیت سیمانی یا سمنت برد نیز در انواع متعددی به دست ساخت می رسند فرضا پانل سیمانی طرح چوب، سمنت برد آجری، دکوراتیو، مدرن، رنگی و..که هر یک دارای ویژگی ها و قیمت های متعددی هستند.

5.موقعیت جغرافیایی

میزان قیمت نصب ایرانیت سیمانی در روف گاردن، ساختمان مسکونی یا تجاری، دیوارها یا سقف کاذب و..متغیر می باشد، چرا این هم وابسته به متراژ، ابعاد تایل ها و..دارد..

همچنین میزان هزینه خرید سمنت برد در رشت، تهران، اصفهان و..متغیر بوده و با توجه به میزان مسافت خصوصا در خریدهای اینترنتی قیمت ثابتی را در بر نمی گیرد.

می توانید جهت تهیه سمنت برد یا ایرانیت سیمانی به صورت اینترنتی با ویسمنت تماس حاصل نمایید.

و..

تا به اینجا به توضیحات ورق سیمانی الیاف دار متریالی نوین در صنعت ساختمان، اشاره نمودیم..

خوب است بیان داریم:

مهم است پیش از تهیه ایرانیت سیمانی نیز از متخصصین مربوطه مشورت گرفته و با دریافت مشاوره از ایشان به تهیه و نصب بهترین نوع سمنت برد با توجه به نوع کاربرد پرداخت.

زیرا موقعیت مکانی و جغرافیایی سازه، متراژ و..در نصب و اجرای سمنت برد مهم هستند..

فرضا:

متخصصین نیز با توجه به میزان رطوبت و نور خورشید در محیط، نوع کاربرد فرضا بازسازی سقف، زیباسازی نمای داخلی، محیط تجاری یا اداری و..بهترین نوع ایرانیت سیمانی را پیشنهاد داده و با توجه به بررسی های لازم به اجرای اصولی سمنت برد می پردازند..

بنابراین توصیه می شود جهت خرید ایرانیت سیمانی حتما با متخصصین وی سمنت در ارتباط باشید.

ایرانیت سیمانی
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *