02126409037 09391565850

ایرانیت سیمانی موج دار

ایرانیت سیمانی موج دار

فهرست مطالب

از جمله صفحات پرکاربرد در عصر امروز نیز ورق ایرانیت سیمانی می باشد که دارای انواع متعددی است، یکی از آن ها ایرانیت سیمانی موج دار است که در ادامه قصد داریم به توضیحاتی درباره آن بپردازیم.

ورق ایرانیت سیمانی موج دار چیست؟

ورق های ایرانیت سیمانی موج دار، که به آن ها ورق های سیمان الیافی هم می گویند، این ورق ها ترکیبات قدیمی ای هستند که برای زیبا کردن و پوشش دهی ساختمان ها و..به کار می روند..

لذا این ورق ها ترکیبی از الیاف تقویت کننده و سیمان هستند که می توان از آن ها برای زیباسازی سقف ساختمان ها اعم از ساختمان صنعتی و مسکونی و..استفاده نمود فرضا به عنوان سمنت برد سقف انبار، سوله، ویلا و..؛ ایجاد زیبایی ظاهری در معابر، مخفی کردن دید ساختمان ها از بیرون و..

البته لازم به ذکر است از ایرانیت سیمانی موج دار در اکثر مواقع برای پوشش دهی سقف ها خصوصا سوله و انبار و..استفاده می گردد.

می توانید جهت تهیه ایرانیت سیمانی، سمنت برد سیمانی و..با ویسمنت تماس حاصل نمایید..در راستای شناخت بهتر ایرانیت سیمانی موج دار در ادامه به توضیح بیشتری درباره مزایا، کاربردها و..این ورق می پردازیم.

ایرانیت سیمانی موج دار

ویژگی های ایرانیت سیمانی چیست؟

در این بخش از توضیحات ایرانیت سیمانی موج دار، قصد داریم به برخی از ویژگی های ایرانیت سیمانی اشاره کنیم..

 • ورق ایرانیت سیمانی، غیر قابل انعطاف می باشند
 • با محیط زیست سازگار بوده و به همین سبب آسیبی به آن نمی زند
 • وزن سبکی دارند ولیکن در عین حال محکم هستند
 • ورق ایرانیت یا سمنت برد در برابر پوسیدگی، حشرات و قارچ و.. مقاوم می باشد
 • در برابر رطوبت و هر نوع تغییرات دمایی نیز مقاومت مناسبی دارند البته ایرانیت ها مقاومت بالایی در برابر باد و باران نداشته و خوب است پیش از تهیه و نصب جهت تهیه بهترین نوع سمنت برد با کارشناسان مربوطه مشورت نمود زیرا مقاومت این ورق تا حدی به کیفیت و برند ایرانیت وابستگی دارد.
 • از آنجا که سمنت برد دارای دوام بالایی است می تواند به کاهش هزینه ها کمک می کند و این نیز نیازمندی سمنت برد به تغییر را در دراز مدت کم می کند ولیکن لازم است سمنت برد برند باکیفیتی داشته و به صورت کاملا اصولی نصب گردد.
 • در برابر حرارت و آتش مقاوم هستند
 • این نوع ورق های سیمانی عایق صوتی بوده و صدای عواملی مثل باران و..سبب بروز آزردگی خاطر برای محیط داخل سازه نمی گردد. البته لازم به ذکر است که این نوع ورق ایرانیت سیمانی موج دار نمی تواند عایق صوتی مناسبی برای فضاهای شلوغ باشد.

سمنت برد یا ورق ایرانیت سیمانی

جالب توجه است که سمنت برد همان ورق ایرانیت سیمانی است که در اکثر مواقع با ورق ایرانیت سیمانی موج دار هم شناخته می شود..

این ورق همانطور که پیشتر اشاره نمودیم، دارای مزایای بسیاری است که در صورتی که از مرکز فروش یا سایت معتبری تهیه شود و از برند باکیفیتی هم باشد می تواند کاربرد بسیار مطلوب و منحصر به فردی داشته و در صورت نصب صحیح و اصولی، دوام بالاتری هم داشته باشد.

چرا که مهم است سمنت برد یا ورق ایرانیت سیمانی موج دار به صورت کاملا حرفه ای و اصولی نصب شود در غیر این صورت، علاوه بر کم شدن دوام و ماندگاری ایرانیت سیمانی، ممکن است آسیب های متعددی هم به این ورق وارد گردد.

بنابراین اگر با اسم سمنت برد سیمانی مواجه شدید تعجب نکنید زیرا سمنت برد همان ورق ایرانیت سیمانی می باشد..

ایرانیت سیمانی موج دار

کاربردهای ایرانیت سیمانی موج دار

همانطور که اشاره شد از این نوع ایرانیت در اکثر مواقع برای زیباتر ساختن و پوشش سقف یا دیوارها استفاده می شود، بنابراین از ایرانیت سیمانی موج دار هم می توان در فضاهای داخلی استفاده کرده و هم برای دیزاین خارجی انبار، سوله یا ساختمان مورد نظر استفاده نمود.

از جمله کاربردهای ایرانیت سیمانی موجدار عبارتند از:

1.کاربرد برای کف

از این نوع سمنت برد نیز می توان جهت پوشش کف ساختمان به سبب تنوع بالایی که در نوع موج ها دارند نیز استفاده نمود..این نیز می تواند فضای زیبایی را در محیط برقرار سازد خصوصا زمانی که بتوان سازگاری و هماهنگی لازم را با سایر عناصری که در محیط داخلی قرار دارند، برقرار نمود.

2.کاربرد برای دیزاین دیوار

از ایرانیت سیمانی موج دار می توان برای تزئین و دیزاین کردن دیوار ساختمان ها استفاده نموده و فضای خاصی را برقرار ساخت.

لازم به ذکر است که علاوه بر کاربرد برای فضاهای داخلی نیز می توان از ورق های ایرانیت سیمانی برای فضاهای خارجی هم استفاده نمود، این نیز نمای بسیار زیبایی را فراهم می کند.

3.کاربرد برای ساخت طبقات

جالب توجه است که از سمنت برد سیمانی موج دار می توان برای برقراری سطوح مسطح، محافل یا طبقات استفاده نمود..همانطور که به تنوع بالای طرح موج های این ورق ها اشاره شد، به سبب این تنوع می توان فضایی خاص و کم نظیر ایجاد نمود.

ایرانیت سیمانی موج دار

4.پوشش سقف

از سمنت برد سیمانی موج دار برای پوشش سقف ساختمان ها استفاده می شود که همانطور که بیان گردید بیشترین کاربرد این ورق ها در سوله ها و انبارها و..می باشد.

5.کاربرد به عنوان سقف کاذب

می توان سقف کاذب سمنت برد را با بهره مندی از تخصص نصاب های ماهر به خوبی اجرایی نموده و پوشش مناسب و همچنین مقاومی را با سمنت برد ایجاد نمود. از آنجا که نصب سمنت برد سقف کاذب آسان و سریع است می توان به راحتی سمنت برد را برای زیباتر کردن محیط به عنوان سقف کاذب اجرایی نمود.

و..

بنابراین دریافتیم که ایرانیت سیمانی موج دار، دارای مزایای متعددی است که با توجه به نوع نیاز خود می توان از آن استفاده نمود فرضا بیان کردیم که در اغلب اوقات به جای استفاده برای سقف، از این نوع ایرانیت برای مخفی کردن محیط داخلی از اطراف استفاده می شود که می توان به عنوان کاربرد برای فضاهای خارجی از آن نام برد.

می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و اجرای تخصصی پروژه سمنت برد و ورق سیمانی موج دار، با ویسمنت تماس حاصل نمود.

ویژگی های بهترین پوشش برای سقف

طبیعتا زمانی که تصمیم به استفاده پوششی برای سقف ساختمان می کنیم، لازم است این پوشش دارای ویژگی های مناسبی باشد تا بتوان از آن به عنوان سقف در محیط و ساختمان استفاده نمود.

از جمله برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

 • زیبایی
 • مقاوم
 • سبک
 • میزان قیمت مناسب
 • مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی
 • مقاوم در برابر بروز زلزله
 • تنوع بالا در طرح و رنگ
 • عدم تغییر رنگ در گذر زمان
 • و..

ایرانیت سیمانی موج دار

قیمت ایرانیت سیمانی موج دار

شاید این سوال ایجاد گردد که میزان قیمت ورق ایرانیت سیمانی موج دار یا سمنت برد سیمانی چقدر است؟ در این بخش قصد داریم به برخی عوامل موثر بر میزان قیمت خرید و نصب ایرانیت سیمانی اشاره کنیم.

 • میزان ضخامت تایل ها
 • میزان کیفیت سمنت برد
 • نوع برند سمنت برد
 • کیفیت ورق ایرانیت
 • اندازه تایل های ورق سیمانی یا سمنت برد
 • میزان اندازه فضا یا محیط جهت نصب سمنت برد
 • موقعیت جفرافیایی جهت اجرای پروژه نصب سمنت برد
 • و..

بنابراین میزان هزینه ورق ایرانیت سیمانی موج دار، متغیر بوده و نمی توانق قیمت ثابتی را برای آن در نظر داشت بنابراین در صورتی که قصد تهیه و نصب این نوع سمنت برد را دارید کافیست با ویسمنت تماس حاصل نمایید.

همچنین توصیه می گردد جهت تهیه ورق ایرانیت سیمانی موج دار و..به کیفیت این ورق ها توجه داشته باشید، مهم است که کیفیت ایرانیت یا سمنت برد بالا بوده و برند معتبری هم داشته باشد زیرا این نیز بر میزان دوام و ماندگاری ورق ایرانیت تاثیرگذار بوده و می توان به راحتی آن را در مکان مورد نظر نصب نمود.

اهمیت نصب ایرانیت سیمانی

همانطور که اشاره شد، بسیار مهم است که جهت نصب ایرانیت سیمانی موج دار و هر نوع ورق ایرانیت دیگری، نصاب از تخصص و مهارت بالایی برخوردار باشد، لذا در صورتی که ایرانیت به خوبی نصب نشود میزان مقاومت آن در برابر عوامل متعددی مثل رطوبت، باد، حشرات و..کاهش می یابد.

بنابراین مهم است که حتما با مهارت بالا و مطابق با اصول مناسب به نصب سمنت برد پرداخت..

همچنین از آنجایی که سمنت برد نباید به صورت مستقیم در برابر نور خورشید قرار گیرد توصیه می شود در صورتی که شرایط بر خلاف این مساله ایجاب می کند و مکان مورد نظر ارتباط مستقیم و مداومی با آفتاب دارد، یا در محلی که رطوبت وجود دارد باید به نصب این ورق بپردازید، حتما از درزگیرهای مناسب استفاده کرده و از کیفیت بالای سمنت برد مطمئن گردید.

می توانید جهت کسب اطلاعات تخصصی تر در این زمینه و تهیه بهترین و با کیفیت ترین ورق ایرانیت سیمانی موج دار، سمنت برد در رشت، تهران و سراسر ایران، با شماره درج شده در صفحه سایت تماس حاصل نموده و با کارشناسان ویسمنت مشورت نمایید.

ایرانیت سیمانی موج دار
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *